אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב נבנצל: "הזדעזענו לשמוע על העינויים הקשים"

לאחר ששמע עדויות על אשר עברו הנערים העצורים בשב"כ, קורא הרב אביגדור נבנצל לפעול "להפסקת מעשים אלו שיש בהם חשש ממשי לפיקוח נפש של בחורים אלו"

בלעדי: "הזדעזענו לשמוע על העינויים הקשים"
  (מכתבו של הרב נבנצל)

פרשת עינוי הנערים.

הרב אביגדור נבנצל, רב הרובע היהודי לשעבר, פרסם קריאה להפסקת עינוי הנערים העצורים, וזאת לאחר שנפגש עם בני משפחה של אחד העצורים ושמע את העדויות על שהתרחש, לכאורה, במסגרת חקירת השב"כ.

"הזדעזענו לשמוע על העינויים הקשים שמשתמשים בהם כלפי נערים יהודים הנמצאים במעצר", כתב הרב נבנצל. "לב כל יהודי נרעש ונפחד משמועות קשות אלו, ואנו פונים לכל מי שהדבר בידו לפעול ככל יכולתו על מנת להפסיק מיד מעשים אלו שיש בהם חשש ממשי לפיקוח נפש של בחורים אלו, או לאבדן שפיות הדעת".

קריאתו של הרב נבנצל מצטרפת למכתב שפורסם הבוקר ועליו חתמו עשרות רבנים ואישי ציבור בקריאה להקמת ועדת חקירה שתבדוק את נושא העינויים שעברו הנחקרים בידי השב"כ.

 

מוקדם יותר (חמישי) ובצעד חריג שחרר השב"כ הודעה ובה הוא דוחה מכל וכל את הטענות לעינויים לכאורה בנחקרים.

"מטרת הפרחת שקרים אלה לחלל האוויר הינה להשחיר פניו של שירות הביטחון הכללי ובכך לנסות לפגוע ביכולתו לבצע את תפקידו – ע"י שיבוש החקירה ופגיעה בתדמית השירות ועובדיו", נכתב.

"פעילי הימין הקיצוני ועורכי דינם מנסים להסיט את הקשב הציבורי והמשפטי ממעשי הטרור החמורים אשר בוצעו ע"י ההתארגנות האמורה ולהפנותה נגד הלגיטימיות שבניהול החקירה לחשיפת מבצעיהם. לא למותר להדגיש כי החקירה המדוברת מתנהלת תחת פיקוח משפטי ושיפוטי הדוק של היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה ופרקליטים נוספים המלווים את החקירה מקרוב וכן של בתי המשפט, על ערכאותיהם השונות, בלמעלה מ-100 דיונים מסוגים שונים שנערכו בעניינם של עצורי ההתארגנות".

"שירות הביטחון הכללי יוסיף לפעול מתוקף האחריות שהוטלה עליו בחוק על-מנת לסכל טרור ובתוך כך, להביא למיצוי הדין מול התארגנות זו, הגורסת כי למדינת ישראל אין זכות קיום, חזונם העיקרי הוא הפלת השלטון בישראל, תוך שימוש באמצעים אלימים (עד כדי מעשה רצח בפלסטינים), פתיחה במרד על מנת למנות מלך, ערעור ביחסים בין ישראל למדינות אחרות, גירוש הגויים ופגיעה במיעוטים (לקוח מתוך מסמכי ההתארגנות)".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ששרפו תינוק לא הזדעזתם
| 24-12-2015 20:02
שכחתם מה זה להיות יהודי
2
ל-1
ברלה | 24-12-2015 20:58
אנחנו עוד לא משוכנעים באמינות הסיפור!
3
לא מדובר בעינויים פיזים
גלעד | 27-12-2015 2:44
מדובר בעינויים נפשיים כמו אונס ומעשים מגונים. כי אותם פחות אפשר לראות-כי הם פגיעות נפשיות. חבלות וסימנים כחולים-בית המשפט יראה. לעניות דעתי אסור לבצע עינויים כאלה גם למחבלים אכזריים כי המבצע הוא יהודי -ואם זה עבודתו-העבודה הזו פוגעת בנפשו. תחשבו שאח"כ הוא הולך הביתה לאשתו ולילדיו. אסור לענות פיזי או נפשי אף אדם ערבי או יהודי נקודה. המחלקה היהודית בשב"כ לא צריכה להיות מקום לפירקתם היצרית של אנשים סדיסטים. כשתופסים מחבל-הוא כבר נתפס ואין צורך לענות אותו ולפגוע באנשים הנתבקשים לבצע פעולה זו.
4
נראה לי שפלג [ב"ב אלו שעוקרים את הכל מהשורש ועד היסוד]
| 27-12-2015 10:39
נראה לי שפלג [ב"ב אלו שעוקרים את הכל מהשורש ועד היסוד] פלג השמד והגיוס, מקיימים 1000% המשנה סוף סוטה: בעקבתא דמשיחא, בתקופת סוף הגלות באחרית הימים לפני ביאת המשיח, מלכות תהפך למינות, ואין תוכחת, בית וועד יהיה לזנות, חכמות סופרים תסרח, "ויראי חטא ימאסו", והאמת תהא נעדרת, פני הדור כפני הכלב, ועל מה יש לנו להשען על אבינו שבשמים. באמת עדיף שלא להגיב עליהם כי "זה לא יעזור" כי למשוגעים לא יועיל כלום. כמה מצטערים לשמוע שהיו כאלו מהם שפערו פיהם ודיברו דברי בלע נגד גדול הדור מרן ורבנן ר' שמואל שליט"א המקור המקראי לדברי חז"ל הינו בדברי הנביא מיכה‏‏‏, בו מתואר כי מדובר בתקופה של חושך תרבותי, בו אובדים מן הארץ חסידים וישרים, המנהיגים השר והשופטים מושחתים ומבקשים טובות הנאה ושילומים, והטובים שבהם קשים כמו קוצים וקיימת מבוכה רבה. בתקופה זו אי אפשר לסמוך על אף אחד רק על אבינו שבשמים. תלמידו של החפץ חיים ז"ל, הרב אלחנן וסרמן ז"ל הי"ד בקרוב, מסביר שמדובר בסוף תקופת הגלות ובעקבתא דמשיחא, התמודד מבחינה תאולוגית עם הציונות החילונית [כמו יושבי הכנסת ומניגיהם וכו'] וטען כי "בימי העקבתא דמשיחא יעמדו בראש העם צאצאי הערב רב", מפני שיהודים "שרגליהם עמדו על הר סיני" אינם יכולים לכפור בתורה, רק אלו מזרע הערב רב יכפרו לגמרי. מי הם ערב רב? הוא שמה של קבוצה הכוללת מצריים ובני עמים נוספים, שהתלוו לבני ישראל ביציאת מצרים, על פי המסורת היהודית הם התקבלו על ידי משה כחלק אינטגרלי מהעם, ובהמשך חטאו והחטיאו את עם ישראל במדבר, כמו בחטא העגל ועוד ממשיכים להחטיא עם ישראל כמו גזירת גיוס השמד ובזימה. המונח "ערב רב" מופיע בספר שמות: "וְגַם עֵרֶב רַב עָלָה אִתָּם" בגמרא: מצוי מקום אחד בו מופיע "ערב רב", והוא במס' ביצה דף לב: "הני מערב רב קא אתו. במכילתא: מובא "וגם ערב רב: מאה ועשרים ריבוא דברי ר' ישמעאל, ר' עקיבא אומר: מאתים וארבעים ריבוא, ר' נתן אומר: מאתים וששים ריבוא וכו' בספר הזוהר: ובתיקוני זוהר: נפוץ השימוש בביטוי ערב רב. בזוהר על פרשת שמות, קצא', מובא כי הערב רב היה חלק מן העם המצרי, בעלי אותה שפה, אשר בקשו ממשה רבנו להצטרף לעם ישראל. והם הכשילו עם ישראל בעגל הזהב, כמו היום. הגר"א: בביאורו לתיקוני זוהר חדש כתב שנשמות הערב רב הם העשירים הגאוותנים שבעם, הרודפים אחרי התאוות ומזלזלים בתלמידי חכמים, והם ראשי ומנהיגי עם ישראל בגלות האחרון, [כהיום]‏. לצערנו,‮ ‬אנו עומדים היום בלב מלחמה כפולה‮ ‬-‮ ‬מלחמת התרבות של ערב רב שמחזקים הגיוס של בני ישיבה, וחפירת קברי יהודים,‮ ‬ויש מלחמת דמים של ישמעאל.‮ ‬אמנם,‮ ‬ככל שננקה את עצמנו מהשפעת‮ "‬תרבות הפרא‮" ‬של הערב רב,‮ ‬כך ננצח במלחמת הדמים נגד ישמעאל. וד‮' ‬יתן לנו אומץ וגבורה להתגבר על כל אויבנו מבפנים ומבחוץ,‮ ‬וללחום נגד גיוס השמד והזימה בכל כוחינו, וכל אלו שילחמו נגדם עד הסוף, יזכו לקבל פני המשיח, מתוך שמחה ונחת,‮ ‬במהרה בימינו אמן.
5
מה הייתה עושה ממשלה משכילה?
אבי | 27-12-2015 12:39
ממשלה משכילה הייתה מגייסת ומאמנת את הנוער הזה למבצעים מיוחדים!