אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הורים לחניכים בסניף פ"ת נגד נטיעות בשומרון

בני עקיבא מארגנת נטיעות בנחל קנה בשומרון, אך הורים מפתח תקווה זועמים ואומרים כי מדובר בצעד חסר אחריות "זו הסתכנות מיותרת". בתנועה לא מתרשמים: "חיזוק ארץ ישראל הוא חלק בלתי נפרד מערכי התנועה"

הורים לחניכים בסניף פ"ת נגד נטיעות בשומרון
  חניכות בני עקיבא בנטיעות (צילום ארכיון עומר מירון/פלאש90)

הורים לחניכים במחוז מרכז של בני עקיבא זועמים על החלטת התנועה להזיז את מסע הנטיעות השנתי מראש העין לנחל קנה בשומרון.

בבני עקיבא פרסמו להורים כי נטיעות ט"ו בשבט השנה יתקיימו בנחל רבה באזור ראש העין, אך לאחר שמספר הורים כבר נרשמו שינו את המסלול לנחל קנה מעבר לקו הירוק. בבני עקיבא הבהירו כי הטיול מתואם עם צה"ל, המועצה המקומית קרני שומרון ויאובטח על ידי המשטרה וקב"ט המועצה. עוד הוסיפו בתנועה כי במסע סוכות האחרון טיילו שם סניפי מחוז חיפה והמקום מוקף בישובים יהודים.

אלא שאת ההורים ההודעה הזו לא הרגיעה. יפעת קופרמן מפתח תקווה פרסמה פוסט גלוי בו היא כותבת לרכז המחוז מיכאל מואטי: "מאז שקיבלתי את ההודעה הזאת, כל קבוצת וואטסאפ רועשת וגועשת.

למרות שארץ ישראל קטנה, בטוחני שאפשר למצוא חורשה, שביל, גבעה, עמק, אליו ניתן לקחת את ילדנו ולחבר אותם לערכים שלנו ולחשיבות של החג בחיבור שלנו לאדמתנו בלי להזדקק לאוטובוסים ממוגני ירי, מאבטחים צמודים ו"להרגיע" אותנו שיש מסביב ישובים יהודים. "

קופרמן הוסיפה: "לא לוקחים אחריות על עשרות אוטובוסים עם ילדים דוקא עכשיו כדי לטעת. זו הסתכנות מיותרת. הייתי שמחה אם היו נותנים קרדיט לאינטליגנציה של ההורים ומסבירים מדוע שונה המסלול לאחר שהתשלום כבר הועבר."

בעוקצנות היא הוסיפה: "הריח… אפעס מריח לי עסקנות פוליטית. אז אנחנו נגיד תודה אבל לא תודה. תשנו את המסלול שוב או שתפתחו אפשרות לביטול ההרשמה במסודר."

בתגובה של רכז המחוז מיכאל מואטי, הוא הגיב בציניות קלה לפניות של ההורים: "לצערי כמות הפניות שאני מקבל בעניין, היא מעבר ליכולת המענה שלי, מאחר ואני מתעסק בעוד דברים רבים שהם חלק מניהול המחוז בשוטף. אני מבין שיש לכם כנראה קבוצת וואטסאפ פעילה מאוד, או שיש פה ניסיון לייצר לחץ כדי לשנות החלטות, אך זו לא החלטה שתשתנה."

בהמשך הוסיף מואטי כי המסלול לא ישתנה ומי ששילם יוכל לקבל את כספו בחזרה או שהתשלום יישמר כזיכוי למפעלים הבאים של התנועה במשך השנה. "שוב אומר, אשמח מאוד לטפל בפניות הורים, ואשתדל לענות ולחזור כשאהיה זמין, אך סניף כפר גנים הוא היחיד שפנה אלי בצורה כזו אינטנסיבית, ואני מניח שגם למזכ"ל, ואין לנו יכולת להשיב לכולם, בייחוד כאשר התשובה היא דומה וחוזרת על עצמה."

בבני עקיבא הגיבו לדברים והבהירו כי שינוי המסלול נעשה מסיבות טכניות. בהודעה שמסר לסרוגים דובר התנועה שאול עופר נאמר: "תנועת בני עקיבא קיימה ומקיימת לאורך השנים פעילויות, טיולים ומסעות בכל חלקי הארץ- בגליל, בנגב, בירושלים, ביהודה ושומרון ועוד.  חיזוק ארץ ישראל הוא חלק בלתי נפרד מערכי התנועה – יחד עם ערכים חברתיים, תורניים ולאומיים נוספים. התנועה אינה רואה צורך להתנצל על חינוך חניכנו בדרך אותה התוו מייסדי התנועה וחינכה כך מאות אלפים מאז היווסדה."

"במקרה המדובר התברר לנו כי בשטח המתוכנן בראש העין מתקיימת בנייה מסיבית שאינה מאפשרת לקיים בו פעילות נטיעות מסודרת. כמו כן, נראה כי שטח הכינוס הסופי במקום לא מסוגל להכיל את מספר החניכים הרב שצפוי להגיע.

בעקבות זאת- ייתכן כי הפעילות בט"ו בשבט תתקיים בנחל קנה בשומרון. העניין נמצא עדיין בתהליכי בדיקה, כאשר כל החלטה הינה בתיאום ואישור של משרד החינוך וכוחות הבטחון. התנועה תודיע בקרוב על מקום הפעילות, בהתאם לסידור כל העניינים הבירוקרטיים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
ולמה מחוז ירושלים נוסע לתל שילה
להחרים ולא לשלח | 06-01-2016 11:13
2
תוצאה ישירה של הליברליות של בני-עקיבא !!!!!!!!!!!!!!!!!
| 06-01-2016 11:14
איך בכלל הגיעו למצב כזה שהורים מתנגדים להתנחלויות? כי בני עקיבא דוחפת לסניפים מעורבים ומתנגדת לסניפים נפרדים, כי בני עקיבא תורמת מאות חניכים לעצרת רבין המקרינה שינאה והסתה נגד הימין, כי בני עקיבא רוצה למנות מזכ"לית כרוח התקופה הפמיניסטית-פוסט מודרנית. תורה ועבודה? - תורה וודאי שלא !!! עוד מעט בני עקיבא תקבל תרומות מהקרן הארורה לישראל חדשה !!!!!
3
בושה וחרפה
מאיר אבא של חניכים בבנ"ע | 06-01-2016 11:51
זאת פשוט בושה איך אותם הורים מתנהגים האם צריך תת פרס לטרור? מתי לאחרונה הייתם בגוש עציון ? כידוע לכם היו הרבה פיגועים באותו איזור ולא שמענו את הורי גוש עציון מתביכינים אלא ההפך משדרים חוזק ומחזקים את כולם תלמדו מהם
4
תנועת נוער ולא תנועה של הורים
עידו | 06-01-2016 11:53
להזכירכם שתנועת נוער זה נוער שמנהל נוער ולא הורים שמארגנים ביבי סיטר ולא הורים שקובעים מי ידריך ומי לא אנא תנו לילדים לגדול בצורה נורמלית
5
הייתי אומר להורים שקודם כל ידאגו לתוספת בד בחצאיות של
ר | 06-01-2016 13:48
הבנות.
6
כפר, גנים
נעם | 06-01-2016 14:12
בפ"ת יש כפר, ובו הרבה הרבה גנים נטושים...לכן בנו שם בתים ובניינים והיום הם מאוכלסים...אך עדיין נשארו שם מעט גבעות חשופות..בעיקר כאלה שנוצרו מחפירות של יסודות לבניינים המתנשאים שם עד לב הרקיע...אז...המלצה לסניף הכפר שרוצים לשבת בגנים...חברים מקשיבים...לכו לטעת בגבעות הכפר עם הגנים!! אבל אל תתפלאו אח"כ עם הגנים (dna) יוצאים קצת משובשים ומטושטשים... "אל תירא ישראל אל תירא כי גור אריה הלא אתה ואריה אם ישאג מי לא יירא.." כל הכבוד לבני עקיבא על חיזוק חבלי מולדת!!
7
זה הזמן לעבור לצופים הדתיים. בלי פוליטקה, הפרדה ועוד
| 06-01-2016 15:33
מרעין בישין.
8
כל הכבוד לבני עקיבא - עלה נעלה
הורה | 06-01-2016 17:01
יישר כח להנהגת התנועה על ההחלטה
9
שיר
ונשמרתם מאוד לנפשותיכם | 06-01-2016 19:45
ההורים צודקים. בתקופה שכזו לקחת בני נוער רבים לאיזור שמחייב מיגון לאוטובוסים ואבטחה כבדה של המשטרה, זה מעשה שאינו עולה בקנה אחד עם הציווי מדאורייתא "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" (דברים ד' ט"ו). ולעניין זה אינו דומה מי שגר שם מלכתחילה למי שמגיע מבחוץ. כל הכבוד למי שגר שם. אך אין סיבה להוסיף עליהם עוד אנשים, בטח שלא בני נוער. כמו כן, נטיעות ט"ו בשבט אינן סיבה מספיק טובה כדי להפריע חיילים ושוטרים רבים ממשימות האבטחה השוטפות הרבות ביותר בימים אלו!
10
ונשמרתם
זבולון | 07-01-2016 10:22
אם כל הכבוד למגיב 9 הדברים הם ממש ממש לא נכונים זאת לא המציאות ולפי המחשבה הזאת אז אסור להסתובב בכבישים שם יש יותר הרוגים
11
חוסר אחריות
הדר | 12-01-2016 22:10
להגיע לשומרון בימים אלה ובכלל זה חסר אחריות מצד ההורים לשלוח את הילדים ולסכן אותם "שוברים שתיקה" עלה נעלה