אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב עדס התנצל: "הרב שטיינמן הוא גדול הדור"

הרב יעקב עדס התייחס הבוקר למתווה הכותל ולבג"צ המקוואות ותקף את חברי המועצות של המפלגות החרדיות. לאחר מכן התקשר והתנצל על דבריו

הרב עדס התנצל: "הרב שטיינמן הוא גדול הדור"
  (צילום: אורי לנץ/פלאש90)

המקובל, הרב יעקב עדס, התייחס הבוקר (רביעי) לסערות האחרונות שהתעוררו אודות מתן ההטבות שהעניקה הממשלה לרפורמים ותקף את חברי המועצות של המפלגות החרדיות. הרב עדס גם אמר כי בביתו של הרב שטיינמן מי שקובע הוא דוד שפירא ולא הרב שטיינמן עצמו, דברים שלאחר מכן התנצל עליהם בשידור חי.

עוד לפני ההתנצלות, בריאיון לרדיו 'קול ברמה', התייחס הרב עדס למתווה הכותל במסגרתו הוענקה רחבה לנשות הכותל בה יתקיימו תפילות מעורבות של נשים וגברים ללא הפרדה.

"זה כאב גדול, הרפורמים זה הסיטרא אחרא ובכותל הם נועצים את ציפורניהם. הקבוצה הבעייתית שבאה כל חודש, הם לא מתחשבים במתווה. הם גם בבג"ץ לא מתחשבים, גם בשנים שבהם היה לרעתם, הם צפצפו על החוק. כל אחיזה של הרפורמים זו עקירת התורה. שמעתי שהשר אזולאי לא חתם, צריך להפעיל עליו את כל הלחץ שלא יחתום".

בהתייחסו להתנהלותם של גדולי התורה בנושא אמר הרב עדס: "לא ידוע לי על אף אחד מחברי מועצות גדולי התורה או חכמי התורה שהיו שם (בכותל) אני יודע איך הדברים מתנהלים בבתים של גדולי ישראל. בבית של הרב שטיינמן יש תור לדוד שפירא ויש תור לרב שטיינמן. דוד שפירא הוא הקובע".

הרב עדס התייחס גם לבג"צ המקוואות ואמר כי "זה חמור מאד מאד. הגיור הרפורמי הוא ליצנות, אם טובלים במקווה חרדי, זה יביא לחשוב שהגיור הוא טוב הלכתית, זה חמור".

בעקבות דבריו על הרב שטיינמן התקשר הרב עדס לאחר מספר דקות ועלה שוב לשידור והתנצל על דבריו. "אמרתי דברים שעלולים להתפרש כפגיעה, הרב שטיינמן הוא גדול הדור. אני מבטל בביטול גמור את הדברים גם על חכמי וגדולי הדור", אמר הרב עדס.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ראש ישיבה במתקפה חריפה על אנשי ’הפלג’ אמר ש....
ראש ישיבה במתקפה חריפה על אנשי ’הפלג’ | 02-03-2016 16:31
ראש ישיבה במתקפה חריפה על אנשי ’הפלג’ ר"ד פוברסקי אמר בבמהלך הספד על הגאון הצדיק הגדול בתורה וכו’ ר"ח ליבוביץ זצוק"ל: "אל תגיד סתם שמד, שוטים" .... דבריו פשוט מזעזע, עד עכשיו חשבתי שהרב הנ"ל יזכה לקבל פני משיח, אבל עכשיו נתברר לנו שהוא גם מזרע עמלק, כת הערב רב, המשומדים, ר"ל. חשוב להזכיר שהרב פוברסקי הנ"ל בראיון לכפר חב"ד סיפר שהוא לומד כל שבוע מתורתו של הרבי, של המשיחיסתים הכופרים בתורת משה. גם הייתי מצפה מת"ח כמוהו לא להטפל לזוטות, יא שמד, נישט שמד, מה זה משנה לנו איך זה נקרא? כולם יודעים שיש פה גזירת "שמד בפועל" גזירה ברורה [של חידוש גזירת הגיוס] שמטרתה המוצהרת להוביל נשמות ישראל לכור ההיתוך הצהל"י -מקום מיועד לשמד וזנות ברבים בלי שום בושה, והם הלא מתייחסים לכך בפה מלא בתור מטרה להשאיר חבורת עילויים, אז מהזה השטות הזאת של המשכיל מפנביז הנ"ל להתעסק בשמות?, אם קוראים לזה שמד או לא, זה לא העיקר, הטששוט הזה להתעסק בטפל יהיה בסוף בעוכרינו, וח"ו שלא נהיה בסוף מהצועקים על העבר. כהיום כבר ברור כחמה שרק אלו שמפגינים נגד "שמד הגיוס" יזכו לקבל משיח, והצד שכנגדם (בני בניו של המן ב"ב) ברור כחמה שהם עמלקים גמורים, עוכרי ישראל ב"איצטלא דרבנן"!!!!!! הרי השפל והבזוי והמכוער והמטונף שבבעלי עבירות מדבר כמוהו, ורואים שהוא לא יצא נגד חידוש גזירת הגיוס על בני ישיבה. כדי לחפות על הפער שיש במה שהצפונות אינן גלויות צריך לעשות רעש ריק בבחינת איסתרא בלגינא קיש קיש קריא, והמבין יבין.......
2
עד מתי נקשה את ערפנו ח"ו ולא נתעורר שהקב״ה קורא לנו לחז
| 02-03-2016 23:54
עד מתי נקשה את ערפנו ח"ו ולא נתעורר שהקב״ה קורא לנו לחזור בתשובה. הדבר הראשון לשוב לד’ ית’ שמו, לבטל "חידוש גזירת הגיוס" על בני ישיבה. הם לא חיילים הם חרדק"ים, עליהם נאמר: "וכל קרני רשעים אגדע" חרדקים הם מזרע-עמלקים משומדים מסיונרים ורוצחים. בני בניו של המן הרשע ימח שמו וזכרו... החרדקי"ם הם חולי נפש בפועל, נבזים ושפלים כמו כלבים, עליהם נאמר: פני הדור כפני הכלב. וחשודים על ג’ עבירות חמורות גם שמד וזימה. ד’ ממית ומחיה!!! לא המחבלים!!! לא התאונות!!! ולא אף גורם חוץ מעוונותינו, חטאותינו ופשעינו!!! ראינו השבוע איך נהרג חייל יהודי יקר על ידינו!!! אנחנו יורים בעצמנו!!! איך? בגלל שאנחנו לא רוצים לחזור בתשובה! לא רוצים לשוב לאלוקי ישראל!
מגיב 2.עוד מטומטם.להתגייס זו מצווה מהתורה
| 03-03-2016 21:13
אתם לא לומדים תורה. לדעתכם התורה שייכת לנוצרים.לכן גם הרעש על הכותל והרפורמים יותר מדי גדול. לא מבדילים בין טוב לרע כמו הפלסטינים. בקשר לטבילה במקווה חרדי זה גרוע מאוד כי כמו שנאמר זהנראה כאילו מאשר את הגיור הרפורמי הפסול.החרדים מחללי הד' יותר מכל אחד אחר.