אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מזכ"ל 'אריאל' לתנועות הנוער: "תפסיקו לשנורר"

מזכ"ל התנועה, יוסי ורדי קורא לשאר תנועות הנוער להצטרף לקריאה לתקן מנהג מעוות. "תפקידי תנועת הנוער הם בראש ובראשונה לחנך ועלינו לחנך לעצמאות ולא לקבצנות"

מזכ"ל 'אריאל' לתנועות הנוער: "תפסיקו לשנורר"
  (צילום: אתר 'סרוגים')

כמידי שנה לקראת פורים, סניפים ברחבי הארץ מקיימים שוקי פורים המהווה הפניג לכלל החניכים ותושבי האזור. בסניפים רבים נהוג לבקש את הפרסים המחולקים בהפניג מחנויות ברחבי העיר מנהג המכונה "שנור".

לאחר דיונים שהתנהלו בנושא בצמרת תנועת הנוער אריאל בשנים האחרונות, יצאו אשתקד בהנהלת התנועה בקריאה לחניכים 'לא לשנורר' ולקנות את הפרסים באמצעות תכנון תקציבי נכון של שוק הפורים הסניפי. השנה לקראת פורים, יצאה שוב ההנהלה בקריאה ברורה וחדה "לא לשנורר".

"אם יוצרים תקציב לשוק הפורים ומתכננים את האירוע, אין שום סיבה שלא יהיה ניתן לקנות את הפרסים מההכנסות של דוכני האוכל או כרטיסי ההגרלה על הפרס הגדול", מסבירים בהנהלת התנועה. "השנורר אינה פעולה חינוכית. ההשפעה על הילדים היא לעיתים הרסנית, שכן היא מפתחת אצל השנורר את תרבות ה'מגיע לי'. בנוסף, לעיתים אף נגרם חילול שם שמיים, לא דרכנו בקיבוץ נדבות".

ראש תחום בנים ב"אריאל", דביר עמיאור, אומר כי " השנורר הינה תופעה פסולה. בה אנו מרגילים את חניכינו לקבץ נדבות, עלינו לחנך לאחריות ובמרה הנ"ל גם תקציבית הרואה את הנולד, מתכננת יוזמת ופועלת בהתאם. בדיונים ובשיחות עם מחלקת ההדרכה של תנועת אריאל הונחו הקומונרים, הקומונריות וצוותי
​​ההדרכה בסניפים להימנע לחלוטין מאסיפת כסף. בקשת עזרה בצעצועים לשוק פורים תתאפשר רק במידה שהרווחים יועברו לארגוני חסד. והדבר יובהר לסוחרים שיתרמו את הצעצועים".

מזכ"ל התנועה, יוסי ורדי, אמר כי "אני קורא לשאר תנועות הנוער להצטרף לקריאתנו לתקן מנהג מעוות. תפקידי תנועת הנוער הם בראש ובראשונה לחנך ועלינו לחנך לעצמאות ולא לקבצנות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ואולי השנורר הוא חינוך לחשיבות התרומה למען מטרות טובות?
ע | 22-02-2016 11:14
2
הזדמנות לתרומה של בעלי עסקים
אפרת | 22-02-2016 13:49
כולנו יודעים שבעלי העסקים נותנים לחברה' סחורה שלא עוברת לסוחר ומה רע בכך? להשתמש בזה למשהו חיובי?! זה מה שיקלקל את הנוער?! לא מובן