מחבל ניסה לדקור חיילים במחסום בחרמש ונוטרל

מחבל ערבי ניסה לדקור חיילים שהיו במחסום חרמש בצפון השומרון. לוחמינו פעלו כנדרש וירו בו בבטן, הוא נפצע באורח בינוני עד קשה. אין נפגעים ישראלים בפיגוע

מחבל ניסה לדקור חיילים במחסום בחרמש ונוטרל
  המחבל לאחר הפיגוע (אגף בטחון מוא"ז שומרון)

ניסיון פיגוע שהסתיים בשלום ברוך ה'.

בסמוך לשעה 10:30 הגיע מחבלת ערבי עם סכין לחסם חרמש בצפון השומרון. מדובר במחסום הנמצא כ-200 מטר מהישוב חרמש. והוא בדרך כלל לא מאוייש. במקום היו חיילים שנשלחו שם לתגבור הכוחות בשטח.

המחבל רץ לקראת החיילים עם סכין במטרה לדקור. הלוחמים ירו בו בבטן והוא נפצע באורח בינוני עד קשה. פונה לטיפול בבית החולים הלל יפה בחדרה.

מועצה אזורית שומרון (2)

הסכין אותה נשא המחבל (אגף בטחון מוא"ז שומרון)

 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב על נסיון הפיגוע: "הנוכחות של חיילים והתגובה שאנחנו רואים מדי יום היא טובה וחשובה ואנחנו מחזקים את ידי המפקדים והחיילים. אך באופן הזה הטרור לא יפסח מעלינו. רק במצב שבו הפלסטינים ירגישו שיש להם מה להפסיד וכל פיגוע כזה פוגע בהם יהיה אינטרס לאוכלוסייה הפלסטינית להוציא את הטרור מתוכה. זה צריך לבוא לידי ביטוי באופן ישיר בכבישים שבהם הם מפגעים ובמחסומים שאליהם הם מגיעים לפגע.

אם מחבל הגיע לפגע במחסום צריך לסגור את המעבר במחסום. א. כדי למנוע פגיעה בחיי אדם של החיילים ו ב. בהעברת מסר ברור שאנחנו לא מכילים טרור. לכל פעולת טרור צריך שתהיה השפעה מיידית וברורה. צר לי שמדינת ישראל ממשיכה להתמגן ולהכיל טרור במקום לעקור אותו מהשורש".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לוחמינו פעלו כנדרש וירו בו בבטן, הוא נפצע באורח בינוני
| 11-01-2016 12:22
האומנם פעלו כנדרש? הנבלה נותרה בחיים!