אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראשי ישיבת עתניאל: "אם יש בישיבה כאלה אנשים שיקומו ויעזבו עכשיו"

ראשי ישיבת עתניאל יצאו בגינוי חריף כנגד סרטון החתונה ובצעד חסר תקדים קראו למי שמזדהה איתו לקום ולעזוב את הישיבה. "חילול ה'. עובדי אלוקים בלשונם שהם עובדי מולך במהותם"

"אם יש בישיבה כאלה שיקומו ויעזבו עכשיו"
  (צילום מסך)

סערת סרטון החתונה.

סרטון החתונה ממשיך להכות גלים בציונות הדתית ואמש (חמישי), בצעד חסר תקדים, יצאו ראשי ישיבת 'עתניאל', הרב רא"ם הכהן והרב בני קלמנזון, בקריאה חריגה המגנה את מה שנשקף מהסרטון והצהירו כי אם יש בישיבה מי שתומך בתופעות שעולות מן הסרטון שיקום ויעזוב את הישיבה.

בסרטונים שפרסמה הישיבה, נראה הרב הכהן אומר, בין היתר: "אני מזועזע עד עמקי נשמתי מהסרט של החתונה ובעיקר מזה שזה לא בן אדם אחד. זה לא תורה ולא ריח תורה זה עיוות. אין מה להזדהות איתם, זה מזעזע בכל קנה מידה, בכל קנה מידה. מה זה רצח לשם רצח? זה תורה? אדם יכול להימצא בכלל בחתונה כזו? אי אפשר להיות חלק ונחלה עם הדבר הזה בצורה הכי חריפה. זה פשוט לא תורה ולא כלום", תקף הרב הכהן.

"אני מקווה, ואני גם מכיר, שבישיבה אין כאלה אנשים ואם יש שיעזבו עכשיו, אף על פי שאין דרכי להגיד דברים כאלה. מדובר בחילול השם שאין כדוגמתו", אמר הרב הכהן".

בסרטון גינוי נוסף נראה הרב בני קלמנזון אומר: "נוצרה בתוך המחנה שלנו מוטציה נוראית שטוענת בלבד, טוענת בלבד, שהיא פועלת למען ארץ ישראל ובפועל היא מחריבה את המדינה ואת ההתיישבות בארץ ישראל. האנשים האלה הם מיעוט מבוטל שעושה חור בספינה ומטביע אותה. יש לנו עובדי אלוקים בלשונם שהם עובדי מולך במהותם".

על הדיווחים לפיהם הנחקרים עוברים, לכאורה, עינויים בחקירות, אמר הרב קלמנזון: "אני תומך בצורה הכי גורפת במסגרות הממלכתיות. וגם אם אני חושב שהן לא מושלמות, אולי הן יבערו את הנגע הנורא הזה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
לדעתי העניה אם יש לך בישיבה בחורים כאלה זו הזדמנות
שבת שלום | 25-12-2015 9:26
פז להחזיק בהם ולנתב את דרכם, ולא להשליך אותם. לא חכמה לחנך בחורים הנקראים נורמטיבים
2
מי שרקד עם התמונה לא נמצא בישיבה כי הוא סוכן שב"כ
אבישי רביב 2 | 25-12-2015 9:31
3
מה עם בירור הניצוצות?
דוד | 25-12-2015 10:28
כבוגר הישיבה שלא מזדהה עם החתונה כמובן אבל מנגד לא נותן אמון במסגרות הממלכתיות כמעט ומתנגד בחריפות לעינויים. מזל שאני לא שם עכשיו אחרת הייתי עושה שקר בנפשי אם הייתי נשאר.
4
קמתי ועזבתי
עמי | 25-12-2015 14:49
והקמתי ישיבה על טהרת תורת משה, יהושע, דוד המלך, המכבים, ולוחמי האצ"ל והלח"י תלמידיהם. השיעור הראשון עסק בהריגת הגג ע"י שמואל הנביא. השני, בשמשון הגיבור (כמו שעשו לי, כך עשיתי להם). השלישי בשירת דבורה המקללת את השמאלנים של זמנה שלא באו לעזרת ה'. וכן הללה - יש לנו מספיק חומר ללימוד כמה שנים. הרב שלנו הוא משה בן מימון.
5
לא יקרא שמך יעקב כי אם ישראל
שלמה | 25-12-2015 15:11
מדינה שלקחה לעצמה את השם ישראל מתנהגת כמו יעקב... הגיע הזמן לכבד את ישראל סבא!
6
פעם הרבנים היו מנהיגי העם
אלי | 25-12-2015 15:17
היום, הם משתפי פעולה עם שלטון חילוני ודמוקרטי שאין לו ולא כלום עם רוח היהדות, ובלבד שיקבלו תקציבים. ברוך ה' העם השפוי לא שומע לרבנים כאלה...
7
שיסגרו את ה'ישיבה'
שלום כ"ץ | 26-12-2015 19:15
יצא לי להכיר אחד מבוגרי ה'ישיבה' שעדיין פעיל שם ומלמד שם והוא כופר בכל התורה כולה. העיקר שיוציאו את מי שמזדהה עם סרטון. שיסגרו את ה'ישיבה' האלילית הזאת!
8
ואז הם עזבו לגבעות והקימו תא טרור
תם | 26-12-2015 19:47
ממש כמו בנט הוא בוחר להתנתק מהציבור שלו ולהשאיר לשב"כ את העבודה.
9
ריקוד עם זומבים
אבי | 26-12-2015 20:54
יש אנשים שמתהוללים כקופים ברחיצה בדם וטמטום ומבקשים לגרור עמם את גדולי ישראל, את התורה, ואת הקב"ה יחד עמם. אנשים המבקשים לדון דין תורה באקסטזה מטמטמת. אנשים שמכירים רק את החלקים האלימים של התורה ומבקשים ליישמם על כל מי שהוא לא הם. אנשים שלא מכירים איסורים כמו חילול ה', הידור פני זקן, ואיסור פגיעה בטף האויב במי שאינו שבעה עממים, אלא מבקשים להוציא את שם ה' לרעה, בבזיון לבם. אין חלקם בתורה. ויבוש מי שחלקו עמם, כן-שיצא!!!
10
למה אתם לא מעלים את תגובתי בעד הרבנים?
ירון | 26-12-2015 21:06
אתם מעלים רק תגובות נגד??
11
דין שבעת העמים חל על הערבים
תגובה לאבי | 27-12-2015 3:18
הדין חל על כל אומה שאנו באים לכבוש ממנה את הארץ
12
ל # 11. בול !!!
שולמית | 27-12-2015 13:37
נא, תודיע את זה לכל הרבנים. כולם פה אחד בטלו את דין כיבוש הארץ בפלפולים שונים ומפוברקים. ב"ה הרמב"ם קבע שהשמדת תושבי הארץ היא מצוה לדורות!
13
נכון .מצווה לכבוש את הארץ בלי לעלות בחומה
יפה יוסף | 03-03-2016 16:19
אין מקום למחבלים יהודים. ואת המחבלים הפלסטינים להעביר מן המדינה וזה תפקיד ראש הממשלה. בבקשה תתחיל להיות מנהיג יהודי כראויולא יופיעו ממחבלים יהודים עם חרבות בחתונות. כל כך נורא. מזכיר את ההוללות של מעשה העגל במדבר.