אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בזכות חיפושית, הרבנות תפסה זייפן כשרות

ערנותו של משגיח כשרות שמצא חיפושית בירקות ללא חרקים, הביאה למבצע ללכידת המשווק מאזור הצפון החשוד כי מילא שקיות ישנות בתוצרת חדשה תוך זיוף מותג ורמאות בכשרות

בזכות חיפושית, הרבנות תפסה זייפן כשרות
  עליי בייבי בשקית של פטרוזיליה. המותג שזוייף (באדיבות המצלם)

פקחי הרבנות תפסו זיוף כשרות בירקות עלים שצויינו ללא חרקים.

שקיות של המותג 'ירוק מהכפר' מהמושב שדה משה בחבל לכיש, שווקו בחנויות באזור הצפון, כשהן מתוארות כמוצר ללא חרקים. אלא שבאחת השקיות נמצאה חיפושית, מה שהדליק נורה אדומה אצל משגיח כשרות באזור חיפה. סימן נוסף היה שתכולות השקיות עליהן נכתב 'פטרוזיליה' הכילה עלי בייבי.

בדיקה נוספת העלתה כי משקל העלים לא תאם את המשקל שצוין על גבי האריזה, ובנוסף נכתב על המוצר כי הוא מיבול 'היתר מכירה'.

An5QfkO6NFAS74yCnGmEuiRHVOlZNReldkHDKeM4hjFs

על האריזה פטרוזיליה. בפנים עלי בייבי (באדיבות המצלם)

 

משגיח הכשרות העירני, פנה לחיים מלכה רכז היחידה הארצית לאכיפה בכשרות וזה פנה לחברת 'ירוק מהכפר' כדי לאמת את הדברים. ספי גוזלן מחברת 'יבולי הכפר' הודיע למלכה, כי מדובר בזיוף. לדבריו למעט 'עלי כרוב' הוא כבר מזמן לא אורז יבולים בשקיות עליהן צוין 'היתר מכירה', בנוסף הוא שם לב כי השקית של עלי הבייבי, במקור הייתה שקית לעלי פטרוזיליה, וכפי הנראה בתמונות, מדובר בהלחמה שנעשתה בצורה ידנית ולא באריזה במפעל – מה שמחזק את החשד כי מדובר בזיוף. את מכתבו מסיים גוזלן במילים: "אשמח לקבל פרטים אודות המזייף ולפעול כנגדו בכל האמצעים".

AuO_mVohqzvbpqY_GEIzTeMSP6yYo_dxz_vK9q9SK3Da

ברבנות לא עצרו כאן, ופנו למקום בו התגלו השקיות המזויפות, חיים מלכה מתאר לסרוגים, כיצד עברו על חשבוניות ותעודות המשלוח של בעלי העסק כדי להצליב את המידע כדי לאתר את המקור של השקיות החשודות. ככל הנראה השתמש המשווק בשקיות ישנות של חברת 'ירוק מהכפר' כדי להכניס תכולה של עלי ירק אחרים, כשהוא אינו מקפיד לא על שם המוצר, לא על המשקל וגם לא על הניקיון מחרקים בעלים.

AtLA-NxNlPBzR0WBQSQ4wVOSK3sJIHztrBSAbT1YDt_d

שקיות ישנות של היתר מכירה שמולאו מחדש (באדיבות המצלם)

 

לאחר כמה הצלבות נמצא כי השקיות המזויפות הגיעו במשלוח מ"סחר שיווק עמרם" במושב אחיהוד, העוסק בשיווק ירקות עלים ללא חרקים. אלא שברבנות גילו כי המשווק אינו נתון תחת השגחה כשרותית כחוק. הרבנות הוציאה הוראה לכלל המשגיחים שלא לאשר קליטה של כל תוצרת מהמשווק מכל סוג שהוא, עד להודעה חדשה, גם אם יש עליה ציוני כשרות.

AuSIQCse6ixCOE34_oCDVo1YM-7_GOikDrjAfI_q1xkB

בשיחה עם הבעלים של 'סחר שיווק עמרם' הוא אומר כי מדובר בטעות נקודתית. "הייתה שקית אחת שהייתה פתוחה והם טוענים שככה היו כולם. על שקית אחת מתוך אלף שקיבלו לא צריך לעשות רעש. זה טעות, הייתה תקלה וזה טופל. המשגיחים עובדים על הדבר הזה".

AsmbqT8kI6iWMTc9M7gISOfMTIbhHw_KnRqeRFVxk6jH (1)

המשווק החשוד – סחר שווק עמרם מאחיהוד

 

לסרוגים נודע כי השקיות החשודות שווקו רק באזור הצפון – חיפה, הקריות עכו וכרמיאל ובעיקר במסעדות ואולמות אירועים ולא ברשתות השיווק. עם זאת, המליץ חיים מלכה לצרכנים לקנות רק ממשווקים מורשים שיש להם תעודת כשרות של הרבנות. בנוסף יש לשים לב כשקונים ירקות עלים לסימנים המחשידים: תכולת השקית לא תואמת את מה שכתוב על האריזה, משקל התוכן שונה ממה שצוין על השקית ולבדוק האם נראה כי השקית נסגרה בהלחמה ידנית או באמצעות סגירה בבית האריזה.

Au9-tJHkuKuzLFjADT1hbQ0RMI2lQBiahCvsKOq_C8kN

סגירה ידנית של השקית המזויפת (באדיבות המצלם)

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בר מינן
| 07-03-2016 20:36