אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סערת 'צהר': שבוע הבא כנס רבנים בנושא התנהלות הארגון

מתארגן כנס רבנים, חלקם מתוך 'צהר', בנושא קבלת ההחלטות בתוך ארגון הרבנים. הדרישה לקיים בחירות להנהלת 'צהר'. יוזם הכנס הוא הרב שמעון כהן, ראש בית מוריה בבאר שבע. "ארגון המתיימר לדבר בשם מאות רבנים צריך לומר את הדברים רק לאחר שהוא מתייעץ איתם."

סערת 'צהר': שבוע הבא כנס רבנים בנושא התנהלות הארגון
  הרב שמעון כהן

הסערה סביב מכתב רבני 'צהר' שיצאו נגד הנהלת הארגון ממשיכה. בשבוע הבא, ככל הנראה, יתקיים כנס מצד יוזמי המכתב. אל הכנס צפויים להגיע רבנים מתוך 'צהר' שמתנגדים למדיניות הנהלת הארגון.

הביקורת במכתב הרבנים, כפי שפורסמה לראשונה בסרוגים, מכוונת להנהלת ארגון 'צהר'. לדעת כותבי המכתב, הנהלת 'צהר' מדברת בשם ארגון הרבנים ללא הסכמתם של רבנים אחרים ב'צהר'.

כותבי המכתב טענו כי בסוגיות מרכזיות שנמצאות על סדר היום הציבורי הנהלת 'צהר' לא משתפת את רבני הארגון ומדברת בשמם. "אנו, רבני צהר, הפועלים במסגרת הארגון בעניינים שונים, איננו יכולים להשלים עם מציאות זו, בה מוצגת עמדה או ננקטים מעשים בשם ארגון צהר, כשמאות רבני הארגון כלל לא נשאלו לעמדתם, ועמדתם אף אינה זוכה לייצוג במסגרת ההנהלה, שכידוע לא נבחרה על ידם, וחבריה מחזיקים בדעה אחידה ברוב רובם של המקרים".

שבוע הבא, מסתמן, מתכוונים יוזמי המכתב לקיים כנס רבנים בנושא התמודדות עם הנהלת רבני צהר. הרב שמעון כהן, יוזם הכנס, אומר לסרוגים כי "ארגון המתיימר לדבר בשם מאות רבנים צריך לומר את הדברים רק לאחר שהוא מתייעץ איתם.

"ל'צהר' יש מיזמים מאוד יפים מיזם של עריכת חופות, של 'בואי כלה', מיזמים מבורכים וכולנו מברכים עליהם. מכאן ועד לדבר בשם כל הרבנים על אג'נדות פוליטיות ותפיסות רוחניות זה דבר שהוא לא נכון".

"הכנס איננו נגד 'צהר'", מדגיש הרב כהן, "אלא מדובר בכנס של חשיבה משותפת – כיצד החלטות בתוך ארגון גדול של רבנים יהיו דמוקרטיות".

הרב כהן אמר כי אין בכוונת משתתפי הכנס ליצור גוף רבנים אלטרנטיבי ל'צהר'.

הרב סתיו מרבני 'צהר' ביקר את כותבי המכתב וטען שמדובר ברבנים המנסים לפלג את 'צהר'. הרב סתיו הדגיש כי הרב שמעון כהן איננו רב מטעם 'צהר' ומעולם לא היה בארגון הרבנים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
מחרחרי ריב, רודפי כבוד...
ברני | 11-01-2011 14:23
צר לי שכך אני מדבר על רבנים, אבל זו האמת המרה
2
אני מארגן כנס על התנהלות בית מוריה בב"ש
רב מהמרכז | 11-01-2011 14:33
בין הנושאים שיידונו: - קיום בחירות לרב בית מוריה בבאר-שבע. - מדיניות בית-מוריה בארגון כנסים. המעוניינים להשתתף מוזמנים להשאיר תגובה.
3
לא מכובד לעשות ככה
אריה ב. | 11-01-2011 14:35
כתושב העיר ב"ש וכמי שחשב להשתייך בעבר לגרעין, אני מרגיש צורך לומר דברים פשוטים, דברים שכל מי שמעט מכיר את הגרעין הזה והעומד בראשו יסכים. 1. אנשי הגרעין ובפרט העומד בראשו שמעון כהן, הינם אנשים שרחוקים מרחק רב מאוד מדרכו של ארגון צהר..ודי לחכימא.. 2. כל מי שחושב מעט שונה מאנשי הגרעין והעומד בראשו, מיד נחשב לאויב הגרעין ולאויבה של תורה (לכאורה) 3. אנשים שם חושבים שבשם התורה (כביכול) ניתן לבזות, להשפיל, ולנדות כל אדם או משפחה שחושבים מעט אחרת. 4. הישיבה שמנסים שנות רבות להקים לא מוקמת אך ורק בגלל אופיו של האיש שמעון כהן הנוהג כראש כנופיה.. ונועם דיבורו הינו מסיכה לדברים הנוראים שעשה ועושה..
4
למס' 2
ירון כ. | 11-01-2011 14:44
אין לך מושג עד כמה אתה צודק.. הארגון הזה עושה בב"ש מה שהוא רוצה, בלי לשאול אף אחד, עפ"י איש אחד יישק דבר.. מי בחר את ראש בית מוריה? איזה ציבור שלח אותו? למה לא ניתן לנהל דיון מכובד ו"דמוקרטי" (סוו קולד) על פעילויות הארגון הזה שנקרא "בית מוריה"??
5
ומענין לענין האותו ענין: כדאי שרבני צוהר ידעו אם הארגון
מ.ל. | 11-01-2011 14:55
שלהם מקבל מימון מהקרן לישראל חדשה. בעצם גילוי נאות הוא שכל הצבור ידע.
6
ארגון צהר ממומן ע"י קרן אביחי שדומה לקרן ישראל החדשה
סתם אחד שבודק | 11-01-2011 14:56
אני מכיר כמה רבנים הרשומים תחת ארגון זה, שדעתם רחוקה מהנהלה. עד שהחליטו לפרוש, הם לא רוצים ששמם ייקשר בראשי התנועה. אולי ע"י פתיחת מסמכים נראה את הפרצוף האמיתי של הארגון
7
עצומה לתמיכה בעמותה
משה | 11-01-2011 15:29
נפתחה עצומה לתמיכה בעמותה ובראשיה הנוכחיים. http://www.atzuma.co.il/tzohar
8
אין להם רבנים
בר | 11-01-2011 16:06
הרב שמעון לא בצהר הרב נחשון לא בצהר אז איך יש לכם לפי הפרסום שש מאות רבנים. אתם מפחדים לחשוף אותם כי יתברר שכל מי שעבר ביום עיון שלכם צירפתם אותו, צביעות והונאה
9
מה עם הרב משה קליין רב שכונה בפ"ת הוא בצוהר?
דג | 11-01-2011 16:46
כמה חופות ערך אצלכם? למה פתח בעבר אתר חופה? מה דעתו על אירגון צוהר?
10
צודקים מאה אחוז.
| 11-01-2011 20:16
חברי עמותת צהר לא מייצגים את כל הרבנים החברים בארגון. הם מייצגים רק את חברי הנהלת העמותה! בסדר, נתייחס אליכם ככאלה ובעיקר תתייחסו אל עצמכם כגוף המייצג את שלושת הרבנים חברי העמותה ולא את שאר מאות הרבנים. אם כן למה הם רוצים שנתייחס אליהם כגוף הרבני הגדול ביותר???? (על סמך זה ביטלו את צום הרבנות...)
11
אפילו לקצת ישרה לא ניתן לצפות
דוד | 12-01-2011 20:15
צהר יוצאים בחריפות נגד הרבנים כותבי המכתב. הם משמיצים דיינים ופועלים לבניית מסגרות חלופיות. הם פורישם מהציבור ולא מתענים עם כל ישראל כי לא התייעצו איתם (כך כתב הרב פוירשטיין), אבל כל זה כמובן לא חרחור ריב, לא יצירת מחלוקת. רק דרישה שבאה לשמור על שלמות צהר בכך שיבאו לידי ביטוי כל הדיעות שיש בו ולא רק דעה אחת - רק הביוקרת הזו היא פלגנות. אוי, הרב סתיו, אין גבול לצביעות ולציניות
12
לכל המשמיצים את בית מוריה והרב כהן - מה בוער לכם
בני, באר שבע | 09-11-2011 12:57
לכל הכותבים מטעם רבני צהר שננחלצו להגן על הארגון בדרך של השמצה של הרה"ג שמעון כהן שליט"א ומוסדות בית מוריה שהפך להיות 'מגדלור של תורה בבירת הנגב' ונוגע בחיי היום יום של התושבים בכל תחומי החיים. התגובות מעידות כאלף עדים נאמנים על הדרך ה'מתונה' של רבני צהר. המתינות הזאת שמשמעותה הכשרת דרכם של ה'מזרוחניקים' מקדשת כל מטרה עד כדי כך שאין לכם בעיה להשמיץ ולהטיל דופי באחר במיוחד אם הוא מייצג עמדה שמנוגדת לדרככם. ובכן הנהלת רבני צהר מורכבת משלושה רבנים, תאבי ייצר פרסום, שנחזים להיות חיית מחמד דתית בפני החילוניים תוך הצגת עמדות פוליטיות הקרובות לדעת "מימד" ותוך נסיון ליצור ליחצן את עצמם באופן אישי והחמור מכל תוך התיימרות לדבר ב'קולם' של מאות רבנים כשכולם יודעים שהם מתי מעט המקלקלים את השורה. אני לא מבין מה הקשר לבית מוריה. בית מוריה בביה"ס הוא מפעל תורה והרב הוא ראש הישיבה וראש המוסדות שבהשראת מנהיגותו הרוחנית והיותו אדם מקובל ומאיר פנים, הצליח להפוך את בית מוריה לאחד מהמפעלים התורניים, הרוחניים והתרבותיים הגדולים בנגב. אז של נעליך כשאתה מדבר על כבוד הרב. בכלל, הדרישה לקיים בחירות ל'בית מוריה' היא מגוחכת ומופרכת כאחד. הרה"ג שמעון כהן שליט"א הוא ראש ישיבה. ממתי בוחרים ראש ישיבה בבחירות. מה זה ראש מועצה דתית או עסקן פוליטי מדובר במנהיג רוחני מהגדולים שהיו לבירת הנגב וכמנהיג רוחני שדעתו נשמעת מחובתו להשמיע דעת תורה ברבים, לפי הבנתו והשקפתו. הרב סתיו טוען שהרב כהן מעולם לא היה בין רבני צהר וזה נכון אבל זה לא מפריע לו להפוך עשרות רבנים במצגי שווא לאלה הנמנים עם הארגון הקיקיוני הזה
13
שמעון כהן
שלמה | 13-01-2013 11:36
מר שמעון כהן עסקן פוליטי שפל שכולם יודעים בעיר באר שבע חוץ מחלוקות בעיר בחינוך , בבית הכנסת רינת ירושלים ועוד דברים רבים זה מה שהוא תמיד עושה והוא אדם דו פרצופי חבל שהוא גר בבאר שבע יוצאים ממנו רק מחלוקות במקום קידוש ה" חילול ה" והרב סתו היקר שאוהב את הבריות באמת בענוה בצניעות המשך כך אני מאלה שעורך חופות בדרום ועושה חןפה וקידוש/ין לאנשים רבים חילוניים ורחוקים מן הדת צריכים לדעת שאירגון צהר הוא אירגון שמקרב לבבות באמת .
14
איש מחלוקת ואוהב לשלוט
חיים ב"ש | 14-01-2013 13:25
כמה צודקים האנשים שמעון פשוט אדם רע שאפילו עם חברי בית מוריה לא מסתדר וממדר כל חבר שלא חושב לפי דעתו הוא יוצר פילוגים גדולים בעיר ובציונות הדתית חבל שזזה כך פשוט הוא מתבדר עם התורה הגואלת והוא עושה בבאר שבע התורה ההורסת וחברים שלו שמפרגנים לו כי הוא מספק להם עבודה זה בושה
15
תמיכה ברב סתו היקר
הרב סתו | 17-01-2013 9:18
אני מאבן שמואל ואני חושב שהרב שמעון חולה מחלת הגדלות איך אתה יוצא נגד הרב שמאחד את עם ישראל באמונה ודואג לחילוניים ומסורתיים להתחתן בקדושה הרב סתו הוא הרב הראשי שלי ולא הפלגנים כמו שמעון כהן וחבריו בברכה משפחת כהן אבן שמואל
16
המום
דוד | 24-01-2013 10:00
אני המום כמה כותבים רע על הרב שמעון אני מתפלא הרי אומרים שהוא אדם גדול וקשה לי על זה אני מצפה שהרב שמעון אולי ינקה את שמו כי זה חילול ה" ואני כבחור ישיבת הסדר שואל איך רבנים מגיעים לזה הרב שלי בישיבה רק מעריצים אותו והוא עושה קידוש ה" כולי תקווה שהרבנים שלנו יעשו חשבון נפש לקדש שם שמיים באמת
17
הגיע הזמן לבחירות לרב ראוי לציבור הלאומי בבאר שבע.
משה רווה | 08-05-2013 15:27
הרב שמעון כהן ..........
18
ארגון בית מוריה החריב את הציבור הדתי השפוי שהיה בב"ש
רווית כהן | 08-05-2013 23:13