אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אולטימטום לנתניהו: קיים ההסכמים עד פסח או שנפרוש מהקואליציה"

חברי מועצת גדולי התורה שיגרו לראש הממשלה מסר לפיו הם מתנים את המשך השותפות הקואליציונית איתו בקיום ההסכם הקואליציוני עד פסח. "נילחם על הכותל גם מהאופוזיציה"

"קיים ההסכמים עד פסח או שנפרוש מהקואליציה"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בתום דיון של כשעתיים הודיעו היום (רביעי) חברי מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' כי הם מציבים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, אולטימטום להמשך השותפות של 'אגודת ישראל' בממשלתו, וזאת בעקבות ההטבות במעמדם של הרפורמים.

על פי הדיווח באתר החרדי 'כיכר השבת', חברי הכנסת שהשתתפו בישיבה דיברו על האכזבה מכך שחוקים רבים שהובטחו על ידי השלטון לא קוימו, ובנוסף קבלו על החיבור בין ראש הממשלה לראשי ארגוני הרפורמים. האדמו"רים אמרו כי יש "לצאת במתקפה חריפה" נגד ההכרה ברפורמים ובמחאה אדירה כמו גם בפנייה לראש הממשלה כי לא ייתכן כל ויתור בעניין המהותי לעם ישראל.

לאחר הישיבה הגיע חבר הכנסת ישראל אייכלר למליאת הכנסת ונשא את עיקרי דבריהם של חכמי התורה.

"יש לכם זמן עד פסח לקיים את ההסכם הקואליציוני, להפסיק את הלגיטימציה לתנועות הרפורמיות, לתקן בחקיקה את בג"צ המקוואות, הבטחת הכנסה לאברכים, ותעסוקה לחרדים" אמר בדוכן הכנסת ח"כ אייכלר.

עוד הוסיף אייכלר כי "אני אומר את השורה התחתונה מרוח הדברים ששמעתי במועצת גדולי התורה, אם הממשלה רוצה להמשיך בשיתוף פעולה עם היהדות החרדית ונציגיה, היא חייבת להפסיק את הכניעה לרפורמים ולגרורותיהם, ולהפסיק את המלחמה נגד הכותל המערבי. אף בג"ץ לא יוכל לחלל את קדושת המקוואות, מקוואות ינוהלו אך ורק לפי ההלכה".

"אם הממשלה רוצה ללכת ולחגוג עם הרפורמים לחגוג איתם ולהשתתף בכל המסע של דיכוי החינוך החרדי על ידי חוק הליבה, הם לא יוכלו להיות שותפים איתנו ואנחנו לא איתם. את זה צריכים לדעת ראש הנממשלה ושרי הממשלה וכל מי שרוצה בקיומה של הקואליציה הזו".

אייכלר הוסיף לאיים בפרישה מהקואליציה: "גם כשנהיה באופוזיציה, נילחם על הכותל המערבי ועל טהרת המקוואות בישראל , וגם באופוזיציה נילחם על החינוך החרדי. ולכן יש לכם זמן עד פסח לבצע את ההסכמים הקואליציונים כפי שנכתבו במפורש".

אייכלר החל לצטט מההסכמים: "סעיף ראשון, אם בג"ץ יפר את הסטטוס קוו, הממשלה תתקן את החקיקה, חייב לעבור חוק שכל התנהלות המקוואות יעבדו רק לפי נהלי הרבנות הראשית לישראל. אסור לשום בג"ץ ולשום גורם חיצוני גם לא לממשלה להכתיב את ההלכות וההנהגות במקוואות ובבתי הכנסת".

לדבריו: "על פי ההסכם הקואליציוני, חייבים לבטל את גזירת הליבה של שי פירון ובג"ץ, שגם הוא נעשה בגלל עתירות רפורמיות, ולשחרר את החינוך החרדי העצמאי ממשרד החינוך. אנו כן רוצים שתהיה מועצה, בדומה למל"ג, שתקבע מה יהיו תכני הלימוד, תלמידים ומורים בחינוך החרדי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מזל שיש חרדים
יהודי פשוט | 24-02-2016 23:52
סרוג מאוכזב בצורה נוראה משליחינו בכנסת. החרדים מצילים את כבודה של מדינת ישראל
2
הם לא חיילים הם גוים רשעים חרדק"ים, עליהם נאמר: "וכל קר
| 25-02-2016 2:28
הם לא חיילים הם גוים רשעים חרדק"ים, עליהם נאמר: "וכל קרני רשעים אגדע תרוממנה קרנות צדיק" חרדקים-חולי נפש, הם מזרע-עמלקים משומדים מסיונרים ורוצחים. הם בני בניו של המן הרשע ימח שמו וזכרו... כל החרדקי"ם הם חולי נפש, נבזים ושפלים כמו כלבים, עליהם נאמר: פני הדור כפני הכלב.