אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יו"ר החברה המתחרה לזעירא: "נפגעתי פעמיים"

אבי סולימן, מזכ"ל הסתדרות הפועל המזרחי, ויו"ר חברת הבניה הדתית 'משהב', שיגר מכתב למנכ"ל חברת 'באמונה', ישראל זעירא, בו הוא מותח עליו ביקורת בעקבות הסרטון שפרסמה החברה

יו"ר החברה המתחרה לזעירא: "נפגעתי פעמיים"
  נפגע פעמיים. סולימן (יח"צ)

סערת הסרטון של 'באמונה'.

אבי סולימן, מזכ"ל הסתדרות הפועל המזרחי, ויו"ר חברת הבניה הדתית 'משהב', שיגר מכתב למנכ"ל חברת 'באמונה', ישראל זעירא, בו הוא מותח עליו ביקורת בעקבות הסרטון שפרסמה החברה הלועג לבני עדות המזרח ומציג את "האברג'לים" כבורים שאינם יודעים חנוכיה מהי.

"ישראל זעירא, ידידי ורעי" פתח סולימן את מכתבו.

לדבריו: "צפיתי כמו רבים מעם ישראל בסרטון המקומם של חברת 'באמונה'. צפיתי והתקשתי להאמין שהיא מציאותית, שמישהו דאג לצלם אותה ולהפיק אותה. נדהמתי לחשוב שזו דרך שיווק של חברת בניה דתית לאומית בכדי למכור דירות. בתחילה, סברתי לתומי כי מדובר בתכנית סאטירה לקראת חג החנוכה. אך מהר מאד הבנתי את הנזק הרב ואת המשמעויות החמורות של מהלך טיפשי מעין זה".

לדברי סולימן הוא נפגע פעמיים: "ברצוני להבהיר לך כי יותר מכל נפגעתי. נפגעתי פעמיים. פעם ראשונה, כאדם פרטי, ממוצא מזרחי, שחשב כי שם משפחתי "סולימן" אינו אמור לגרום לסלידה מצד מישהו ממוצא אשכנזי. מה גם, שממרומי גילי ופעילותי הציבורית רבת השנים בתוך המגזר הדתי לאומי, סברתי כי הסטראוטיפים האלה נעלמו כלא היו או אולי, במקרה הרע, שייכים לשנות ה-50 ההם".

"נפגעתי גם מתוקף תפקידי הציבורי. כידוע לך, תחת תפקידי כמזכ"ל הפועל המזרחי, אני משמש כיו"ר חברת הבניה הדתית לאומית הקיימת עשרות שנים, חברת "משהב". החברה בונה בכל חלקי מדינת ישראל אלפי יחידות דיור למגזר הדתי לאומי. בונה, משווקת וזוכה לסייע בישוב ארץ ישראל".

"לצערי הרב, ואין לי ספק בכך, כי בפעילותך פגעת תדמיתית, כלכלית וחברתית גם בנו וביתר חברות הבניה לציבור הדתי לאומי. אינני יודע האם יהיו לכך השלכות באופן מידי, אך ככל הנראה, את תוצאות הנזק של 3 דקות סרטון היתוליים, כולנו נבכה עליו במשך שנים רבות".

"לא זו הדרך. לא זו דרכה של הציונות הדתית. לא זו דרכה של היהדות. לא זו דרכה של אבותינו ומורינו ליישב את ארצנו הקדושה. לא זו הדרך לשווק דירות. אני מצפה ממך ומחברת "באמונה" לשוב ולהתנצל באופן פומבי, בכל דרך אפשרית, ולהבהיר כי "תקלה יצאה תחת ידינו". לומר באופן ברור אתם מגנים גזענות, אפליה ודחייה של מגזרים ואוכלוסיות מכל סוג שהוא".

"כפי שכבר אמרתי, אינכם לבד ב"סירה" הזו ורק בידכם לתקן את הטעות הנוראה הזו ולהציל במשהו את ענף הבניה הדתית לאומית ואת שמה הטוב של הציונות הדתית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
נו די... לא לעשות מכל שטות פיל
דני | 02-12-2015 9:52
2
מסירות נפש
משה | 02-12-2015 11:52
סולימן. לא יודע מה אתה עשית למען עם ישראל. אני יודע על חלק ממה שישראל זעירא עשה ולא רק בבנית הארץ. אתה לא מתקרב לקרסוליו. להוי ידוע לך שחלק גדול מהחזרה בתשובה של עמך ישראל בתל-אביב ובמקומות רבים בארץ נזקפת לזכותו. אני מה שנקרא 'ספרדי'. ואותי הסרט שיעשע קצת למרות שלא הייתי עושה סרט כזה. אם לכיפה שלך יש משמעות אתה צריך להבין את המושג 'חרטה' . אבל מה שמענין זה שאתה כותב דברים אידיאולוגים כביכול בעוד שמה שעומד מאחורי זה זה רק כסף. מותר לרקוד על הדם?
3
אנשים סובלים מהבניה של משהב
מושון | 02-12-2015 12:07
בכמה פרויקטים שלהם - וזה הרבה יותר גרוע מהבדיחב הלא מוצלחת של באמונה. אז אנא מכם...
4
שאדון סולימן ילמד מחברת מינהל
אלי עמירן | 02-12-2015 15:24
מגורים לישראל שמתחרה קשה של באמונה בתחום ובכל זאת יצאה להגנתו ושיבחה את אישיותו. המכתב של סולימן מיותר ולמצער שולחים מכתב כזה בצנעה ולא לפרסום. מה שסולימן עושה זה ריקוד על הדם. רק תראו איך הוא נפל בפח של השמאל שמתנהג כפשע שנאה.
5
עשיתי סיבוב על חברת באמונה
דניאל | 02-12-2015 22:41
הרווחתי פעמיים מהאירוע, חברת באמונה נפגעה תדמיתית וגם עשיתי קמפיין לטובת משהב בחינם...
6
סולימן, יצאת ילד. זה כל כך לא מקצועי המכתב שלך שבא
סולימיאנסקי | 03-12-2015 9:37
לי להקיא. על מה אתה רוקד? על דם רעך??? זה מביך אף יותר מהסרטון תגובתך על המרש(ע)תת. עדיף היה כי תשתוק!