אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

7 חודשי מאסר ללוחם חרדי שהיכה מחבלים

לוחם בנח"ל החרדי הורשע בהכאת עצורים ערבים ונדון לשבעה חודשי מאסר בפועל. מפקדיו העידו עליו: "זה החייל הכי טוב שיש" והרבנים ביקשו כי השופטים יקלו איתו כדי שלא לפגוע במאמצי הגיוס של החרדים

7 חודשי מאסר ללוחם חרדי שהיכה מחבלים
  למצולם אין קשר לכתבה (צילום ארכיון: Haytham Ashtiyeh/פלאש90)

שבעה חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי, נגזרו אתמול (ד') על לוחם גדוד "נצח יהודה" שהורשע בשני מקרים של הכאת מחבלים עצורים, בבסיס חרמש בו שהה הגדוד לפני מספר חודשים.

השופטים, סא"ל אחסאן חלבי, רס"ן אלדד אמריל וסרן מיכאל בן שימול הרשיעו את הלוחם בהתעללות ובהתעללות בנסיבות מחמירות. השופטים כתבו בגזר הדין כי יש ורך להרתיע לוחמים אחרים מביצוע מעשים דומים, במיוחד על רקע הישנות המקרים של פגיעה במחבלים עצורים בגדוד נצח יהודה. "צרכי ההתרעה במקרה דנן ברורים מאליהם, והמסר צריך להיות חד וברור", כתבו השופטים כנימוק לעונש החמור שהטילו על הלוחם.

במהלך ניהול המשפט, הביא סנגורו של הלוחם, עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, לתיקון כתב האישום המקורי שייחס ללוחם ארבעה מקרים של תקיפת מחבלים, ובסופו של דבר הוא הורשע בשני מקרים בלבד.

בנוסף נשמעו עדויות לטובת החייל, וכך מפקדו העיד כי: "זה החייל הכי טוב שיש, חייל שאפשר לסמוך עליו, עם ראש על הכתפיים, גם בתקופות עמוסות ופעילות מבצעית, שאלו מצבים לחוצים וקשים". הרב יצחק בר חיים ממקימי הנח"ל החרדי העיד על קשריו עם החייל אותו הגדיר כ"צדיק", וכי המעשה המיוחס לו אינו מאפיין אותו והוא בטוח כי נבע מנסיבות השירות המלחיצות והקשות.

הרב בר חיים אמר כי עצם גיוסו של הלוחם כנגד עמדת הסביבה החרדית בה גדל היא "צעד נועז", וביקש שהשופטים יבינו כי גזר דין חמור ישמש את הקהילה החרדית המתנגדת לשירות צבאי, וכן ביקש לחשוב כיצד המשפחות החרדיות שכן שולחות את ילדיהם לצבא כדוגמת משפחת הלוחם הנאשם, אשר קיבלה באופן קשה מאוד את העמדתו לדין, יתייחסו לעניין.

"ההורים גיבורים, תראו אותם, זה הציבור ששולח לצבא, עכשיו גם הם לא ישלחו?", אמר הרב בר חיים.

למרות זאת, נציגי התביעה, סרן אבישי קפלן וסגן בר סיון, דרשו להטיל על הלוחם עונש משמעותי, וביקשו כי העונש שיוטל בגין כל אחד מהמקרים יהיה במצטבר וברף הענישה העליון ביותר, ובסופו של דבר נגזרו על הלוחם שבעה חודשי מאסר בפועל.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, אשר ייצג את הלוחם, מאשים את פרקליטות המבצעים בנתק מהלוחמים, ומסר בתגובה: "גזר הדין בעניינו של החייל הינו גזר דין מחמיר שמבטא את מגמת ההחמרה בבתי הדין הצבאיים והניתוק המוחלט של בתי הדין והפרקליטות לעניינים מבצעיים מהשטח עצמו, והמציאות הקשה עמה מתמודדים הלוחמים יומיום במהלך פעילותם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
שתים שהן ארבע
אלי | 11-02-2016 13:14
על שתי תקיפות יואשם, על שתים פטור... מה ההבדל ביניהם??? בעצם, מחבלים עומדים להריגה אבל לחיילים נגזר ככפות משי - ומעצרים. מי רוצה להתגייס בכלל אם כובלים את ידיו?
2
ערבים יוצאים לרצוח ואוסרים את החייל
יפה יוסף | 11-02-2016 14:26
המתנדב בעל כורחו.צריך להקל בעונש מאוד. היה ראוי לתת גזר דין מוות למחבלים.די להם שהמדינה חלשה בעניין הזה.
3
היה צריך לתת לחייל צלש.
אור | 11-02-2016 15:41
4
7 חודשים לחייל שהרביץ לערבים
| 11-02-2016 18:41
אבל נואיי שרצח ערבים שוחרר יש הוכחות חותכות צילום תמורת תשלום בושה למדינה
5
צבא הזוי!
| 12-02-2016 1:54
6
כל החרדקי"פ לכלא בס"ד
| 13-02-2016 20:27
גדולי הדור (חוץ מגדולי פלג המשכילים - נבילות סרוחות מב"ב) פסקו "יהרג ועל יעבור" על גיוס השמד-הזימה, וכן לגבי שרות לאומי ר"ל.
7
עכשיו אתם מבינים למה לא כדאי להיתגייס?תודה
| 13-02-2016 20:46
8
לישיבות.. לא לכלא
אמא | 13-02-2016 22:30
לא להתגייס. ...צריכים אתכם בישיבות. לא בכלא
9
הם נגד להוציא בחורים חרדים מהישיבות, הפעילות והפגנת החר
| 13-02-2016 22:43
הם נגד להוציא בחורים חרדים מהישיבות, הפעילות והפגנת החרדים, היא לא רק נגד צה"ל כפי שאתם מנסים לצייר, אלא היא פעילות הפגנה של קדושה-למען תורת ישראל ועם ישראל, נגד מעצרם של אברכים ובחורי ישיבות, על ידי המשטרה האכזרי צבאית-משתפי פעולה איתם, הם הם הפוגעים במדינה. הם הם נגד המדינה! וידוע שכל גדולי הדור (חוץ מגדולי מנהיגים פלג המשכילים - נבילות סרוחות מב"ב) פסקו "יהרג ועל יעבור" על חידוש גיוס השמד-הזימה, וכן לגבי שרות לאומי ר"ל. גיוס חרדים לצה"ל מראה על כניעה ליאיר לפיד וחבורתו ימ"ח.. זה מראה על חנפנות היתרפסות.. חולשה ופחדנות !!!! לזכור תמיד שהפגנת המליון בנשיאות כל גדולי ישראל זצוק"ל ושליט"א באה במסר חד וברור, וחד משמעית, שאברכים ובחורים חרדים בשום אופן לא להתגייס לצה"ל ולא לשתף פעולה איתם לשמד וזימה!!!!!
10
מוחים נגד גיוס השמד
| 13-02-2016 22:45
כולם כבר מבינים למה לא כדאי להתגייס, והמוחים נגד גיוס השמד, הם נגד להוציא בחורים חרדים מהישיבות, הפעילות והפגנת החרדים, היא לא רק נגד צה"ל כפי שאתם מנסים לצייר, אלא היא פעילות הפגנה של קדושה-למען תורת ישראל ועם ישראל, נגד מעצרם של אברכים ובחורי ישיבות, על ידי המשטרה האכזרי צבאית-משתפי פעולה איתם, הם הם הפוגעים במדינה. הם הם נגד המדינה! וידוע שכל גדולי הדור (חוץ מגדולי מנהיגים פלג המשכילים - נבילות סרוחות מב"ב) פסקו "יהרג ועל יעבור" על חידוש גיוס השמד-הזימה, וכן לגבי שרות לאומי ר"ל. גיוס חרדים לצה"ל מראה על כניעה ליאיר לפיד וחבורתו ימ"ח.. זה מראה על חנפנות היתרפסות.. חולשה ופחדנות !!!! לזכור תמיד שהפגנת המליון בנשיאות כל גדולי ישראל זצוק"ל ושליט"א באה במסר חד וברור, וחד משמעית, שאברכים ובחורים חרדים בשום אופן לא להתגייס לצה"ל ולא לשתף פעולה איתם לשמד וזימה!!!!!
11
אם יבוטל חידוש גזרת הגיוס לא יה’ פיגועים לא אינתיפאדה ה
| 13-02-2016 23:04
אם יבוטל חידוש גזרת הגיוס לא יה’ פיגועים לא אינתיפאדה השלישית !!!! ולא אסונות !!!! כל ראשי הישיבות והמנהיגים שיש להם חלק בחוק המחודש של שמד הזה, על ידי שמעודדים את נציגיהם שחתמו על החוק החטא החמור הזה לא יכולים לומר עינינו לא ראו – אחרי שרואים בחוש את ההרס הגדול שיש בצבא כמו זנות ברבים וכו’. ד’ ממית ומחיה!!! לא המחבלים!!! לא התאונות!!! ולא אף גורם חוץ מחטאותינו ופשעינו !!! אם לא רוצים לחזור בתשובה?ח”ו יבואו עלינו עוד ועוד צרות עד שנחזור בתשובה לאלוקי ישראל! אנחנו בעצמינו שווים את העקשנות שלנו מלחזור בתשובה כבר היום?! לפחות אל מותנו היה ראוי שנכין את עצמנו אם לא אל החיים עד 120 אשריכם חכי”ם משומדים. “השטן צה”ל ולפיד גאים בכם” הבריסקער רב אמר בשנת תש”ח בנוגע ללקיחת כספים מהמדינה שהתורה אינו קנין הרמי”ם, כל שכן שנשמות ישראל אינו קנין הרמי”ם. כל צרות עם ישראל בגלל “חידוש גזרת הגיוס” השמד וזימה = ב-צהל ימ”ח. הגזרה התחדשה ע”י חברת הכלבים הכופרים -גפני פרוש ליצמן מוזס חכי”ם ש”ס ג’ וכו’ ומנהיגיהם המשכילים העמלקים המסיונרים הארורים “כת ערב רב”… בעצת מועצת גדולי הרפורמים והקונסרבטיבים, חז”ל כבר גילוי לנו שבני בניו של “המן” למדו תורה בב”ב, וכהיום החרדקי”ם ממשיכים דרכו של המן ימ”ש וזכרו, בהדרכת הכלבים פלג המשכילים -שטימן סכנה ליהדות! אמרו חז”ל גדול המחטיאו יותר מן ההורגו, האם לא רואים איזה חורבן יש בהצבא השמד והניאוף? ואלו “הלוחמים נגד השמד של צהל במסירות נפש והולכים למעצר בשביל כבוד שמים, הם שלוחי הציבור של כל כלל ישראל במלחמה לד’ בעמלק דור דור נגד המדינה הטמאה” פלג המשכילים ב”ב לא יכולים לומר ’ידינו לא שפכו את הדם’ “ברור כשמש” שכל אותם הפשרות שהמנהיגים והנציגים החרדים-המסיונרים -מזרע “עמלק” עושים עם הממשלה הוא רק בכדי שיכלו לקבל כספים טמאים ותקציבים שונים, ואם לא היו לוקחים כסף מהמדינה בוודאי שלא היו גוזרים גזירות כאילו נגד הציבור החרדי” גדול המחטיאו יותר מן ההורגו.
12
איפה איפה??? נו איפה??? איפה הצבא הקדוש שלמענו הלכו כל
| 14-02-2016 1:17
איפה איפה??? נו איפה??? איפה הצבא הקדוש שלמענו הלכו כל כך רחוק??? איפה הצבא האכפתי שלמענו זנחו את הקהילה??? איפה הצבא המסור שלמענו נרדפים עד צוואר ועד בכלל??? איפה??? נו איפה?? איפה?-בצואה של המחדשים גזרת גיוס השמד....
13
זה הזמו להעניש את השופטים
מאיר | 15-02-2016 5:36
רבותי השופטים האלו ששמותיהם הוזכרו והתובעים הכניסו מישהו ל7 חודשי מאסר לא כדין!!! אנחנו כציבור צריכים לא לשתוק . ולכן כול מי שמכיר את השופטים האלה צריך לא לדבר איתם או לקלל את הנבלים האלו. כדי שילמדו לקח לא להוציא משפח מעוות.