בית הלל: "אין בבעלי נטייה חד מינית שום פסול הלכתי"

בית הלל: "אין בבעלי נטייה חד מינית שום פסול הלכתי"

רבני בית הלל במסמך הלכתי שצפוי לסייע בשילובם של ההומואים בחברה. "מדובר במסמך הלכתי-חברתי חשוב והיסטורי שיסייע למצוא את הדרך להשתלבות בתוך הקהילה הדתית"

author-image
"אין בבעלי נטייה חד מינית שום פסול הלכתי"
  (צילום: Yonatan Sindel / Flash90)

ארגון 'רבני בית הלל' קיים אמש (ראשון) כנס הלכתי מיוחד בנושא "הכלה והלכה – יחס הקהילה הדתית לחד-מיניים", שעסק במתח שבין המחויבות להלכה לבין החובה הדתית והאנושית להכיל חד-מיניים החפצים להיות חלק מהקהילה הדתית.

ראוי לציין כי זוהי הפעם הראשונה שגוף רבנים ורבניות אורתודוקסי מפרסם מסמך הלכתי בנושא המורכב והסבוך של הקהילה החד מינית ושילובם כבני שווים בתוך הקהילה הדתית. בין השאר נכתב במסמך כי "אין בבעלי נטייה חד מינית שום פסול הלכתי".

בכנס, בנוכחות כ- 200 משתתפים, לקחו חלק בין היתר הוריה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד הגאווה האחרון בירושלים, כאשר אביה אורי נשא דברים, יו"ר ארגון רבני בית הלל הרב מאיר נהוראי, ראש בית המדרש ההלכתי של בית הלל הרב עמית קולא, הפסיכולוג הקליני פרופסור טוביה פרי העוסק רבות בסוגיית הלהט"בים במגזר הציוני דתי, נדב שוורץ מעמותת חברותא, הרב חיים נבון, הרב רפי אוסטרוף, הרבנית חנה פרידמן, עשרות חברי הנהלת בית הלל וכאמור מאות משתתפים.

יו"ר ארגון בית הלל, הרב מאיר נהוראי: "נושא החד-מיניים ושילובם כאחד האדם בקרב הקהילה הדתית, היה מאז ומתמיד נושא מתוח ועמום. כרבנים, סוגיה זו נמצאת על שולחננו וראוי למנהיגי הקהילה הדתית לדון על כך. החלטנו לפתוח את הנושא על מנת למצוא את המקום של הקהילה החד-מינית בתוך הקהילה הדתית. מדובר במסמך הלכתי-חברתי חשוב והיסטורי שיסייע למצוא את הדרך להשתלבות בתוך הקהילה הדתית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 21 דיונים מיין לפי
1
גוף רבנים ורבניות אורתודוקסי???????????
| 11-04-2016 10:40
"בית הלל"?????????????????
2
יש במפיצי השקרים חולי נפש והם פסולים. אלו העושים הפרד ומשול, האשה שזורקת את הבעל כדי להעמידו בנסיונות ואחרי זה עוד מפיצים עליהם שקרים בכל האתרים, אלוקים ידון אותם על כל התהליך של ההתעללות מהתחלה עד הסוף.
| 11-04-2016 10:48
הם מנסים להסית את הציבור בשקרים , אבל האמת שהוא תמיד הכחיש והפרוצה מחדרה עם הוריה היו מתעללים באכזריות איומה בשני ילדים עד היום במשך שנים, והיא הודתה בפני עובדת סוציאלית, ויש ראיות ועדויות מפני שכך היתה עושה שנים מנפצת את ילדיה בריצפה פתחה ראשיהם שברה שיניהם, הרעיבה אותם עד שעשתה אותם שלדים, וילד אחד זרקה מהבית בגיל תשע לפנימיה, והרב שמגבה אותה תמיד מלמד אותה את המילים בערמימות איך לצחוק ולרמות את כולם והם הופכים את הכל ושולחים אנשים מהמדינה בכל העולם שרודפים את האב גם אחרי שרדפו אותו והוציאו ממנו גט ובגדה ולכן לא רוצה אותו, עדיין ממשיכים את ההתעללות האיומה והנוראה, בעוד שיודעים שהוא הצודק, הם נלחמים לשבור אותו, אשה ששוברת את הראש והאף והשיניים של ילדיה שהיא שוברת צלחת ושאמא שלה עליזה שברה את כל התריסים בבית ומרביצה וסורטת את נכדיה, וכשבאו לבית האמא שלה הם עשו הפסקת חשמל ושמו חתולים וזרקו אותם בריצפה ורק גורמים לנכדים לבכות ומבטיחה להפריד בין בני הזוג ומלמד את ביתה לעשות כויות לגבר בכתף ולילדים בידים. ותראו במקום לקחת אחריות ולהתנצל היא מכחישה את העובדות, ומפיצה שקרים כדי שלא יבינו שאכלה מחתה פיה ואמרה לא פעלתי און.
3
מחכים לתגובתו של גדול הדור ברוך אפרתי
| 11-04-2016 10:57
4
הפסק היה ידוע מראש. לא ציפינו אחרת.
מאור | 11-04-2016 11:05
בית הלל, כמה עולה להזמין אצלכם פסק?
5
ימח שמם של הכופרים האלו הם לא רבנים הם זנאים הומאים
| 11-04-2016 11:13
6
אורטודוקסי?
| 11-04-2016 11:36
פחחחחחחח!!!
7
ארגון בית הלל=קונסרבטיבים
!!!!! | 11-04-2016 12:17
בשבוע הבא....חודש הבא..... או שנה הבאה... יצא פסק הלכה שאין שום פסול בנישואין חד מיניים, ואז בית הלל =רפורמים.
8
נושא הלכתי מסובך ומורכב? תמיהני
נחום | 11-04-2016 13:10
מפורש בכתובים
9
הלל הזקן, מה עשו לך? אין שם אפילו רב אחד אמיתי
מאיר | 11-04-2016 13:20
בזיון של ילדים
10
הארגון הזה הוא תופעה
קובי טובי | 11-04-2016 13:28
של רבנים שאין ביניהם אף לא אחד בעל שיעור קומה, שלא נספרים בעולם הפסיקה. מאיפה התעוזה הזו להתיימר לפסוק בהלכות ציבור? איך קרא להם מו"ר הרב שפירא זצ"ל : רעבעלך. הוא גם אמר שמי שלא יודע ארבעת חלקי שלחן ערוך שלא יעסוק בהלכות ציבור. אין שם בארגון הזה אף לא אחד שמתקרב לקריטריון הזה.
11
הם מתכוונים לתורה המקורית???
אני | 11-04-2016 13:29
חשבתי שהם לפחות יודעים לקרוא פשט פשוט!!!
12
מסכן הלל הזקן
משה | 11-04-2016 13:34
בית הלל? לכו ללמוד תורה קצת. חוץ מזה למה הלל? למה לא תקראו לעצמכם רבני בית ברוריה? הרי זו לא דעתכם ? אתם מושפעים מאופנה ואין כל קשר ביניכם לבין לימוד תורה. אתם אוחזים כל הזמן ברמב"ם כביכול. להלן אחד העיקרים לרמב"ם שמי שסוטה מאחד העיקרים שלו - "אין לו חלק לעולם הבא" . " שהתורה נתונה מן השמים , ושלא תשתנה בשום זמן חס ושלום"
13
ציטוט חלקי בכוונה? במקור: "המעשים אסורים ולא הנטייה"
דורון | 11-04-2016 13:43
ציטוט מלא: האיסור על קיום יחסים בין בני זוג מאותו מין הוא מן התורה. התורה תורת נצח ולא תהא מוחלפת, ועל כן אין דרך להתיר קיום יחסים בין בני אותו מין. אמנם על פי התורה וההלכה המעשים אסורים ולא הנטייה, ועל כן אנשים בעל נטייה חד מינית, גברים או נשים, אין בהם כל פסול הלכתי או מוסרי. הם חייבים במצוות התורה, יכולים להוציא את הרבים ידי חובה ולשמש בכל התפקידים הקהילתיים ככל חבר או חברה.
14
אכן המסתערבים שבתוכנו!
שמואל | 11-04-2016 13:43
יש את האוייב הרפורמי נציג הנצרות מבחוץ אבל יש אוייב גרוע הרבה יותר מבפנים מראה טלפיו ואומר כשר אני.. כמוכם ממש.. זהו תוכן הטומאה של הארגוניים מלאי הרעל והארס הקיצוני הללו.. מי שרוצה הוכחות יכנס נא לאתר ליבה ויראה את שלוחותיו הארסיים כדוגמת עליזה לביא איך מסבירה שם לרפורמים שהיא חייבת להישאר "אורטודוקסית" כדי שיהיה לה לגיטמציה בתוך הציונות הדתית שתוכל להמשיך ולהחריב.. ועוד שאר מרעין בישין שם שייתנו את הדין
15
ממתי חנה פרידמן היא רבנית ????
אלי כהן | 11-04-2016 15:55
נראה שאין גבול לחוצפה של בית הלל מרצה באוניברסיטה שבעלה קורא לעצמו איש עסקים היא כבר רבנית....
16
ל-7
| 11-04-2016 18:34
למה להעליב את הקוסרבטיבים?
17
נטיה זה לא חטא אבל משכב זכר אסור
| 12-04-2016 0:04
הרי ברור שאסור להיות שליח ציבור אם הוא חוטא בחטא חמור כזה ושופך ז"ל ובעל נידה.החוטאים יעשו להם כת משלם כמו הנוצרים ויעזבו אותנו.
18
לבושים חרדים ותוכם חילונים
שלום | 12-04-2016 6:25
יש אנשים שאין תוכם כחיצונם ומדברים גבועה יש על מה לעבוד ויש סליחה לחוזרים בתשובה וזה אפשרי
19
שאלת תם באמת
עידו | 12-04-2016 8:47
מה דינו של אדם שנמשך אחר נשים בצורה אובססיבית, האם גם הוא כשר? באומרכם או בפסוקכם על כשרות האנשים הללו מה פירוש כשרים, האם מותר להם להרהר בבני מינם? האם מותר להם להתייחד עם בני מינם? או שעליהם להיות גיבורי חיל וכל מחשבה להסיר אותה ממחשבתם? אנא החכימוני.
20
שאלה
שבתאי | 14-04-2016 6:20
איני בא לקבוע אם גוף זה אורטודוכסי או לא, אך יש לשאול מה המדד לגוף אורטודוכסי? האם די בכך שהוא קורא לעצמו כך? לשם הקצנה, אם איזו כנסיה תטען שהיא אוטודוכסית, האם נאמר : לראשונה גוף אוקטודוכסי הכריז על אמונתו באותו האיש ! עד היכן יוכל גוף למתוח את הגבול, ונאמר שיש פה הפתעה שגוף אורטודוכסי אומר כך - ומתי כבר נאמר שההפתעה היא שגוף זה אינו אוטודוכסי. חייבים לקבוע מדד ברור. ולענ"ד המדד לא יכול להיות הלכתי בלבד, כלומר לא יתכן שאדם השומר הלכה אך אינו רואה את העולם באופן בו היהדות מלמדת לראותו, יקרא אורתודוכסי. אם כן יש לקבוע מדד הלכתי ומדד השקפתי.
21
מגורים יחד אינם נטייה מינית
אפקי | 17-04-2016 12:10
נטייה מינית היא בתחום עולמו הםנימי של האדם. מגורים יחד זה כבר מעשה. אנו איננו אחראים על רגשותיו ומחשבותיו ש להאדם. זה אכן איננו פוסל אותו. אבל אדם שמקיים יחסים פיזיים עם גבר אחר הוא עובר עבירה חמורה שיש בה מעשה. זה כבר פוסל אותו לעדות וכמו כן הוא אינו יכול להיות שליח של הציבור. בהלכה מוכר הכלל "הן עדי ייחוד הן עדי ביאה" ולכן 2 הומואים שגרים יחד, זה לא רק "נטייה" אלא מעשה ממש.