אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עצומת רבני הציונות הדתית: מתנגדים להוצאת ענף תודעה יהודית מידי הרבנות הצבאית

גדולי רבני הציונות הדתית חתמו על עצומה נגד הוצאת ענף תודעה יהודית מידי הרבנות הצבאית. "המנסה להשמיט את נושא תודעה היהודית מתחת הרבצ"ר מרים יד נגד תורת ה' וישראל"

עצומת גדולי הרבנים: אל תיגעו בענף תודעה יהודית
  מכתב רבני הציונות הדתית

פרסום ראשון.

ההחלטה להוציא את ענף תודעה יהודית מהרבנות הצבאית ולהעבירו לאכ"א אמנם התקבלה בצבא, אך היא עדיין לא סופית. בציונות הדתית עדיין מנסים לשכנע את שר הבטחון והרמטכ"ל להימנע מהמהלך, אותו הם מגדירים כסכנה ופגיעה חמורה ברוח הלחימה של צה"ל.

בעצומת רבנים, עליה חתומים גדולי רבני הציונות הדתית והגיעה לידי סרוגים ומתפרסמת לראשונה, קוראים עשרות רבני ערים, ראשי ישיבות ופוסקים סרוגים שלא להוציא לפועל את המהלך להעברת הענף.

עצומת הרבנים מופיעה על דף בראשו נכתב: "אנו רבני ישראל מתנגדים בכל תוקף לכל פגיעה שהיא ברבנות הצבאית ולהוצאת ענף תודעה יהודית מידי הרבנות הצבאית והעברתו לכל גוף אחר".

מתחתיו חתמו הרבנים את שמותיהם, וחלקם הוסיפו בכתב ידם ברכה או הערה קצרה.

IMG-20160201-WA0006

מרים יד נגד תורת ה' וישראל

רבה של חברון לשעבר הרב דוב ליאור הוסיף בכתב ידו: "גם אני מצטרף בזה לקריאת הרבנים נגד המגמה לפגוע ברבנות הצבאית הראשית."

הרב חיים שטיינר מישיבת מרכז הרב הוסיף: "זכינו לעבודה נפלאה של הענף לתודעה יהודית, ומוטל על הצבא להוסיף ולהרחיב את הענף הזה, שקושר את החיילים לשרשרת ההיסטוריה של עם ישראל".

ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז כתב: "לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי. ורוח זו מפעמת בלב החיילים. מי שמנסה לכבותה – משאיר את העם בחשך."

רב העיר העתיקה  הרב אביגדור נבנצל: "הרבנות הצבאית תורמת רבות לחינוך הצבא, רוח עם ישראל לדורותיו, כחזון הנביאים תלמידי משה רבנו מפי הגבורה. ברוח כזאת נזכה לעזרת הקב"ה. חלילה לסטות מזה ולמוטט את רוח צה"ל ולבסוף את כל כוחו. יתן הקב"ה בינה בלב כל הגורמים לבטל את הגזירה."

ראש ישיבת ברכת משה במעלה אדומים הרב נחום אליעזר רבינוביץ: "יהי רצון שתצליחו להגדיל תורה ולהאדירה." וראש ישיבת אור וישועה בחיפה הרב אליהו זייני "המנסה להשמיט את נושא תודעה היהודית מתחת הרבצ"ר מרים יד נגד תורת ה' וישראל"

עוד חתומים על המכתב: רב הישוב בית אל וראש ישיבת עטרת ירושלים הרב שלמה אבינר, רבה של רמת גן הרב יעקב אריאל, רבה של פתח תקווה הרב מיכה הלוי, רב השומרון וראש ישיבת אלון מורה הרב אליקים לבנון, ראש ישיבת תל אביב הרב חיים גנץ, ראש ישיבת ההסדר בשדרות הרב דוד פנדל, ראש ישיבת מצפה רמון הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת עתניאל הרב רא"ם הכהן, ראש ישיבת תורה בציון הרב נחום נריה, וראש מכון צומת הרב ישראל רוזן.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
יפה שמפרסמים את החתימות המקוריות
t | 01-02-2016 12:04
לפעמים מקבלים "הסכמה בע"פ", ואז משנים את נוסח המודעה עצמה... כשהרבנים עצמם חתומים והחתימה הזו מתפרסמת, אי אפשר לטעון שהם לא ידעו על מה הם חתמו. במקרה הזה, אין יותר מדי מה להתבלבל, אבל היו כבר מקרים אחרים לצערנו.
2
הבית היהודי כרגיל עושים היפך מהרבנים
אבי | 01-02-2016 13:04
ולא שומעים אותם בנושא
3
גם הרב אידלס שליט"א ""הדברים הם בנפשם של האומה"
א כהנא | 01-02-2016 13:42