אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

אמו של אורון שאול: לא עושים מספיק כדי להחזירו

זהבה שאול, אמו של אורון שאול הי"ד כינסה הערב מסיבת עיתונאים בה קראה לראש הממשלה: "עליכם מוטלת החובה והאחריות להחזיר את הבנים הביתה וכמה שיותר מהר"

אמו של אורון שאול: לא עושים מספיק כדי להחזירו
  (צילום: אביהו שפירא ynet)

משפחתו של אורון שאול דורשת הערב (א') מראש הממשלה לשנות גישה בכל הקשור לגורל בנם שנהרג בקרב בסג'עייה במבצע 'צוק איתן' אך גופתו טרם אותרה.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה המשפחה היום, קראה האם זהבה לבנימין נתניהו לפעול להחזרתו הביתה, ואף קראה למנהיג חמאס בעזה איסמעיל הנייה להציג הוכחות חותכות לגבי טענתו כי בנה בחיים. "אם תעשה זאת, נהפוך את המדינה למען עסקה", אמרה בביתה בפוריה עילית.

מסיבת העיתונאים של משפחת שאול באה על רקע "מכתב" שפורסם לפני שבועיים בערבית כביכול מהבן אורון שאול. זו אינה הפעם הראשונה בה משתמש החמאס בשיטות סחיטה רגשיות כדי לאמלל את המשפחה, שגופתה לא נמצאה וייתכן והיא נמצאת בידיו של ארגון הטרור העזתי.

מאז צוק איתן לא הציג חמאס שום הוכחה לכך שאורון בחיים, מלבד מספר הדיסקית שלו. על פי הסברה, לוחם גולני נהרג בהתפוצצות הנגמ"ש שלו יחד עם כל חברי הצוות בסג'עייה. בחמאס טוענים מאז כי יש בידיהם שבויים ישראלים ומדי פעם מטפטפים רסיסי מידע לכאורה, במטרה ליצור דה-מורליזציה ולתעתע במשפחות שאול וגולדין.

 

במהלך מסיבת העיתונאים פנתה אמו של אורון, זהבה, לראש הממשלה בנימין נתניהו: "שנה וחצי לא קרה כלום. זה חייב להשתנות. זה מחייב שינוי בחשיבה או דורש פעולה. אין לי שום ספק שצריך לחשוב שונה כדי שהבנים אורון והדר גולדין יחזרו הביתה". כמו כן היא פונה לבכיר חמאס איסמעיל הנייה: "אני רוצה להאמין לך, הצג הוכחות מוצקות על מצבו של בני. ברגע שתציג זאת, כמו שעשית עם גלעד שליט, נהפוך את המדינה ואת העולם כדי שהעסקה תצא לפועל. תחשוב על זה הנייה. אני חוזרת ודורשת מהמדינה שלי – החזירו את הבן שלי אורון, יחד עם הדר גולדין".

צפו בזהבה שאול במסיבת העיתונאים

(צילום: עדו בקר ynet)

"שנה וחצי עברה מאז מבצע 'צוק איתן' חרף מאמצים שנעשו או שלא נעשו. בשורה התחתונה לא הגענו לתוצאה, אורון בני לא חזר הביתה כמתחייב וכמצופה. חשוב לי להדגיש שעד היום, אין לנו המשפחה כל מידע מוצק ומוכח שאורון בחיים או לא בחיים, פצוע או הרוג, אנחנו במצב של אי ודאות", אמרה האם.

 

"אני מדברת כאימא יהודייה גאה שחינכה את בניה לערכים. שלחנו את הילדים אורון שאול והדר גולדין לשרת את המדינה, הפקדנו אותם בידי מפקדי הצבא ששלח אותם להגן על הבית. אותם מפקדים ומנהיגי המדינה, אני מזכירה לכם שאחד מערכי היסוד בצבא לאורך השנים הוא 'לא משאירים ומפקירים פצועים וחללים בשטח'. עליכם מוטלת החובה והאחריות להחזיר את הבנים הביתה, בכל דרך ובכל תנאי, וכמה שיותר מהר".

 

עוד הוסיפה האם השכולה: "אני אומרת רק דבר אחד: אתם אומרים לי שהממשלה שלי משקרת לי? תביאו לי הוכחה מוצקת על מה שקרה לבני אורון ואז אדע כיצד לפעול".

יש לציין כי גם משפחת שאול וגם משפחת גולדין, קיבלו את הכרזת הרבנות הצבאית כי בניהם נהרגו בקרב. לגולדין נערכה הלוויה ואילו אורון שאול הוכרז כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע.

משפחת גולדין מסרבה בעקבות מסיבת העיתונאים: "משפחת שאול ואנחנו, משפחתו של הדר גולדין ז״ל, מחכות מזה שנה וחצי לשובם של בנינו הביתה, והחמאס מייצר מניפולציות פסיכולוגיות על מנת לשבור את רוחנו. הגיע הזמן שהמדינה לא תיכנע לדפוסי עבר, תציג עמדה תקיפה מול חמאס ותקבע היא את המחיר שחמאס ישלם על חטיפת חיילים. אסור למדינת ישראל לעשות שום מחוות הומניטריות ואחרות כלפי תושבי עזה, עד אשר יושבו הדר ואורון״.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
צריך לעשות הרבה כדי להחזיר את הגופות
יפה יוסף | 13-12-2015 21:46
אבל אסור לשחרר מחבלים . אפשר לשחרר מחבל אחד ועדיף מת.אסור לתת לחאמס כח וכבוד על חשבון מדינת ישראל.
2
חבל שמערכת סרוגים נכנעת ללחץ הפסיכולוגי שמפעיל החמאס
יאיר | 14-12-2015 7:49
ונותנת במה לאמא שולה ומסכנה.. צריך לקבור את הנושא הזה.. לא להיכנע למניפולציות של חמאס.. כמו שאמר היום אביו של הדר גולדין
3
ליבי איתה
יהודי | 14-12-2015 7:59
אך, אין תבונה בגישתה