אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ברוך מתיר אסורים: עודא טראבין שוחר מהכלא המצרי

עודא טראבין תושב רהט שנכלא במצרים באשמת ריגול לטובת ישראל סיים את תקופת מאסרו ושוחרר היום לישראל. במקביל שחררה ישראל שני אסירים מצריים שסיימו גם הם את תקופת מעצרם

ברוך מתיר אסורים: עודא טראבין שוחר מהכלא
  חוזר לישראל. טראבין (באדיבות המשפחה)

"האזרח הישראלי עודה טראבין שהיה כלוא במצרים 15 שנה לאחר שהואשם בריגול לטובת ישראל, סיים לרצות את מאסרו והוחזר לפני זמן קצר לישראל.", כך הודיעה בצהריים (ה') לשכת ראש הממשלה.

במקביל, שחררה ישראל שני אסירים מצריים, שהיו כלואים בישראל וסיימו לרצות את עונשם.

טראבין תושב רהט נידון ל-15 שנות מאסר באשמת סיוע לאיסוף חומר מודיעיני. אלא שבניגוד למקרה של עזאם עזאם, משפטו נערך שלא בפניו, ללא ידיעתו, עוד כשהיה בכלל בישראל. בכל תקופת מאסרו סירבה מצרים להעביר את תיקי החקירה וגיליון ההרשעות של טראבין לידי פרקליטיו או לשגרירות ישראל במצרים.

"אני חף מפשע", נשבע טראבין בראיון ב-2008, "מעולם לא הייתי מרגל או סוכן של המודיעין במצרים. גם אחרי שמונה שנים בכלא המצרי. אני לא בדיכאון ואין לי כוונות להתאבד. אני גם לא פוחד משום דבר. הבידוד קשה לי מאוד. אני בדואי שרגיל להסתובב במרחבים פתוחים ופתאום סוגרים אותי. אני מנצל את ההזדמנות הזאת ומתחנן בפני ראש הממשלה והשרים: שחררו אותי. אני רוצה הביתה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מסר מאת מוישל'ה, כ"ב כסלו תשע"ו והכלה עומדת להופיע...
| 10-12-2015 11:32
מסר מאת מוישל'ה, כ"ב כסלו תשע"ו והכלה עומדת להופיע... אמרתי לכם בשבוע שעבר כי יהיו הרבה גילויים, ואכן היו. מה שאני צופה שיתרחש בשבוע זה יהיה מאד גרוע ומאד קשה, קשה ביותר עבור כל העולם. הבלתי-יאומן יהפוך למציאות אי"ה. אנשים יתחילו לחשוב, יתחילו להתעורר מההלם שלהם ויתחילו לחשוב. הדברים יתרחשו ברצף מהיר, אחד אחרי השני. אנשים יהיו מאד מופתעים אבל כמובן רוב האנשים בעולם ימשיכו את שנתם. האנשים היותר נבונים פתאום יתפסו באיזה בלאגן אנחנו כולנו נמצאים, אבל אלו שבאמת ובתמים מאמינים בה', אזי בתוך עצם הפחדים שלהם תהיה שמחה, בגלל שהם יסתכלו על כל זה כסימן מוחלט שבקרוב הגלות הארוכה והנוראה הזו מגיעה סוף סוף אל סיומה והגאולה השלמה עומדת להתחיל. אנחנו כעת עומדים על סף עולם הנצחיות, של הטוב המושלם ללא שום רע, של רוחניות שמעל ומעבר החלומות הכי דמיוניים שלנו, של כזו קירבה אל מקורנו האהוב שמעולם לא חשבנו שהיא קיימת. אנחנו נהיה מסוגלים להרגיש את נוכחות ה', ובדרך מסויימת לראות את נוכחות ה', אבל לא בעיני הבשר שלנו. אני יכול להמשיך הלאה והלאה לתאר את איך שזה יהיה לאחר שנגיע אל הגאולה השלימה, בעזרת ה'. אבל לא קיימים מספיק מילות-תואר בשום שפה שהיא שתוכל לתאר את זה. אפילו אם אצרף את כל השפות שבעולם ואת כל מילות התואר שיש בכל שפה ושפה – לא אוכל לתאר באופן מלא מה אנחנו הולכים להרגיש, את הטוּב שאנחנו עומדים להרגיש. אז עם ישראל, היו חזקים, ואל תפחדו. החופה הוקמה והחתן מחכה, מסדר הקדושין כבר על מקומו, והכלה עומדת להופיע... גוט שבת, שבת שלום
2
נפלתם על הראש? ברוך מתיר אסורים?
| 10-12-2015 13:38
3
“נשות החסידים המשומדות והפרוצות יתפרו מדים לחיילי צה"ל
| 10-12-2015 13:47
“נשות החסידים המשומדות והפרוצות יתפרו מדים לחיילי צה"ל החרדקי"ם” בעיר ערד נחנכה הבוקר מתפרה של עמותת "נצח ישי" הנקראת "מתפרת העצמאות לכיון השמד" בה יועסקו למעלה מ-30 נשים פרוצות מהקהילה החסידית הנואפים בעיר, שיתפרו בין היתר מדים לחרדק"י צה"ל. המיועת לשמד וניאוף, מענה למצוקת התעסוקה: בשעות הבוקר נחנכה בעיר ערד מתפרה בה יועסקו הנשים הפרוצות, עוכרי ישראל, לשעבר חרדיות, תושבות העיר. בטקס השתתפו, שר הבריאות יעקב ליצמן, יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין, הרב צבי ביאליסטוצקי ראש הישיבה, ומרבני הקהילה החסידית, רב קהילת גור הרב מרדכי ולקוביץ, וכן ראש העיר ובכירי העירייה, אשר נמנים ל"כת הערב רב העמלקים". במתפרה החדשה של עמותת "נצח ישי" הנקראת "מתפרת העצמאות נשות המשומדות" יועסקו למעלה מ-30 נשים פרוצות, בעיקר כאלו הנמנות על בנות הקהילה החסידית לשעבר, בעיר הדרומית כאשר בין היתר יתפרו במקום גם את מדי החרדקי"ם. גורם רשע מרושע בקהילה החרדית מסביר, כי מדובר בפתרון מעולה לבעיות התעסוקה של נשים הפרוצות המשומדות, לשעבר חרדיות בערד. לדבריו, "מדובר במתפרה על טהרת הקודש ללא בעיות צניעות, רק כפירה בקב"ה, וכן בתחום עיסוק כעילוי שאינו יוצר בעיות רוחניות כגון גלישה ברשת האינטרנט ושימוש ברשת המחשבים". "נשים הפרוצות המשומדות, לשעבר חסידיות תוכלנה לעבוד בשקט וברוגע תוך ההאזנה לשיעורי תורה של כפירה בד' ית' שמו, והרצאות המינים לחיזוק לכפור בשם ובתורתו, ללא כל חשש של תקלה רוחנית או היזק כל-שהוא", אומר הגורם בשמחה.