אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב קנייבסקי: "מותר לספרדי להתחזות לאשכנזי כדי להתקבל לת"ת"

הרב קנייבסקי נשאל האם מותר לספרדי לשנות את שם משפחתו בכדי להתקבל לתלמוד תורה וענה כי "זו לא רמאות. העיקר שיקבלו אותם לחדר"

"מותר להתחזות לאשכנזי כדי להתקבל לת"ת"
  (Mendy Hechtman/Flash90)

לכבוד חתונתו של אחד מבאי ביתו של הרב חיים קנייבסקי, הוציא החתן ספר מיוחד בשם "פניני שיח" ובו תשובות של הרב חיים קנייבסקי בעניינים שונים שעל סדר היום.

על פי הפרסום באתר החרדי 'כיכר השבת', בין השאלות שנשאל הרב קנייבסקי והובאו בספר הייתה האם מותר לספרדי לשנות את שם משפחתו לשם אשכנזי כדי להתקבל לתלמוד תורה.

הרב קנייבסקי נשאל: "האם אדם ששם משפחתו הוא ספרדי ולפיכך המנהל בחיידר לא מוכן לקבל את בניו, ויודע שאם יחליף את שם משפחתו לאשכנזי יקבלו אותם לחיידר האם זה נקרא רמאות?", והשיב: "זו לא רמאות, העיקר שיקבלו אותם לחיידר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
הגזענות של האשכזנים ראויה לשמצה !
לוין | 05-04-2016 11:18
2
עוד לא הבנתי.עדיין אין חיידר לא אשכנזי?
| 05-04-2016 11:31
מה עושים הגדויילים הספרדים.ח"ו שאצטרך לשנות שם כדי להתחבר לאשכנזים או לבני אדם. מי הם בכלל? אין לנו תורת משה?כו להתחבר לתורה ולדבוק במצוות שהקב"ה נתן לנו תורת חיים.
3
שאלה כואבת
דוד | 05-04-2016 12:31
השאלה מאוד כואבת, מדוע קרן הספרדים לא עולה?! מדוע אין ספרדים גאים?! מדוע אין ת''ת ספרדים טובים?! האשמה הגדולה היא על נציגי הספרדים, וש''ס שמציגים את הספרדים כגנבים וכחמומי מוח. וחבל!!
4
למה צריך להתחפש לאשכזי ?
| 05-04-2016 12:47
האם לא מקבלים ספרדים לת"ת אשכזיים ? לא יתכן ! הרי זה שנאת חינם
5
עד לאן יגיע הביזיון של הפיכת היהדות לכת הזויה
| 05-04-2016 16:16
חצי מהדברים לא כתובים - לא בתורה עצמה ולא בדברי הפרשנים הגדולים. עכשיו כל פרשן קטן ממציא חוקים לפי ראות (וצרות) עיניו, בלי קשר לאהבת ישראל, למצוות התורה, או לכל רוח יהודית שמשתקפת מהתורה. עצוב.
6
הפסיקה הזו, היא היא אשר מחזקת את המצב העגום הזה
מרב | 05-04-2016 20:44
הייתי מצפה לפסיקה חד משמעית - לא לשלוח ילדים לחיידר הזה. לא ספרדים וגם לא אשכנזים שפויים. פשוט לא לשלוח את הילדים לשם. אולי יש הכל בחיידר הזה אבל - רק אין יראת אלוקים במקום הזה. הפסיקה מחזקת את הסטטוס קוו - זה בדיוק כמו המשל של הנופלים מהגשר. המקום לתקן את הגשר השבור - מקימים בית חולים מתחתיו... הייתי מצפה לקצת יותר מתורת ישראל...
7
BS"D Discussion with Moishela (with his family) A Hand
| 07-04-2016 11:22
BS"D Discussion with Moishela (with his family) A Handicapped child 22 Adar Bais 5776 (April 1, ‘16) "Accepting Ol Malchus Shomayim" Mommy, our attention this week will be focused around Rav Berland and hopefully one day soon he will return to Eretz Yisroel. This is one of the signs that the Geula Sheleimah it is coming to fruition soon. That is the beginning of the week. By the end of the week there will be many explosive topics to deal with in the world and in Eretz Yisroel. Each one of them will also be a sign of how very close we are getting to the end of the Golus. I would still recommend that the people in Eretz Yisroel have food and water in the house more then what they need and all other things they feel they can’t do without including the possibility of a lack of electricity. But all of what I have mentioned above won’t help if we haven’t done Teshuva and denounced all of our false gods and accepted Ol Malchus Shomayim completely without question. If we do that sincerely we won’t have to worry - not about food, not about electricity and not about anything because we have accepted Hakodosh Boruch Hu as our Father, our Creator, our King for all eternity. Let it be clear to everyone the end of the world as we know it is coming very soon. It’s not a dream, it is reality. If we do Teshuva and accept Ol Malchus Shomayim we will come out of it happy beyond belief. I know that very few will survive. The few that will survive will be the absolute chosen ones from Shomayim and will be part of a world that will be all good without the Yetzer Hora to disturb.
8
חידושי התורה
נועם חזן | 01-05-2016 19:00
אני רוצה לכתוב בספר שלי חידושי התורה אבל אם אפשר דוגמא מה לכתוב