אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אגד מטילה את האחריות על היועצים החרדים

חברת 'אגד' מגיבה לסערה אודות המודעה שפורסמה לזכר ההרוגים והבהירה כי היא נוסחה עם יועציה למגזר החרדי ועם עיתונאים חרדים.

אגד מטילה את האחריות על היועצים החרדים

לאחר הסערה שהתעוררה בעקבות מודעת הניחום שפורסמה בעיתונים החרדים אודות מותם הטראגי של ההרוגים בקו 402, טוען יו"ר חברת 'אגד' כי המודעה נוסחה בהתייעצות עם עיתונאים חרדים.

במכתב ששיגר לחברת הכנסת עליזה לביא,כתב יו"ר החברה, אבי פרידמן כי "התייחסנו למודעת התנחומים ברגישות רבה וביקשנו להביע באמצעותה את תנוחמינו הכנים בצער המשפחות. וודאי שלא היה בכך שום התנשאות, חלילה".

בהתייחסו לעצם הניסוח כתב פרידמן כי הוא "נעשה בעצה אחת עם יועצינו למגזר החרדי ובהתייעצות עם נציגי העיתונות המגזרית".

הבכיר באגד עדכן כי הוא וצוותו יגיעו מחר לבתי משפחות האבלים כדי להביע את תנחומיהם. "מחר, יום רביעי, אני וצוות בכירים מאגד, נערוך ביקור תנחומים אצל כל המשפחות ונביע את כאבנו, צערנו והשתתפותנו באבלן הכבד".

אוי לציין כי תגובתו של פרידמן הגיעה בעקבוטת פנייתה של חברת הכנסת, עליזה לביא (יש עתיד) שקבלה על נוסח המודעה.

במכתב ששיגרה לחברה כתבה לביא: "במודעת האבל שפרסמה חברתכם לא פורסמו שמות ההרוגים בתאונה. היעדרם של השמות מביע זלזול בכאבן של משפחות ההרוגים. מודעת האבל הזו מבטאת התנשאות, נתק ואטימות לב. זו לא נחמה, לא השתתפות בצער ולא לקיחת אחריות על המקרה הטרגי שפגע באנשים רבים כל כך".

"מן הראוי היה להזכיר את שמות ההרוגים במודעה שיצאה מטעמכם", כתבה לביא תוך שהיא מוסיפה ומפרטת את שמות ההרוגים וסיפור חייהם. "לכל איש ואישה יש שם. לכל איש ואישה יש משפחה ואנשים קרובים המבכים את לכתו. מן הראוי שחברת אגד תסתכל למשפחות ההרוגים עיניים, תתנצל ותשתתף בצערם באמת ובתמי".

בסוף המכתב דרשה חברת הכנסת כי חברת אגד תפרסם מודעה נוספת עם שמות ההרוגים. "אני מצפה שתפרסמו בקרוב מודעה נוספת שמזכירה את ההרוגים בשמם. לא יהיה די בכך לכסות על המחדלים שגרמו לתאונה המחרידה הזו, אבל זה לפחות צעד בכיוון של חשבון נפש והשתתפות אמיתית בצער".

כאמור, הבוקר פורסם ב'סרוגים' כי לאחר שכבר עוררה סערה ביום שלאחר האסון בו נהרגו שישה מנוסעי קו 402 לאחר שנהג האוטובוס התנגש במשאית, חברת 'אגד' עוררה את גם הבוקר את זעמם של הגולשים כאשר הפעם הסיבה היא המודעה שפורסמה בעיתונים בה החברה מביעה צער על מותם של השישה המוגדרים כ"ששת נוסעי קו 402", מבלי לציין את שמותיהם.

"אבלים, דואבים וכואבים על מותם של ששת נוסעי קו 402 בתאונה הטראגית. אנו שולחים תנחומנו הכנים למשפחות האבלות על אובדן יקיריהם ע"ה (עליהם השלום; ג"ע). בנחמת ציון תנוחמו, הנהלת 'אגד'", כך לשון ההודעה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כשאין שכל אין דאגות. ואם הוד מעלתו יאמר לכתוב בערבית?
| 16-02-2016 18:32