אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרוייקט הישיבות של סרוגים: ישיבת ההסדר 'ברכת משה'

לטובת השמיניסטים שמתחילים לחפש מקום לשנה הבאה פתחנו בפרוייקט הישיבות של "סרוגים". בשבועות הקרובים נכיר לכם בכל שבוע ישיבה אחת, מתוך אוסף הגדול והמגוון של הישיבות השונות. שבוע שישי: ישיבת ההסדר ברכת משה במעלה אדומים. הישיבה בה הרב חיים סבתו מלמד את שיעור א'.

פרוייקט הישיבות של סרוגים: ישיבת ההסדר 'ברכת משה'

 ישיבת 'ברכת משה' נוסדה בחודש אלול שנת תשל"ז על ידי שני רבנים צעירים, הרב חיים סבתו והרב יצחק שילת.

בשנתה הראשונה מנתה הישיבה שלושים ושניים תלמידים אשר למדו בבית מדרש מאולתר וישנו באוהלים צבאיים מושאלים במישור אדומים.

לאחר תשע שנים עברה הישיבה למשכנה הקבוע במעלה אדומים. כיום, רבני הישיבה מרביצים תורה בכ-300 תלמידים אשר לומדים ומתאכסנים בשטח הישיבה בקמפוס נעים ומרשים.

שיגרת היום מתמקדת בלימוד עיוני של הגמרא, ראשונים ואחרונים, כאשר את שיעור א' מלמד ומחנך הרב חיים סבתו זה יותר משלושים שנה. לימוד הבקיאות בישיבה נועד להרחיב את הידע הכללי ולהקנות מיומנות בלימוד הגמרא.

בית המדרש במעלה אדומים (ברכת משה)

בנוסף, ישנם שיעורים רבים ומגוונים בנושאים אחרים כגון תנ"ך, הקדמות הרמב"ם למשנה, משנת הראי"ה זצ"ל, ספר הכוזרי, פרשת שבוע, הלכה ומדרש. השיעורים מועברים על ידי רבני הישיבה וכן על ידי רבנים אורחים מבחוץ.

בישיבה כולל רבנות גדול בראשותו של הרב אלישע אבינר, המונה עשרות אברכים. אלפי בוגרי הישיבה בכל הארץ עוסקים בחינוך ובמקצועות חופשיים יחד עם תעודת הסמכה לרבנות.

אוירה חמה והתנדבות

האוירה בין הבחורים בישיבה חמה ומשפחתית, כאשר יחד עם לימודי הקודש מפעילים הבחורים ארגון התנדבות הפועל בעיר מעלה אדומים ובישובים בסביבה.

לימוד בחבורה בין בחורי הישיבה (ברכת משה)

הגיוס בישיבה נעשה במסגרת ההסדר, כאשר הבחורים מתגייסים על פי בחירתם למחלקות הומוגניות ומעורבות גם יחד. דגש מיוחד ניתן בישיבה לשמירת קשר רציף עם הבחורים בצבא על ידי ביקורים, עלון שבועי, רב ואחראי חיילים ועוד.

 ישיבת 'ברכת משה' מעלה אדומים

ראש הישיבה:  הרב נחום אליעזר רבינוביץ' שליט"א

מייסדי הישיבה:  הרב חיים סבתו והרב יצחק שילת

כתובת: מצפה נבו 21 מעלה אדומים 98410

טלפונים: 02-5353655 פקס. 02-5353947

אחראי שבו"שים:  אביחי כהנא 052-8513980

==

עוד בפרוייקט הישיבות של סרוגים: ישיבת חולון, איך לבחור ישיבה?, ישיבת שבי שומרון, ישיבת נתיבות, ישיבת נהריה, ישיבת קרית שמונה, המדריך לשבו"ש המתחיל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו