אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סאגת מינוי דני דיין לשגריר הגיעה לסיומה

יו"ר הקואליציה, צחי הנגבי, פיזר היום את הערפל סביב מינויו של דני דיין לשגריר בברזיל ואמר כי "מי שלא רצה את דני דיין כשגריר בברזיל יקבל אותו כשגריר במקום לא פחות מכובד"

סאגת מינוי דני דיין לשגריר הגיעה לסיומה
  (צילום: פלאש90)

סערת מינוי דיין לשגריר.

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת צחי הנגבי (הליכוד) התייחס היום (ראשון) בפתח ישיבת הוועדה לקשיים סביב מינויו של דני דיין לשגריר ישראל בברזיל והסיר את הספקות מהנושא כאשר קבע כי דיין לא יכהן כשגריר.

"חשוב לא לתת כרגע לאשליות שלנו לגרום לבריחת זמן. דני דיין לא יהיה שגרירי בברזיל. אין לי ספק בכך", אמר הנגבי.

הנגבי הוסיף ואמר כי "חבל שנשלה את עצמנו. אנחנו צריכים לפנות לממשלה, לשר החוץ, שמי שלא רצה את דני דיין כשגריר בברזיל יקבל אותו כשגריר במקום לא פחות מכובד".

הנגבי ביקש להדוף את הביקורות לפיהן ממשלת הימין, בראשות נתניהו, לא מצליחה למנות את דיין, המזוהה אף הוא עם הימין, לשגריר, והבהיר כי לא מדובר בעניין של ימון או שמאל: "מפלגות הפוכות מינו שרים וחברי כנסת לשעבר. מתן וילנאי שעד היום מכהן ושתי ממשלות מאז האריכו את כהונתו כי הוא שגריר מאוד מוצלח".

עם זאת הנגבי הדגיש כי "אנחנו צריכים להתמקד שלא ישולם מחיר אישי כבד מדי של אותו אדם שאנחנו בחרנו ולא להמתין".

כזכור ההתנגדות למינויו של דיין לשגריר החלה מספר שבועות לאחר הודעתו של נתניהו על מינויו של דיין, וזאת בעקבות התנגדותה החריפה של נשיאת ברזיל, דילמה רוסף, שהעבירה מסרים לישראל לפיהם דעתה אינה נוחה ממינויו של ראש מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, לשגריר ישראל במדינתה.

הסיבה העיקרית להתנגדותה של רוסף למינויו של דיין היא עצם היותו מנהיג המתנחלים. עובדה שצפויה להתפרש כתמיכה של ברזיל במפעל ההתנחלויות.

מאז, מתקשה נתניהו להוציא לפועל את מינויו של דיין וזאת למרות פעילות מאסיבית מצד בכירי הממשלה להביא להסכמה בממשלת ברזיל.

כזכור, מינויו של דיין זכה לתמיכה גם בקרב רבים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, ועם היוודע כי ח"כים פועלים נגד מינויו כתבה חברת הכנסת, שלי יחימוביץ': "זה כל כך מרגיז ומקומם אותי כשבמחנה הפוליטי שלי מתנהגים באופן נפסד ומגונה, וגם, תסלחו לי, אידיוטי".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
וואלק סחי במקום לפתוח במלחמה עם ברזיל נהייתם סמרטוטים
כבוד עצמי | 07-02-2016 16:56
2
אי אפשר לומר שהסאגה הסתיימה או שהערפל התפזר
| 07-02-2016 17:37
צחי הנגבי אומר דברים על דעת עצמו. נחכה ונראה מה יאמרו ראש הממשלה וסגנית שר החוץ. הם מן הסתם לא יתנו לצחי הנגבי לקבוע עובדות בשטח על דעת עצמו.
3
אף אחד לא חשב שהמינוי יעבור
| 07-02-2016 17:56
וטוב שלא עבר, כי הוא מייצג את המפעל השחור
4
מפעל ההתנחבלויות
| 07-02-2016 17:56
וטוב שלא עבר, כי הוא מייצג את המפעל השחור