אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המשנה ליועץ המשפטי רז נזרי: "פגשתי את העצורים, מצבם הפיזי והנפשי תקין"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מעיד על הביקור שערך אצל עצורי דומא: "התרשמותנו שמצבם הפיזי והנפשי של העצורים תקין וקיים פער משמעותי בין מה שמענו מפיהם למה שנטען בשמם"

נזרי: "פגשתי את העצורים, מצבם הפיזי והנפשי תקין"
  טענות מופרכות. הפגנה נגד העינויים (תומר נויברג/פלאש90)

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי מגיב היום (ד') לטענות של עורכי הדין המייצגים את עצורי פרשת דומא, ודוחה מכל וכל את הפרסומים על עינויים כלפיהם.

במכתב ששיגר נזרי לעו"ד עדי קידר מארגון 'חננו' המייצג את העצורים הוא משיב לטענות נגד הביקור החריג שלו במתקן השב"כ אצל העצורים

"הביקור נערך גם על רקע טענות ותלונות שונות שנשמעו בשבועות האחרונים בדבר תנאי מעצרם ואופן ביצוע חקירתם – הן בפומבי, גם על ידיכם, והן בפניות אלינו – ולאחר שסברנו, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, כי נכון יהיה לבחון את הדברים גם במפגש בלתי אמצעי עם העצורים.", כותב נזרי.

"מטרת הביקור הייתה אפוא לעמוד אחר התנאים בהם מוחזקים העצורים ולשמוע תלונות ישירות מפיהם, ככל שישנן, וזאת בהתאם לסמכויותיו של המבקר הרשמי כאמור".

נזרי מתאר כי השיחות עם העצורים נערכו "בפרטיות, ללא נוכחות סוהר או חוקר שב"כ בתא העצור. בתחילת כל שיחה הצגנו את עצמנו כאנשי משרד המשפטים המבקשים לעמוד על תנאי החזקתם וכליאתם, ושאלנו את העצור אם יש לו תלונות או טענות כלשהן, או עניינים הטעונים טיפול. מובן, כי לעצורים ניתנה גם האפשרות שלא לשוחח עמנו."

תוכן השיחה לא עסק בנושאי החקירה או בחומר הראיות אלא רק בתנאי המעצר ובתלונות של העצורים.

את הביקור מסכם נזרי: "כבר עתה אוכל לציין, כי התרשמותנו היא שמצבם הפיזי והנפשי של העצורים תקין, וכי יש פער משמעותי בין טענות ששמענו ישירות מפיהם ובין חלק ממה שנטען בשמם בפומבי".

בתשובה לפרסומים על העינויים ונסיון ההתאבדות של אחד העצירים מסכם נזרי: "נוכח העיתוי ונסיבות העניין, לא אתייחס במסגרת זו לטענות ואמירות שונות שהועלו במכתבך, ודי אם אומר כי הן מופרכות וחסרות בסיס; אדרש לכך, בבוא העת וככל שיהיה בכך צורך."

בתגובה לדברים מסר עו"ד עדי קידר: "מכתבו של המשנה ליועמ"ש הודלף עוד בטרם הונח על שולחננו. בדבריו ממשיך מר נזרי בשימוש פסול של מסרים שהונחה לומר כדי לכסות על האלימות שהופעלה באישורו. מטרתם של המבקרים הרשמיים נועדה לצרכים אחרים והופעתו של מר נזרי בצורה לא מתואמת אצל החשודים נעשתה כהמשך “הכשרת השרץ“ של שימוש באלימות, דבר הפסול לפי כל דין ואמנה", דברי עו"ד קידר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
לא מאמין למילה אחת שלך
יוסי | 30-12-2015 14:11
2
כותרת שגויה. הוא לא מכחיש את העינויים. הוא אישר אותם!
קורא בין השורות | 30-12-2015 14:12
נזרי אישר אמצעים מיוחדים- דהיינו עינויים. הוא אומר שיש במכתב טענות שונות שהן מופרכות. אבל הוא לא מכחיש שהם עונו. צריך להיות עיוור וטיפש כדי לחשוב שהם לא עונו. ביזיון למערכת המשפט. עכשיו אפשר לכוון יותר טוב ב"השיבה שופטינו"
3
נערה הייתי גם זקנתי והנסיון מלמד שהממסד משקר
!!!! | 30-12-2015 14:13
באחוזים גבוהים מאד, ולעולם אין לתת אמון באמירות או הבטחות שלהם. ללא הוכחות. אילו הייתי ממונה על תכנית הקורסים במדעי המדינה הייתי מקדישה לנושא קורס חובה. אינני יודעת איך זה בחו"ל בארץ זה בולט מאד בכל נושא.
4
עוד מעט ה(ערב-)רב-נים יוציאו עוד מכתב תמיכה בניזרי.
הצעה לרשעים | 30-12-2015 15:01
אנו ה(ערב-)רב-נים החתומים מטה מחזקים את ידי ידידנו כבוד קדושתו המשנה ליועץ המשפטי לממשלת הקודש רבי רז נזרי הי"ו [ימ"ש שר"י] אשר אישר את העובדה שאנשי השב"כ לא עינו ולא פגעו בנערים. אנו גם תומכים בבוס שלו היועץ המשפטי לממשלת הקודש, רבי שי ניצן, ובשרת המשפטים הרבנית איילת שקד, ובשר הביטחון רבי משה בוגי יעלון ובכל מנגנוני המלכות [הרשעה]. עד כאן ההצעה.
אם גרמני כמוך לא טוב לו.
| 30-12-2015 15:35
אתה מוזמן לעזוב את ממלכת הרשעה ולהצטרף לסאטמר. שם יקבלו אותך מצוין.
5
דבר אחד לא ברור לי
| 30-12-2015 15:09
ממתי אנשים יראי שמיים מפחדים מקצת ענויים?
6
אז עכשיו נזרי הוא פסיכולוג? עובד סוציאלי?
ברכה | 30-12-2015 15:52
על סמך מה הוא מאשר שמצב תקין? עשה להם בדיקה רפואית?
7
קיים פער אבל עדיין יש עינויים-תבינו מה הוא אומר-מזועזע
מהמדינה-לא נותנים להם ללכת לשרותים וכן להחליף בגדים אחכ | 31-12-2015 1:11
וזה לא עינויים? וזה רק חלק מהעינויים הנפשיים שהן בנוסף לעינויים הפיזים.