אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כפי שפורסם בסרוגים: הרבנות הראשית תעקוף את רשם הנישואים בפתח תקוה

בעקבות אפליית יהודי אתיופיה ברישום לנישואין ברבנות בפ"ת, מנסים ברבנות הראשית לעקוף את הרב המקומי באמצעות רשם נישואין חיצוני, הצעה שפורסמה לראשונה בסרוגים

הרבנות הראשית תעקוף את רשם הנישואים בפתח תקוה
  עוקפים את הרב אטיאס. (יונתן זינדל/פלאש90)

ההצעה שהועלתה לראשונה בסרוגים, הופכת למדיניות של הרבנות.

לפני כחודש, חשף כתב גל"צ אוריה אלקיים, את המשך אפליית יהודי אתיופיה ברישום לנישואין בפתח תקווה, והסירוב לרשום אותם לנישואים בעיר. מפרסם היום אלקיים, כי ברבנות הראשית החליטו לעקוף את הרב המקומי.

בהנחייה שפרסם היועץ המשפטי לרבנות הראשית, עו"ד הראל גולדברג, תעמיד הרבנות הראשית לישראל רשם נישואים חיצוני אליו יופנו בקשות הרישום לנישואים של בני הקהילה האתיופית.

ההצעה הועלתה לראשונה בסרוגים, לפני כשלושה שבועות, כשהרב שאול פרבר, יו"ר מכון 'עתים', הגיב לדברי הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, שנחשפו ב'471 העיתון שמחבר', לפיהם, אין לו השפעה על הרב בנימין אטיאס, רבה של פתח תקווה.

בשיחה עם 'סרוגים' אמר אז הרב פרבר כי "זה שהרב לאו איננו מעסיקו של הרב בנימין אטיאס, רבה של פתח תקווה, ברור לכולם. אבל אף אחד לא ביקש מהרב לאו לפטר אותו"

עוד הוסיף הרב פרבר כי "מה שאנו מבקשים הוא שהרב לאו, מתוקף תפקידו כנשיא מועצת הרבנות הראשית לישראל, יעביר במועצה החלטה על החלפת רשם הנישואין בפתח תקווה ויפעל למנות לתפקיד מועמד שיהיה קשוב לבעיותיהם של יוצאי אתיופיה בעיר. במקום זה, בצעד תמוה, במאי 2015 החליטה מועצת הרבנות הראשית, בראשות הרב לאו שהיה נוכח ופעיל בדיון, 'לחזק את ידי הרב אטיאס' ומנגד קראה למנהיגי העדה האתיופית לפעול 'להרגעת הרוחות', כפי לשון ההחלטה שפורסמה בעקבות ישיבת המועצה".

ב'סרוגים' הובאו אז דבריו של הרב לאו לנציגי העדה האיתיופית מפתח תקווה בפגישה שהתקיימה עמם ונחשפה ב'471'. בפגישה הסביר הרב לאורחיו, שאין לו יכולת השפעה על הרב הראשי של פתח תקווה. "אין לי סמכות לפטר רב. גם אם הוא עושה את כל העוולות האפשריות", אמר הרב לאו באותה פגישה שהוקלטה בחשאי. "אין לי אפילו יכולת למשוך לו באוזן, כדי שיבוא לדבר איתכם. אני הזמנתי אותו אליי והוא לא בא. גם הרב יצחק (יוסף, הרב הראשי הספרדי; ד"ח) הזמין אותו והוא לא בא. אין לנו יכולת חוקית (..) אני לא המעסיק שלו. משרד הדתות הוא המעסיק שלו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בליבם הם יודעים שהלכתית הוא צודק.
בני | 22-03-2016 15:37