אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מסע הפחדה": עזרא שיינברג בדרך להשתחרר?

בשעות האחרונות מופצת הודע לפיה עזרא שיינברג צפוי להשתחרר בקרוב למעצר בית. בדיקת 'סרוגים' העלתה כי מדובר בהודעה מזוייפת

"מסע הפחדה": עזרא שיינברג בדרך להשתחרר?
  (צילום: באסל עווידאת/פלאש90)

בשעות האחרונות (שלישי) מופצת הודעה לפיה עזרא שיינברג מצפת, ראש קהילת 'אורות האר"י' לשעבר, הנאשם בעבירות מין בנשות קהילתו שהגיעו אליו לקבל ייעוץ רוחני, צפוי להשתחרר בקרוב למעצר בית.

אלא שבשיחה ל'סרוגים' אמרו גורמים המקורבים לחקירה ואף שוחחו עם הפרקליטות, כי מדובר בהודעה מזוייפת שמטרתה היא אחת: להטיל אימה על נשות הקהילה.

"מדובר בהודעה מזוייפת שמטרתה ליצור מסע הפחדה נגד נשות ואנשי הקהילה", אמר הגורם כשהוא מביע זעזוע רק מהמחשבה ששיינברג יצא למעצר בית.

כזכור, בתחילת החודש החל משפטו של שיינברג בבית המשפט המחוזי בנצרת. מלבד הנשים שנפגעו משיינברג, מי שעוד צפוי להעיד במהלך המשפט הוא רבה של צפת ומי שבעצם הביא לפיצוץ הפרשה וחשף אותה, הרב שמואל אליהו.

בהודעה שפרסמו ועד 'אורות האר"י' בצפת למאות המשפחות בקהילה נכתב: "משפחות יקרות. נשים וגברים כאחד אנחנו לצדכם בתפילה, בשכם ובהערצה עצומה על אומץ ליבכם לחשוף את העניין ולעמוד בגבורה מול הרשע הזה ולגרום לסילוקו המוחלט מהקהילה ולהעמדתו מאחורי סורג ובריח. מנוול זה לא די שניצל את תמימותינו ואת אמונת החכמים שהייתה בנו לצרכיו האישיים והשפלים אלא שאף היום אחר שנתפס ברשעותו אין בו טיפת בושה וחרטה על מעשיו ואינו מבקש אפילו מחילה. אנו מודים לכם על אומץ ליבכם ובטוחים שבעזרת השם רשע זה יבוא על עונשו".

יש לציין כי שיינברג מצידו מכחיש את כל הטענות נגדו ואת החשדות המיוחסים לו וטוען כי הנשים שהתלוננו נגדו הודו שהן אולצו לשקר ולהמציא מקרם שלא קרו.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
30 תגובות - 28 דיונים מיין לפי
1
אל תתנו לו במה.
| 29-03-2016 19:23
2
באבא צעצוע
צפתי | 29-03-2016 20:49
לאורך כל החקירה הבאבא צעצוע הזה מנסה להפחיד ולאיים כדי להניא מתלוננות מלהעיד כנגדו. צריך לבדוק האם יש בכך מעשה פלילי ולהכניס את זה לשקלול העונש הענק שמתוכנן לו...
3
נוכל ושקרן
דובר אמת | 29-03-2016 21:14
שיינברג אינו אלא נוכל ושקרן שכל פעם נותן תקווה למשפחה שלו שהנה מגיע התאריך והוא משתחרר למעצר בית ושהכל עלילה והוא לקח על עצמו יסוריים של עם ישראל. פשוט נוכל ובוגד שעבד על כולנו. שלא יזכה לקבר ישראל ויקבר בקבורת חמור
4
הוא מודה במקרים וטוען שהיו בהסכמה
יוסי | 29-03-2016 23:21
ממידע שלי הוא לא מכחיש בכלל את המעשים, קו ההגנה שלו זה שהדברים נעשו בהסכמה. מגוחך אמנם, אבל זה מה שטוען
5
אכן כן
שמעוו | 30-03-2016 0:13
ההתעסקות בפרשיה הזאת לא מוסיפה כלום. הייתי ממתין ורק לאחר המשפט הייתי מביע את עמדתי. אך בל נשכח שהרב אליהו מביע את דעתו כמו בכל פרשיה בצורה קיצונית וחסרת פורפוציות. מעמדתי האישית הדברים יתבארו לאשורן בבית המשפט. מדובר בנשים נשאות שאם יתברר שהם בגדו וביום בהיר החליטו להתלונן אז הם בבעיה. וחבל שאותם רבנים מגבים נשים פרוצות. ולא ממתינים שיתבארו העיניינים בבית משפט.
6
ל5 אתה אדם אכזר! לכנות נפגעות פרוצות?
| 30-03-2016 9:20
מקווה שאתה לא נשוי כי אם כן מתערבת שאתה אדם אלים ! זה שיח של אדם אלים.
7
מו"ר הרב עזרא אמת ותורתו אמת
צדיק בסדום | 30-03-2016 13:22
כל עוד לא יצא פסק מבית דין שמורכב משלושה דיינים שהוסמכו לכך (ולא כפי ש"בית הדין" שהיה בזמנו בצפת בניהולו של הרב שמואל אליהו שכבודו במקומו מונח אך הוא כלל לא דיין !!!!!! - לא נפתח את הנושא כאן) שהרב עזרא עשה את אותם מעשים שפלים ומגונים - אל לנו לצאת כנגדו ולכנותו כפי שהרבה אנשים מרשים לעצמם. דבר נוסף, בבדיקה יסודית שלי בעניין בית המשפט קבע שהרב ישוחרר למעצר בית ממש בקרוב לאחר הליך הדיון בבית המשפט. ככל הנראה שהאשמות נגדו כלל לא היו ולא נבראו. צדיק אמת שתורתו אמת ובמשך שנים גידול דורות של תלמידי חכמים!!!
לצדיק בסדום
ל- צדיק בסדום | 29-05-2017 12:18
הרב שמואל לא דיין??! יסמרטוט! הוא דיין מגיל 29!!! יחתיכת חוצפן! רק פגום בברית מצדיק את שייברג
8
האמת לפעמים כואבת
יוסף כהן | 30-03-2016 13:31
יסלח לי מספר 6, אך האמת כואבת, אם נשים אלו עשו את המעשים הנ"ל (ואני לא מאמין בכלל שהיה...) וודאי שהם פרוצות. שלא יספרו סיפורים של כישופים וקסמים, אישה שחוזרת לבעלה אחרי שהייתה עם מישהו ומסתירה ממנו הכל לאורך שנים...צריכה גם היא לשבת מאחורי סורג ובריח!!! פרוצות. נקודה.
9
בסוף התברר ש...
אנונימי | 30-03-2016 14:32
הנשים פרוצות. ואז מה הכתבות הבאות יהיו???????
10
לכל החסידים השוטים!!!!!!!
א | 30-03-2016 14:50
עשה ודאי שעשה . לכל החסידים השוטים תמשיכו לדבוק בו וגם בכם תדבק הרשעות או שכבר דבקה. מול הוכחות אין הכחשות ויש הרבה הוכחות לרשעותו... נכון המשפט עדיין לא נגמר... אבל ה' שונא אנסים והוא ידאג שעונשו יהיה כ"כ גדול שכולכם תראו ותפחדו ותבינו שאין ה' עוד מלבדו ותפסיקו לעבוד לאליל שלכם שסרח !!!!!והסריח את שם ה' בעולם!!!!!!!
11
לתגובות 647
אלעד בנימין | 30-03-2016 16:39
אתם כולכם מתנהגים כאילו אתם העורך דין שלו!!! אולי תשתקו ותחכו למשפט שיגמר?!?!? לא מבין את העולם המטורף הזה, באמת!!
12
אני התלהבתי לראות....
אליאב סעדון | 30-03-2016 17:24
אני התלהבתי לראות את מגיב 10... אדם ששם את כל מבטחו ברב עזרא ואיך שעלו החשדות זרק אותו לכל הרוחות.. מי שיפסיד בחיים זה אתה, לא הוא!!! אתה בטוח שהוא אשם והכל,אם יצא זכאי?מה תגיד? וכל מי שטוען שהמעשים נעשו בהסכמה הנשים חולות נפש!!!!מה הם מסכימות?!
13
בקרוב רעידת אדמה בצפת
יצחק לוריא | 30-03-2016 18:02
כעונש על חטאי האשמאי שיינברג , והחטא של מרעיו בני הבליעל בהנהלת הישיבה ,שחיפו עליו, וממשיכים גם היום בטיוח מעשי הזדון בבנות ישראל תמימות.
14
הכותרת לא מובנת
חיים | 30-03-2016 21:38
אם הוא זכאי אז למה "הפחדה"????????
15
בקרוב רעידת אדמה בצפת..
יהודה ישראלי | 31-03-2016 9:54
ולא כעונש על המעשים של שיינברג. אלא כעונש על ההתנהלות המכוערת של הרב אליהו מצפת וחברי הקהילה. הם הולכים נגד ההלכה!!
16
זיו צולקרברג
מעריץ | 31-03-2016 9:56
אני קורא את התגובות שלך הרבה. ממש יפה לראות אנשים כמוך, גם אני הייתי מחובר לקהילה בצפת ונפגעתי מהם על ההתנהגות המגעילה שבה הם עומדים. יישר כוח שהאמת חשובה לך.
17
ל-4 הוא לא מודה.
זהו ש.. | 04-04-2016 14:58
ובושה לרבני המזרחי שבמקום לדון לפי דיני התורה, הם מרשיעים על סמך ערכאות.
18
חלק מהכותרות כאן מראות עד היכן התדרדרנו
עדי | 04-04-2016 17:49
חלק מהכותרות כאן מראות עד היכן התדרדרנו-1. אדם סטה ופגע בקודש הקודשים החמור מכל ועוד יש אנשים הזויים שתומכים בו. 2.מה עוד צריך לקרות בכדי שאנשים ילכו /ינהו אחרי אנשים חכמים וגדולים ככל שיהיו בעיניים עצומות חסרות בקרה. כמו הכתות ההרסניות.
19
למגיב 18
רזיאל | 06-04-2016 10:48
אתה מגיב כמו אחד שיודע מה הרב שיינברג מצפת עשה (באמת,לא משמועות).. הכל בברור בבית משפט. גם אם הוא אשם אין מצווה לבזות אותו!!
20
ל15 מה ההלכה??
| 08-04-2016 10:52
הוא הודה ואמר ששכב עם נשים ברצון...זה מותר?? הוא טוען שהכל היה בהסכמה זה מותר?? לאיפה הגענו? בית משפט אסור עפ"י ההלכה אבל יחסי מין עם נשים נשואות מותר??????
21
למגיב 20
למגיב 20 | 11-04-2016 22:55
אני דיברתי על התנהגות של 'גורמים המקורבים לחקירה' ברור לנו מי זה אותו מקורב שמנסה להפיל את שיינברג. אני לא מסכים עם מעשיו,אבל.הקהילה מתנהגת בדרך מגונה!!! והרב אליהו לא הקים שום בית דין!!! ואסור להשליך אף ספר מספריו של שיינברג לפח או לגניזה!!!!זה לא דרך ההלכה!!! זה מה שמכעיס אותי, שאנשים שמחזיקים מעצמם תלמידי חכמים מגנים תלמיד חכם שסרח באופן מכוער על הצד הרע ביותר!!!
22
נכון לחלוטין ש..
יהודה צדוק | 13-04-2016 12:16
הרב עזרא עשה בשכל שבחר לשתוק. אבל לעומתו הקהילה בחרה בסטטוס שונה, צדק צדק תרמוס!!ולחבר'ה האלה קוראים אברכים.....אוי אלוקים שבשמיים...
23
בואו ותתמודדו .....
אני | 02-05-2016 13:41
מי מכם באמת יודע מה היה ? כנראה שאף אחד . מי מכם באמת מפעיל היגיון בתשובתו ולא את השקפתו האישית ? כנראה שכולכם . חטאי המחשבה והפה / אצבע שלכם הם אנושיים ונסלחים כנראה , אבל אני כותב בשביל להכניס לכם קצת שכל : ממתי נואפ/ת צריך לשבת בכלא ? הרי הלכתית, אותו נואפ/ת של התרו בו דינו כרת . לא חלים עליו דיני אדם אלא דיני שמים . יותר מכך , אף תשלומי קנס וממון אחרים לא חלים על כרת . אז מאיזה מקור אתם בדיוק צועקים על הנשים והגבר שדינם הלכתית לשבת בכלא ? זו הרי תפיסת עולמכם האישית שמעשה ניאוף הוא כה חמור ואסור ולכן כל העובר עליו דינו עונש מאסר. אז תנו לי לחדש לכם משהו , ישנה מסכת שלמה על נושא הניאוף שנקראת מסכת "סוטה", באותה המסכת ישנה משנה שאומרת "משרבו הנואפים" . שמעתם ?! משרבו הנואפים בטלו המים המאררים. ניאוף הינה תופעה ולא מקרה בודד , אינני יודע כמה באחוזים נואפים אבל וודאי שמדובר על תופעה ( מעניין שאין מסכת לשון הרע ) . אז בפעם הבאה שנפשכם יוצאת כנגד הנואפים , דעו לכם אחים יקרים שלא מדובר על מיעוט שבמיעוט אלא על קבוצה ואל לכם לשפוט מהם מניעיו של נואף או נואפת , שהקב"ה ייעשה זאת במקומכם. אני ממש לא מתיר או מקל ראש בחטא זה שהינו חמור מאד ודינו קשה מאד , אבל עם כל הכבוד לא אתם והשקפתכם השמרנית / האישית זכאים לשפוט מעשה זה או אחר . עכשיו אמרו לי בבקשה , אם הקב"ה בכבודו ובעצמו אומר לאברהם על אנשי סדום " ארדה נא ואראה " מי אתם שתשבו בניחוחות בביתכם ותקלידו מלות שטנה לפני פרסום גזר הדין ? מה , הקב"ה לא ידע מה אנשי סדום עושים ? התורה מעידה בהם שהם אנשים רעים ובכל זאת אברהם מבקש עליהם רחמים והקב"ה נעתר אם יימצאו מספיק למניין . אז אנא מכם , תבלמו פיכם ואצבעותיכם !! אם אברהם ביקש סליחה על חמישה כרכים שחטאו במשכב זכר, בניאוף בכל סוגי העריות , בגזל , רצח וכו' כדאי שנלמד משהו ממנו. קראתי את כתב האישום , הוא חמור מאד . הוא מספר סיפור של אדם שיצרו המיני לא יודע שובע ולכן הוא פוגע בקורבנות בצורה מניפולטיבית ( כך היא דרכן של יצר הרע – הוא ערמומי מאד ) . אבל בואו נרגע קצת , כתב אישום הוא פתיחה למשא ומתן משפטי . נדירים המקרים שכתב האישום הופך כמו שהוא לגזר הדין , יכולים להתנדף ממנו כמה דברים די מהותיים במהלך המשפט. אינני חסיד של הרב עזרא שיינברג ( עד שהוא לא יורשע הוא עדיין רב ) , מעולם לא פגשתי אותו , אבל שמעתי שהוא עזר להרבה מאד אנשים ללא בקשת תמורה במשך לא מעט שנים. גם אין חולק שיש לו יכולות רוחניים לא מבוטלים , אני גם משוכנע שיש לו תלמיד או שניים שגם למד ממנו תלמוד או הלכה או כל חומר תורני . כואב לי שקבוצה של יהודים יקרים הופכים את ההלכה ואת המסורת לסוג של קרדום לשחיטת האחר כי הם פגועים והם בהלם . כל הסיפור הזה שופך אור מאד לא נעים על קהלנו הקדוש ועל צורת הסתכלותם על ההוויה היהודית . גם מחבר השולחן ערוך מצא פתרון לסליחה עבור אנוסי ספרד שחטאו בחטאי כרת במשך שנים רבות , אל תקחו את הספר שלו ותכו בו בכל מי שנראה לכם כחוטא .
24
עזרא עשה יש הוכחות אבל לא אנס
דני | 02-05-2016 18:25
הוא צילם את מעשיו בוידאו.. אבל אני לא מקבל תירוצים של אונס.. אין כישופים.. רק נשים שהעריצו אותו ובגדו איתו.. הסיפור פשוט.. יש כאן גורו..
25
למגיב 24,דני.
יהונתן דורון | 05-05-2016 17:41
שלום דני. יפה לך על זה שאתה כל כך בטוח שיש את אותו סרטון שעליו אתה מדבר. אבל לצערך ולצער התביעה המדינית אין שום הוכחה כזו או אחרת המבססת את האישומים נגד הרב שיינברג. אם היה כזה סרטון ממזמן ממזמן הסיפור היה נסגר עם כמה שנות מאסר טובות. אבל פה הסיפור שונה,הכל חשדות ושום דבר לא מוכח!! ועוד משהו אל תתעלם מן העובדה שהרב עזרא שיינברג הוא תלמיד חכם אולי סרח,אבל עשיין לא מתעלמים מידיעותיו הגדולות בתורה. צדק צדק תרדוף!!
26
"צדק צדק....תרמוס?!"
תלמיד אורות הארי לשעבר | 11-05-2016 10:05
אני לא מבין למה מערבבים בדייסה הזאת בלי סוף. אני שאני תלמידו לשעבר של הרב שיינברג שותק ומחכה, אולי החשדות הם סתמיות?אולי זה עלילה?או, אולי הוא אשם... אבל אני לא מתעלם מהעובדה שכל יום חמישי הרב היה מעביר לנו שיעור פרשת שבוע וכל ראשון שיעור בצדקת הצדיק...והוא לא המציא!!הוא אמר והעביר לנו את הדברים הכי נכונים. ואני נזכר גם שחודש לפני פיצוץ הסיפור הרב עזרא העביר שיעור על איזה מקרה מסוכן שהולך לקרות.מיד בפיצוץ הסיפור בישיבה ע"י הרב שמואל הבנתי שזה זה.הגיע הפיצוץ הרב עזרא הגדיר,מלחמת אמונה!! אבל לי כואב ששאר חבריי מהישיבה אברכים חשובים ומכובדים ממשיכים לבזות ולהשפיל את הרב התלמיד חכם הזה.מיניין לכם לדעת?!הייתם באותו חדר?ידעתם מה קרה? לא מאמינין לכל אישה שמעידה על עצמה.צריך לבדוק את החשדות. אני מאמין שה' מנהל את כל התיק המוזר הזה. ומאמין שלא אנו צריכים לשפוט רק הוא יתברך. שנתבשר בשורות טובות!!! צדק צדק...תרדוף!!!!
ל- צדק צדק תרמוס
תלמיד הישיבה | 29-05-2017 12:14
קראת תכתב אישום?? לא ? יפחדן!!! נוהלה חקירה מורחבת של המשטרה אל תשחק אותה תמים ינחש!!!
27
לא מדוייק
לולו | 23-05-2016 23:29
כתב ההגנה שלו שהוא מודה, והכל נעשה בהסכמה, ולא כמו שכתבו פה, כנראה זה כדי לשמור על בניו שפויים שלא יראו את זה. והוא רחום
28
כתגובה ללולו
אבו זקן | 25-05-2016 0:46
כולם יודעים שנעשה בהסכמה.אונס לא היה פה!! השאלה מה נעשה????אי אפשר לדעת......לערכתי זה אותו סיפור כמו של הרב אצלן,החלבן,ועוד הרבה רבנים שפתחו להם תיקים על הרפיות כאלו ואחרות..הכל פה מסובך....עולם של שקר!!!