אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתפס במכס: בובות הסתה של ערבי מיידה אבן

עובדי מכס חיפה סיכלו ניסיון הברחה של כ- 4,000 בובות בצבעי דגל פלסטין, רעולות פנים ומחזיקות בידן אבן, שיובאו על פי חשד לצורך הסתה נגד ישראל

נתפס במכס: בובות הסתה של ערבי מיידה אבן
  (צילום: מכס חיפה)

עובדי מכס חיפה סיכלו ניסיון הברחה של כ-4,000 בובות החשודות כחומר הסתה נגד ישראל. מדובר בבובות בצבעי דגל פלסטין עם הכיתוב "ירושלים לנו" ו- "ירושלים, אנחנו באים", פרצופן רעול פנים והן אוחזות אבן בידן.

הבובות נתפסו במכולות שיובאו לארץ מאיחוד האמירויות במפרץ הפרסי בדרכן לרשות הפלסטינית. לאחר פריקתן, נותבו המכולות לבדיקה פיזית באתר המשקף של המכס, ונתגלה כי במכולות יובאו "בובות ההסתה" וטובין לא מוצהרים נוספים כגון: נורות, גפות לנעליים צבאיות ועוד. לפי הצהרת היבואן, המכולות אמורות היו להכיל פריטי הלבשה, שטיחים ומוצרי פלסטיק. הסחורה עוכבה עד לסיום חקירה של יחידת היס"מ (יחידת סמים מכס) של מכס חיפה.

ארגז בובות הסתה

(צילום: מכס חיפה)

בובת הסתה 2

מנהל מכס חיפה, קובי יהב ציין "המכס ממשיך בעבודה היומיומית שלו במניעת הברחות לישראל בדגש על הברחות אמצעי לחימה ומניעת החדרת חומרי הסתה, במיוחד בימים אלה".

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי הגיבה לתפיסה "הבובות האלו היו בדרכם לרשות הפלשתינית במטרה אחת ברורה, הרעלת מוחם של ילדים קטנים ותמימים. הפלשתינים ממשיכים להסית את הילדים שלהם, ממשיכים לחנך את ילדיהם על שנאה ואלימות, בכל האמצעים האפשריים הפעם זה בדמותה של בובה. מדינות העולם חייבות להבין שעד שלא יחול שינוי דרמטי במערכת החינוך הפלשתינית, בנרטיב של ההנהגה הפלשתינית שרק זורע פחד ושנאה לא נוכל לקיים שום דיאלוג עם שכיננו."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לא הבנתם זה בכלל בובה של מסתערב
| 08-12-2015 19:43
זה בשביל גאוות יחידה שלהם יצרו את הבובות האלה