אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יו"ר מועצת ראשי הסניפים עמיעד טאוב: "אני מתבייש במטומטמים שמגנים אוטומטית על ינון מגל"

יו"ר מועצת ראשי הסניפים בבית היהודי דורש להתנער מינון מגל: "בעיניי ללא כל קשר להטרדה מינית ברמה פלילית או אחרת איש ציבור שמייצג אותי לא יכול "להתחיל" עם אשה נשואה!"

"אני מתבייש במטומטמים שמגנים אוטומטית על ינון מגל"
  נחצו גבולות ביחס לפרשית מגל. טאוב (צילום: יח"צ)

פרשת ההטרדה המינית של ינון מגל, ממשיכה לעורר גלים בתוך הבית היהודי, כשעיקר הדיונים נעשים בקבוצות הווטסאפ של הפעילים וחברי המרכז.

נראה כי בבית היהודי החליטו להסתפק בעונש ההדחה של מגל מראשות הסיעה, כשהדבר מקבל גיבוי אפילו מפורום הנשים של המפלגה. בתוך הדיונים הפנימיים של המפלגה, ישנו קו בולט המגבה את מגל, וטוען כי יש לסלוח לו על המעשה, חלק מהדוברים מאשימים את מי שפוצצה את הפרשה – כתבת וואלה! רחלי רוטנר, ומציינים כי מדובר באישה פרובוקטיבית הנשואה לאחד הכותבים של תכנית 'גב האומה' איתה הסתכסך מגל בצורה פומבית.

מי שלא מוכן לקבל את הקו הפייסני כלפי החשוד בהטרדה מינית, הוא יו"ר מועצת ראשי הסניפים עמיעד טאוב, שפרסם בקבוצות הווטסאפ קריאה להתנער ממגל. "אני לא נוטה לפרסם את דעותיי האישיות בקבוצה", כתב טאוב בהודעה שהגיעה לידי סרוגים,  "אבל לעניות דעתי נחצו גבולות ביחס לפרשית מגל ולא ייתכן שנשתוק בעניין ואל מול התקפות פנימיות כלפי נשות הבית היהודי."

טאוב מוסיף: "עלינו להבהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים: "הטרדות לא בבית מדרשנו"!". טאו קישר את שתי הפרשות שצצו בשבוע האחרון, פרשת הרב אלון ופרשת מגל, והיחס הסלחני כלפי שניהם: "אני מתבייש באנשים גם אם בודדים בבית היהודי שבהתייחסות לפרשייה מתבטאים בקבוצות הוואט אפ פנימיות בסגנון "ינון הגבר". אני מתבייש בחלקים המטומטמים במגזר בו גדלתי, אלו המגנים באופן אוטומטי על ינון מגל ומוטי אלון רק בשל מוצאם הימני\דתי\לאומי ואני מתבייש לא פחות בגינויים הרפים מידי כלפי מעשים שאינם ראויים לערכים היהודיים והאנושיים הכי בסיסיים שיש."

את הדברים סיכם טאוב במילים ברורות: "בעיניי ללא כל קשר להטרדה מינית ברמה פלילית או אחרת איש ציבור שמייצג אותי לא יכול "להתחיל" עם אשה נשואה!".

מגל שהה בימים האחרונים בחופשה עם אשתו ברומא. המשטרה פתחה בחקירה נגדו בחשד להטרדות מיניות, ונראה כי העדה המרכזית לא תהיה רוטנר, אלא דווקא עובדת אחרת שטוענת כי מגל נגע בה מספר פעמים בניגוד לרצונה גם לאחר שביקשה ממנו להפסיק.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
צודק!!!
סוף סוף מישהו שפוי בבית היהודי | 29-11-2015 11:16
2
שפוי בבית היהודי
z | 29-11-2015 11:32
ינון מגל התנצל על דבריו - מודה ועוזב ירוחם - ואין צורך להמשיך לבחוש. ינון מגל הינו אדם חכם מבריק שמצליח להעביר את מסרי הימין באופן מבריק. השמאל מפחד ממנו , הליכוד המזויף מפחד גם כן , אבל אנו רואה הרבה קנאים בבית היהודי שרוצים לשים לו ולאיילת שקד רגל. כאדם דתי אני מעדיף את השניים האלו על רבנים מזוייפים
3
ומי שמחלל שבת כן יכול לייצג אותך???? מה ההבדל?
שלמה | 29-11-2015 11:34
איזה עולם ערכים מעוות מציג עמיעד בהשקפתו. כשינון מגל מחלל שבת בפרהסיא, כל שבת, ויינו יין נסך כמבואר בשולחן ערוך, זה בסדר ומקובל. אפילו כשהוא "מתחיל" עם אשה, זה גם עובר... אך אם היא נשואה, זה כבר חמור ביותר ובלתי נסבל..... ממש שולחן ערוך חדש, הוצאת הבית היהודי, תשע"ו. להשיג בסניפי הצעירים....
4
טאוב מחפש כותרות. מספיק כבר. הגזמתם לגמרי.לא הטרדה!
גדי | 29-11-2015 12:46
הטרדה היא כאשר אדם חוזר על התנהגות מסויימת כפי אישה למרות שהיא מביעה את מורת רוחה מהעניין ומבקשת שיפסיק. אם הוא ממשיך וחוזר ומציק למרות שהבהירו לו שהוא מציק, אז זו הטרדה.
5
ל-3. עקרונית אתה צודק
רפי | 29-11-2015 13:10
אבל במקרה של חילול שבת זו עבירה בין אדם למקום, בעוד עריות זה כבר בין אדם לחברו ואף יום הכיפורים אינו מכפר על כך עד שלא יעשה תשובה שלמה ויפייסו. אני מאמין שלייצוג הזה התכוון המשורר. אם כי כמו שאמרתי עקרונית, קשה לאדם לא דתי לייצג מגזר דתי.
6
למס' 3 אם אתה לא מבין את ההבדל מוטב שתצא ממחנינו - טמא
יואב | 29-11-2015 13:13
לא יודע מאיפה מוצאים אנשים כה עקומים כמוכם. איזה חינוך קיבלתם בבית.
7
ראש ממשלה הנשוי בשלישית שבגד באשתו לפי הודאתו
| 29-11-2015 14:25
זה בסדר?
8
2 היקר והטועה
אחד שאכפת לו | 29-11-2015 14:32
ררק תשאל את עצמך אם האישה המתלוננת היתה הבת שלך. גם תשובה היא דבר ראוי, וטוב שעשה כך. אך להיות מנהיג ציבור זה לא ולא. יעשה תשובה ויפנה את הבמה כמה שיותר מהר
9
למספר 6, ואחרי שהשמצת אותו אישית....
אבי | 29-11-2015 15:31
יש לך אולי גם תשובה עניינית לשאלה המהותית שהוא הציג???
10
מגל מיצג את פתיחת השורות בבית היהודי
שושי | 29-11-2015 16:06
הבית היהודי החליט לפתוח שורות והזמין את מגל להוביל מהלך אלמלי אילת שקד וינון מגל הרשימה של בנט היתה מצומצמת עוד יותר
11
זאת עבודה קלה להקיא את ינון מגל
| 29-11-2015 17:10
מה עם ראש הממשלה שנישא לגויה: נישואיו השניים (1981–1984) היו לפלור קייטס, ילידת בריטניה, שעברה גיור קונסרבטיבי לצורך הנישואים. לבנו היתה חברה גויה. והוא עומד בראש מדינת היהודים? האם הוא ראוי?
12
בושה וחרפה לנו .
ארז א. | 30-11-2015 0:29
עם כל רשיות שמתפרסמות כל הזמן בתקשורת על אותו נושא וכל אשה שנגעו בה רוצא לנקום אחרי כמה שנים .אני מציע חוק נגד הנשים כל אישה שקורא לה משהוא תוך 15 יום אם לא תגיש תלונה במשטרה כל תלונה תהיה מבוטלת מכאן ולהבא. זה קורא כשבן אדם טופס מעמד במשרה גבוהה ורוצים לנקום בו .
13
ואני מתבייש שאתה כותב במצב הרוח- מה אתה מצוברח? ומה זה
עמלץ כחולבן | 01-12-2015 12:27
התפקיד הזה של מועצת הסניפים?