אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: ירון מזוז נעדר מטקס השבעתו לסגן שר

סגן השר ירון מזוז, לא אהב שמשולם נהרי מש"ס תופס את תפקידו כשהוא מועבר לתפקיד סגן שר במשרד ראש הממשלה, והחליט כנראה להחרים את טקס הצהרת האמונים של עצמו. צפו

צפו: ירון מזוז נעדר מטקס השבעתו לסגן שר
  החרים את הטקס של עצמו. מזוז (צילום: ערוץ הכנסת)

שוב חוסר שביעות רצון בקואליציה.

לאחר אישור מינויו של השר אריה דרעי לשר הפנים ביום שני, הודיעה הממשלה על מינויו של משולם נהרי מש"ס לסגנו של דרעי כסגן שר הפנים. נהרי החליף בתפקידו את ירון מזוז מהליכוד, שהועבר לתפקיד סגן במשרד ראש הממשלה.

אלא שלמזוז התזוזות בתפקידים כנראה לא מצאו חן, והוא בחר להחרים את ישיבת מליאת הכנסת בה היה צריך להישבע אמונים לתפקידו החדש.

אפילו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין היה מופתע מהמהלך החריג והעדרותו של מזוז ואמר "לא יודע מה הסיבה לכך. כנראה המעמד לא חשוב".

לאחר מכן עלה נהרי להצהיר אמונים על חברותו כסגן שר בממשלה

צפו בהעדרות ובהשבעה

(צילום: ערוץ הכנסת)

בתגובה לדברים מסר ח"כ ירון מזוז: "כל ידיעה בתקשורת באשר לסיבת היעדרותי מהמליאה עד לשעה זו – אינה מטעמי". את העדרותו הסביר: "בשעות האחרונות נפרדתי מעובדי משרד הפנים המסורים, אני חושב שלגטימי להודות לאנשים שליוו אותי דרך עשייה מבורכת ופורה."

בליכוד מבקשים למנות עוד שני שרים של המפלגה, אחד מהם במקומו של שר הפנים הקודם שפרש – סילבן שלום. אלא שרשימת הח"כים שלוטשים עיניים לתפקיד היא גדולה. סגן השר איוב קרא דורש להפוך מסגן לשר. כזכור בעת הרכבת הממשלה, פונה קרא לבית החולים לאחר שחש ברע כששמע שלא יתמנה לתפקיד בממשלה ואחר כך איים בהתסגרות בקבר יתרו ואי הצבעה בעד הממשלה. גם ארדן חיכה שבוע כדי להסכים להיות חבר בממשלה. חוץ מקרא יש גם את שני חברי הכנסת צחי הנגבי ואבי דיכטר עליהם 'דילגו' בסיבוב הקודם וגם הם מבקשים להשתדרג ולחזור לשולחן הממשלה.

בקואליציה של 61 חברי כנסת, כשכל אצבע חשובה בהצבעות, נתניהו יצטרך לגלות הרבה יצירתיות כדי לרצות את כל הנעלבים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הנה שיחה מתוחה - ומתוקה בין ראש ישיבת בריסק הגרא"י
| 13-01-2016 16:14
הנה שיחה מתוחה - ומתוקה בין ראש ישיבת בריסק הגרא"י סולוביציק כשפגש את ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן ומתח ביקורת נוקבת על חוק הגיוס המחודש ע"י גפני, תוך שהוא טוען כי מדובר ב"הפרה חמורה של החוק הישן. סוגיית חוק הגיוס המתוקן ממשיכה להסעיר את הציבור הליטאי. לפני כשבועיים, פגש הגאון הצדיק רבי אברהם יהושוע סולוביצ’יק שליט"א ראש ישיבת בריסק את חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן שליט"א ראש ישיבת חברון והביע בפניו את כעסו על פגמים בחוק החדש. הגרא"י סולוביציק זעם בעיקר על הסעיף הנוגע לעידוד גיוס בחורים לצה"ל שלטענתו מהווה הפרה חמורה של החוק הישן לרעת הציבור החרדי ועולם התורה והישיבות. הגאון רבי דוד כהן השיב לראש ישיבת בריסק כי הכל נעשה על ידי הנהגת הדור, וכי מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן (מנהיג פלג השמד) בדק את החוק החדש לעומקו ולפרטי פרטיו. בנוסף טען ראש ישיבת חברון שהדברים אינם מדוייקים וכי "אין מדובר חלילה בעידוד בני ישיבות להתגייס לצבא ולפיכך החוק המתוקן הינו הרע במיעוטו" ותשובתו דברי כפירה ממש, וגרם חילול השם ברבים. על זה אמרו חז"ל "במקום שיש חילול השם - אין חולקין כבוד לרב"‏ ודו"ק !!!!! והיינו תלמיד חכם שסרח - שעבר עבירה - לבין אדם מן השורה, מכיוון שפרסום הדבר לגבי תלמיד-חכם יוצר חילול השם. הגמ' אומרת, חזר וסרח - מנדין אותו מפני חילול השם. "עד שובו למוטב".