אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סמוטריץ': "זו מכה קשה, אנחנו בדרך לאנרכיה"

"פסק הדין הזה מצטרף לשרשרת של פסקי דין שבהם מבקש בג"ץ לגמד את הכנסת והממשלה ולמעשה לצמצם את כוחו של העם", אמר סמוטריץ' בהתייחסו להלטת בג"צ

סמוטריץ': "זו מכה קשה, אנחנו בדרך לאנרכיה"
  (Miriam Alster/FLASH90)

החלטת בג"צ.

סגן יו"ר הכנסת, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', התייחס לפני מספר דקות (ראשון) להחלטת בג"צ לבטל את מתווה הגז ואמר כי מדובר בהחלטה מסוכנת.

"בג"ץ שבר היום בברוטליות קו אדום נוסף שמחייב את הממשלה והכנסת לעשות מעשה", מסר סמוטריץ'.

לדבריו, "הטיעון שבאמצעותו פסל בג"ץ את מתווה הגז ולפיו הממשלה אינה מוסמכת לכבול את שיקול הדעת של עצמה ושל הממשלות שיבואו אחריה הוא טיעון מופרך שנראה יותר כתירוץ למאבק סמכויות בין נבחרי הציבור לשופטים שלא נבחרו. כמעט כל החלטה שמקבלת ממשלה טומנת בחובה כבילה מסוימת של שיקול הדעת של הממשלות הבאות. האם הסכם אוסלו לא הכניס את מדינת ישראל למחוייבות שעלתה לנו דמים מרובים תרתי משמע?! האם הוא לא היה שנוי במחלוקת ציבורית ופוליטית עזה?! האם בג"ץ העלה בדעתו לפסול אותו בשל כך?! האם עסקאות שחרור מחבלים אינן מעמידות את הממשלות הבאות בפני עובדה מוגמרת ומחייבות אותן להתמודד עם תוצאותיהן?!".

"למעשה", ממשיך סמוטריץ', "כל תכנית רב שנתית שמקדמת ממשלה כובלת במידת מה את הממשלות הבאות. כך למשל מרבית עסקאות הרכש הביטחוניות כגון מטוסי f-35 וצוללות שנפרשות על פני שנים רבות. כך גם תכניות תשתיתיות שנפרשות על פני שנים רבות וכוללות חתימה על חוזים ארוכי טווח כדוגמת כביש 6 וכדו'. יתרה מזו, פסקת היציבות שבמתווה הגז גם לא כובלת באמת את ידי הממשלות הבאות. ככל שהן תחפוצנה בכך הן תוכלנה לבטל את ההסכם ולשלם את הפיצוי שנקבע בו. החלטה מעין זו היא בליבת סמכויותיה של הממשלה הנבחרת והדבר נכון שבעתיים שעה שכרוכים בכך עניינים ביטחוניים ובינלאומיים".

"פסק הדין הזה מצטרף לשרשרת של פסקי דין שבהם מבקש בג"ץ לגמד את הכנסת והממשלה ולמעשה לצמצם את כוחו של העם ולהעביר את ההכרעה בניהול ענייני המדינה לידיהם של מספר קטן של משפטנים שלא נבחרו לשם כך", תקף סמוטריץ'.

סמוטריץ' ממשיך ומזהיר כי "אנו בעיצומו של משבר חוקתי שעל ראש הממשלה לטפל בו בנחישות בחקיקה שתחזיר את בג"ץ לגודלו ולתפקידו הטבעי ותחזיר את המשילות לעם ולנבחריו. אם רה"מ לא ינקוט בצעדים הנדרשים תהא זו מכה קשה לדמוקרטיה וליכולת המשילות של מדינת ישראל ואנו בדרך לאנרכיה מסוכנת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
אין צרך בכנסת ובממשלה
ניסים | 27-03-2016 19:56
הבג"ץ מנהל את המדינה-לשם מה ביזבוז כסף לבחירות .? -אם לא נותנים לממשלה למשול- !! אילת שקד -שרת המשפטים הגיע הזמן לשנות -להוריד את הבג"ץ מכוחו - זו מדינת בג"ץ-
2
סמוטריץ' - אתה הרי דתי הילכתי שרוצה למגר את הדמוקרטיה
עודד | 27-03-2016 20:13
3
שראינו איך נכנסת לכנסת הבנו שאנחנו בעיצומה של אנרכיה
אורי | 27-03-2016 20:30
בלי פריימריז ובלי שמעולם לא העמדת את עצמך לבחירת הציבור השתמשת בכישרון החנפנות והליקוק שלך של 100 אנשים בתקומה וכך נדחפת למפלגה בניגוד גמור לדעת כל המתפקדים ובסופו של דבר האנשים שאתה מתיימר לייצג הצביעו בכלל למפלגת יחד וכך שלא רק שלא הבאת קולות אלא הרחקת אלפי מצביעים פוטנצלאיים והמפלגה הפסידה לפחות 4 מנדטים שנעלמו ברגע שהצלחת היה ברור לכולם שהאנרכיה בעיצומה
4
לפזר את הממשלה משתקים את המדינה
| 27-03-2016 21:10
אני מתגעג לברק יותר ימני ממנו ותותח בוגי כישלון גרוע פרייר מי שמתגייס לסרב פקודה