אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מתוך לב שבור": מכתב לשירה אלשיך ואסנת כהן

בעקבות החקירות הממושכות, מניעת המפגש עם עורכי הדין והעינויים, פונות אמהות הנערים אשר עצורים בשב"כ במכתב מרגש אל אשת המפכ"ל שירה אלשיך ואשת ראש השב"כ הגב' אסנת כהן. "לא ברור לנו האם נחזור לקבל את אותם הילדים שנלקחו מאיתנו"

"מתוך לב שבור": מכתב לשירה אלשיך ואסנת כהן
  (אילוסטרציה: שאטרסטוק)

בעקבות החקירות הממושכות, מניעת המפגש עם עורכי הדין והעינויים, פונות אמהות הנערים אשר עצורים בשב"כ במכתב מרגש אל אשת המפכ"ל שירה אלשיך ואשת ראש השב"כ הגב' אסנת כהן.

במכתב פונות האמהות אל השניים כאמהות אל אם, והן מתארות בפניהן את העוול אשר נעשה לבניהם. "בשבועות האחרונים בנינו היקרים, חלקם קטינים, עונו באכזריות במרתפי השב"כ. תקופה ארוכה נמנע מהם לפגוש עורכי דין. דרכי החקירה, האלימות והעינויים שילדינו תיארו בפני בתי המשפט ועורכי הדין, מדירים שינה מעיננו. שלושה נערים עדיין לא פגשו עורך דין, וקשה לדעת מה עובר עליהם בשעות אלה" – כלשון המכתב.

האמהות מעלות חששות כבדים לגבי הנזק העתידי של המעצר: "לא ברור לנו האם נחזור לקבל את אותם הילדים שנלקחו מאיתנו בידי המשטרה והשב"כ, או שהתוצאה של מעשי האכזריות שהופעלו כלפיהם היא שנשמותיהם וגופם נפגעו לנצח".

האמהות קובלות על דרכי הפעולה: "הענישה האכזרית הזו, ללא משפט ותוך החלטה למחוק את האישיות של ילדינו ולהוציא מהם "הודאה" בכל מחיר, היא עוול ששובר את ליבנו. אנו מקוות שהדבר לא נעשה בשל חזותם החיצונית (בעלי פאות וכיפה גדולה), כחלק מהקושי שיש למערכות מסוימות בקבלת השונה".

הן חותמות את המכתב מתוך לב שבור וכואב, ומתוך תקווה שהמכתב ויפעל את פעולתו, בבקשה אל השניים: "כיצד נוכל להגיע ללב של הבעל, ולנסות לתקן את העוול?". וכן בבקשה לעמוד בקשר, כדי לחשוב יחד כיצד ניתן למנוע את המשך המעשים הללו, ופגיעה שכזו בנערים.

נציין כי הערב נמשכת המחאה בעקבות העינויים, פעילי מטה יהודי לא מענה יהודי צפויים להפגין מול ביתו של השר בנט וכן מול ביתו של ראש השב"כ יורם כהן בירושלים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
אולי שיבקשו קודם מבניהם להפסיק לשתוק??
רמי | 29-12-2015 21:24
אי אפשר לשמור על זכות שתיקה שמשמעותה היא שיבוש חקירת רצח ובה בעת להזיל דמעות תנין 'מרגשות' בשם איזה מוסר
2
למשפחה מדומא לא נשארו הרבה ילדים לקבל חזרה
| 29-12-2015 22:42
3
1 ו2-עליכם אמר הרב שך"הסרוגים הם סיר טרפה עם מכסה כיפה
אודי | 30-12-2015 0:08
סרוגה ---איך לא כואב לכם על האמהות המסכנות --מהיכן האטימות שלכם----לא מאמין שהציבור שלנו הצמיח עשבים שוטים כמוכם.!!!!! הם צריך לענות אדם בגלל זכות השתיקה שמותרת בחוק? ועובדה היא שאת דרעי ובוז'י לא שלחו למרתפי השבכ בגלל זכות השתיקה ---ואלה שכן דיברו שיחררו אותם????
4
ל1 ו2
| 30-12-2015 8:30
ל1. אני בעבר יצאתי לטיול בא"י השלמה- כשלפתע באו ערבים בכמויות ורצו להרוג אותנו.. בחסדי שמיים ניצלנו מלינץ'. כשהג'יפ חילוץ של אחד היישובים הקרובים הוציא אותנו מהסכנה והחזיר אותנו למקום מבטחים- או אז הגיע המשטרה האדיבה ועצרה אותנו באשמה של תג מחיר. ברוך ה' חוננו סייעו ויצאנו אחרי יממה מהכלא. לידיעתך החוקרים הם לא פראיירים ואם אתה תדבר, אפילו אם לא עשיית כלום- הם יכולים להוציא דברים שלא היו ולעשות חשבון מעוות של 1+1=3. לכן היינו חייבים לשתוק וכך עשינו. אז כשאתה תעצר פעם כי אתה נראה יהודי מדי- תחליט אם לדבר ושיתפרו לך תיק.. ול2 שדחה את הדברים בליצנות. אתה לא מבין מה הולך פה.. אתה מאשים אותם ברצח שלא עשו.. מי אמר לך מה היה? מצאת את רוצח ארלוזורוב? אל תאשים סתם ותדחה את הדברים בליצנות- זה לא שייך..