אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איך מנצחים את המלחמה? דרך החלת הריבונות בהר הבית

ישנו מקום אחד שמסמל את התקוות הפלסטינאיות לנצחון. אם אנחנו באמת רוצים לנצח, נצחון סופי שיפסיק את המלחמה הזאת בת מאה השנים עלינו להחיל את ריבונותנו על הר הבית

איך מנצחים את המלחמה? דרך הר הבית

במשך 40 השנה האחרונות אנחנו עוסקים במרץ במאמצים להשכין שלום ביינו לבין הערבים, כמעט כל המפלגות הפוליטיות מימין ומשמאל כאחד עסקו במטרה הלאומית להביא לכאן את בשורת השלום, באופן פרדוקסאלי דווקא היום למרות ויתורים מפלגים, שביצעה מדינת ישראל ב40 השנים הללו, השלום נראה היום רחוק מאי פעם. לכן הגיע הזמן להחליף תקליט ובמקום לצאת במרדף אחרי חלום השלום הנגוז יש להתחיל לעסוק באיך מנצחים את המלחמה.

שלב ראשון, הבנת המציאות

אנחנו במלחמה, כן מלחמה! זה לא גל טרור, זה לא רצף שאל ארועים נקודתיים, מדובר כאן במלחמה לכל דבר, האויב לומד אותנו שנים רבות והוא חכם, חכם מאוד. האויב יודע בדיוק מה נקודות החוזק שלנו ומה נקודות החולשה שלנו. אנחנו, עם ישראל, יודעים להתמודד מצוין עם מלחמה סדורה ומאורגנת, מדינת ישראל, צה"ל והאזרחים עמדו יפה מאוד במבחן "צוק איתן", אבל מאידך עם פעולות טרור עממיות בעיקר כאלו המבוצעות בצורה "ספונטנית" עם קורטוב של התנגדות לגיטימית ל'קיבוש' קשה לנו מאוד להתמודד, לא פלא שהאויב נוקט דווקא בדרך הזאת. אבל זאת מלחמה לכל דבר, החימוש במלחמה הזאת במקום מנהרות, טילים וחגורות נפץ הוא סכין, מכונית, מברג ומספריים.

שלב שני, מי האוייב

האוייב הוא העם הפלסטינאי וכולנו יודעים את זה. אני לא אכנס לסוגיה, אם יש עם כזה ומתי הוא נוצר, בהסכמי אוסלו הכרנו בקיומו של עם פלסטנאי לטוב ולרע, להפיכת חבר אנשים מאספסוף לעם יש גם חובות ואחת מהן היא אחריות הדדית, לכן המונח "מחבל בודד" צריך לצאת מהלקסיקון. הפלסטינאים נלחמים בנו ומטרתם היתה ועודנה לזרוק אותנו לים. שום דבר לא השתנה בתפיסה שלהם מאז מלחמת השחרור.

הפלסטינאים מפעילים נגדנו היום את אותה טקטיקה שהפעיל עראפת בזמנו בהצלחה רבה, לדבר שלום כלפינו וכלפי העולם ובשקט כלפי פנים לארגן את המלחמה נגדינו, אותה רשות פלסטינאית שמקיימת תאום ביטחוני עם צה"ל מפעילה את מכונת ההסתה שמדרבנת ילדים בני 13 לקחת סכין ולרצוח יהודים, אותו פרטנר למשא ומתן, אבו מאזן, מדבר בערבית על יהודים המטנפנים ברגליהם הטמאות את מסגד אל-אקצה.

נתון מעניין שחשוב להכיר, ישנם מספר מחבלים שביצעו פיגועים נגד יהודים ונמלטו, משום מה הם בחרו להסגיר את עצמם דווקא לידי הרשות הפלסטינאית, הדלת המסתובבת של ערפאת משנות נ90 חוזרת שוב לפעולה. עשרים שנה חלפו אבל לא למדנו כלום

שלב שלישי, הבנת הטקטיקה של אויב

מערכת הביטחון מנסה לצייר מצג שווא כאילו אין היום תשתית טרור פעילה ביהודה ושומרון ולכן הפיגועים הם פעילות עממית לא מאורגנת וזאת הסיבה למה כמעט אין נשק חם בפיגועים.
מצג זה הינו מצג שקרי לחלוטין, השטח רווי בנשק חלקו 'נשק חוקי' שנמסר לרשות הפלסטינאית ב20 שנות קיום הסכמי אוסלו ואיש אינו יודע היכן הוא נמצא כיום וחלקו נשק שהגיע באמצעות הברחות וקשרים עם העולם התחתון, לא סתם צה"ל מקפיד שחיליו יסעו ברכבים ממגוני ירי.

ישנם שני סוגי פיגועים שהפלסטינאים נקטו בעבר אבל לא מפעילים אותם כרגע, האחד ירי טילים בו הם השתמשו ביעילות רבה במבצע "צוק איתן" והשני מחבלים מתאבדים. כולנו זוכרים את הפיגועים הגדולים באינתיפאדה הקודמת, האוטובוסים המתפוצצים, מסעדת מצא, מסעדת סבארו, הדולפיניריום, מלון פארק וכו' וכו'

מדוע הפלסטינאים מעדיפים לשלוח ילדים חמושים בסכיני מטבח, נערות חמושות במספריים או צעירים חמושים במכוניות לקו האש, שברוב המקרים הופך גם לקו המוות של המחבל?

וכן, המחבלים הללו נשלחים, "גל טרור" שנמשך כבר חודשיים במינון קבוע אינו ספונטני הוא מתוזמן ומאורגן וכבר אמר הנביא עמוס הֲיֵלְכוּ שְׁנַיִם יַחְדָּו בִּלְתִּי אִם נוֹעָדוּ?

הסיבה לכך פשוטה, האינתיפאדה הזאת פעולת בתחכום רב על קו הלגיטימיות, הם חשים שיש לנו לגיטימאציה, פנימית ובין לאומית, להלחם בכל הכח נגד ירי טילים או נגד מחבלים מתאבדים עם חגורות נפץ, אבל באותה מידה הם חשים שיש להם לגיטימציה להפעיל "טרור עממי", לפגוע בחילי אקיבוש, לפגוע במתנחלים הכובשים האכזריים גם אם בני ארבע חודשים, ולשלוח ילדים קטנים חדורי זעם בלתי נשלט בגלל אקיבוש ואקיפוח, גם אם הם נולדו עם אייפון ביד…

זאת שיטת לחימה מאוד מלוכלת ולא "אבירית" שיטת לחצה קשה מאוד לעיקול על ידי מי שגדל על ערכי הגינות ומוסר אבל מאוד אופינית לערבים שהביאו את ה"חששנים" לעולם ("אססיין" רוצחים מכורים לחשיש שהתמחו ברצח מנהיגי הצלבנים במסעות הצלב)

שלב רביעי, מה אסור לעשות

אסור לנו לעשות את שגיאות העבר ולכן אסור לנו לבצע שני דברים

א. אסור לחזק את הרשות הפלסטינאית, אין כאן מתונים שצריך לחזק וקיצונים שצריך לחסל, יש כאן עם שנלחם בנו. מסירת שטח, מסירת סמכויות וכמובן מסירת נשק הם רעיונות הזויים שאסור שבכלל יעלו על דל שפתינו, הפרחת הצעות מסוג זה לאויר מוכיחות לאבו מאזן שהטקטיקה שלו עובדת היטב.

ב. אסור ליצור הסכמי ביינים, הרעיון שהגו קברניטי הסכם אוסלו היה, אם לא ניתן להגיע להסכם שלום, בגלל שהמחלוקות גדולות מידי, בואו ניצור הסכמי בינים, נתחיל להקים אוטונומיה פלאסטינית וכך בעוד כה שנים שהערבים יבינו מה הם יכולים להפסיד, הם יסכימו להגיע להסכם קבע. 20 שנה חלפו רשות פלסטינאית קמה והשלום רק התרחק. כל הרעיון של הסכמי ביינים היה פגום מיסודו, התחמקות מבעיות היסוד בתקווה שם יפתרו מעליהם, יצרה אצל האויב תקות שוא להמשך התקפלות שלנו לנצח

שלב חמישי, איך מנצחים

כתב ז'בוטינסקי בעבר (קיר הברזל ד') "כל עוד יש לערבים אפילו זיק של תקווה להיפטר מאתנו, הם לא ימכרו את תקוותם זו לא בעד אי-אלו מלים מתוקות ולא בעד שום פרוסה מזינה של לחם בחמאה" הנצחון יושג רק כאשר הערבים יבינו באופן סופי ומוחלט שהם לא יוכלו לנצח אותנו.

כלל בסיסי במלחמה הוא "הכאה את האוייב בליבו".

ישנו מקום אחד שמסמל את התקוות הפלסטינאיות לנצחון. ישנו מקום אחד בארץ ישראל בו למרות ריבונות ישראל על הנייר שולטים בו בפועל הערבים. ישנו מקום אחד שכל עוד הוא בידי הערבים תקוותם לנצחון לא תדעך

המקום הזה הוא הר הבית

אם אנחנו באמת רוצים לנצח, נצחון סופי שיפסיק את המלחמה הזאת בת מאה השנים עלינו להחיל את ריבונותנו על הר הבית

זאת כמובן פעולה שהממשלה צריכה לעשות, אבל ניתן לדברן את הממשלה לבצע אותה.עלינו לעלות בהמוננו להר הבית, עלית רבבות יהודים להר הבית מידי יום תגרום לממשלה לחיל את הריבונות של עם ישראל בהר הבית ובכך ננצח

בהר הבית ננצח

==

אסף פריד בן 40, ממקימי נגוהות, קצין במילואים ועוסק במחשבים. עולה להר בית מזה 24 שנה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מה שלא הולך בכוח הולך בעוד יותר כוח!
| 29-11-2015 15:28
ינון מגל כבר הראה שזה עובד מצוין גם עם נשים! מוטי אלון בר הראה שזה עובד מצוין גם עם נערים!
2
פשוט ישר כוח!
חי | 29-11-2015 15:40
3
כדאי להתחיל בהקפת חומות יריחו שבע פעמים!
| 29-11-2015 17:55
תוך כדי תקיעה בשופרות לאחר שהערביים יראו כי החומות נופלות - הם ישתחוו בפני אלוהי ישראל ועבינו את מקומם אחת ולתמיד!
4
אסף
| 29-11-2015 20:32
יש סיכוי שהיית רכז מחנה במחנה סיירים לפני 17 שנה?
5
24 שנים לבטלה
מה הקשר? | 02-12-2015 10:23
אין שום קשר בין "ריבונות" לכניסת אזרחים להר הבית. אפשר לחזק את הממשלה וההנהגה עד שיבינו שעלינו "להחיל ריבונות" בהר, ע"י צבא, משטרה, אכיפה וכו', ולא צריך לטמא את קדושת המקום ולחטוא ב'מורא מקדש' ולזלזל בפסק הלכה של גדולי הדור והדורות (רוב מנין ובנין). איך מחזקים את השלטון להחיל ריבונות? כאשר כולנו נדע להעריך את קדושת המקום, ונהיה מלאי חרדת קודש מהמקום הנשגב הזה, ילכו רבים בעמ"י בעקבותינו, ולממשלה כבר לא תהיה ברירה אחרת מאשר לקיים את רצון העם.