אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב רונן נויבירט: "התנהלות הרב דרוקמן בפרשת הרב אלון- כתם על הציונות הדתית"

הרב רונן נויבירט מתייחס להתנהלותם של רבני המגזר אודות חזרתו של הרב מוטי אלון להשתתף באירועים ציבוריים וסבור: "כל אירוע כזה, פוגע פעם נוספת באלו שנפגעו כבר על ידו"

"התנהלות הרב דרוקמן- כתם על הציונות הדתית"
  הרב נויבירט (מתוך הפייסבוק)

רב קהילת 'אוהל ארי' ברעננה, הרב רונן נויבירט, מתייחס לחזרתו של הרב מוטי אלון לחיים הציבוריים ומותח ביקורת על הרבנים שנוטלים חלק באירועים בהם הרב אלון משתתף.

הנושא עלה שוב לסדר היום לאחר שבסוף השבוע שעבר השתתף הרב אלון באירוע כאשר לצידו יושב לא אחר מבכיר רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן.

בעקבות השתתפותו של הרב דרוקמן באירוע יחד עם הרב אלון פרסם אחד הגולשים ברשת הודעה קצרה ובה הוא טוען כי גם הוא אחד מנפגעי הרב אלון. אותו גולש ציין כי הוא החליט לשתף את המקרה שלו בעקבות השתתפותו של הרב דרוקמן באותו אירוע.

הרב רונן נויבירט, שמכיר את אותו גולש, כתב בעקבות הפרסום: "אני מכיר אישית את ****, בחור אמין ואמיץ. כמוהו מסתובבים בקרבנו עוד פגועי תקיפה מינית של מוטי אלון, שלא לכולם יש את האומץ לדבר באופן פומבי".

הרב נויבירט מתייחס להשתתפות רבנים באירועים עם הרב אלון וטוען כי השתתפותם היא פגיעה נוספת באלו שנכבר נפגעו: "אסור לציבור ולרבנים לשתוק ולהישאר אדישים לאירועים ציבוריים בהם מחבקים את מוטי אלון ונותנים לו במה. כל אירוע כזה, פוגע פעם נוספת באלו שנפגעו כבר על ידו ופותח את הפצעים הישנים".

הרב נובירט מוסיף :"אני מאוד מעריך את הרב דרוקמן, שכל כוונותיו לשם שמיים. בלב כואב אומר שתמימותו היתירה והתנהלותו בפרשה משאירים כתם גדול על הציונות הדתית".

תגובתו של הרב דרוקמן טרם התקבלה והיא תפורסם לכשתתקבל.

הרב אלון

 

גם הרב יובל שרלו, התייחס לנושא ואמר בריאיון לערוץ 2 כי "בלתי אפשרי לקבל מצב כזה שבו לומדים תורה ממי שהורשע ולא הודה לא התנצל ויש פה סדר עדיפויות הפוך".

הרב שרלו הוסיף כי"אני חושב שהרבנים עושים פה טעות ואפילו טעות חמורה, הם מקרינים שמה שחשוב יותר זה דברי תורה או רעיונות גדולים ולא המוסר, הצדק, האנושיות והיחס הראוי לנפגעים".

בהמשך לדבריו, בשיחה ל'סרוגים' הבהיר הרב שרלו: "אני רוצה לדייק. לא דיברתי עליו (על הרב מוטי אלון; ג"ע), אני דיברתי עלינו (הרבנים; ג"ע). הרב אלון יכול לחיות את חייו בטוב ובנעימים ואני מאחל לו את כל מה שהוא צריך. אנחנו כרבנים לא יכולים להיות שותפים לאירועים של מי שלא למד ממעשה יהודה ואמר "צדקה ממני"".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
והתייחסות לינון מגל? או שהוא חבר אז לא מדברים על זה?
ככה נראים פניה של הבית היהודי? | 26-11-2015 9:42
2
האם הרבנים המכובדים לפני שפנו לתקשורת פנו למו"ר הרב?
דני | 26-11-2015 10:07
יש לי ההערכה עצומה לרב שרלו, את הרב נויבירט פחות מכיר. שאלתי היא האם לפני שפנו לתקשורת והביעו את דעתם על כך, האם פנו למו"ר הרב חיים דרוקמן? כמי שעבד עם הרב דרוקמן, לא ראיתי אדם נקי טהור כמותו.
3
זה כבר אובססיה לפרסום כל מאמר על הרב אלון
| 26-11-2015 10:15
הציבור לא אדיוט! כל אחד יבחר לאיזה שיעור ללכת!
4
נויבירט, נויבירט...
דוד | 26-11-2015 10:27
אין לך מושג בפרשה, אין לך מושג ברב אלון. אתה, כמו חברך שרלו, מחפשים כותרות. אנשים מתוסכלים בלי תלמידים, עם קהילה רדודה שמקנאים בהצלחה הרוחנית של הרב אלון. גם הבחור, תלמידו של חברך, בחור מבובלבל שהקשר האחרון שהקשר האחרון שאולי היה לו עם הרב אלון היה לפני כמעט 20 שנה. כל מבולבל מנסה לתלות את הבלבולים שלו דרך פסיכולוגיה בגרוש באירועי עבר שאין ולא היו להם שום קשר למיניות או לרב אלון. אבל זה עוזר להם להרגיש טוב, במיוחד אחרי כל הלייקים שהם מקבלים מכמותך. דור צעיר של רבנים שחושב שרבותיו טפשים. אוי לנו. עזוב, חזור בך ועשה תשובה!
5
התנהלות הרב נויבירט כתם על הציונות הדתית. איפה כבוד ת"ח
אלי | 26-11-2015 10:35
ניכשלת בשני איסורי תורה: מפני שיבה תקום והדרת פני זקן. ביזוי ת"ח הפך להיות אופנתי, לא זו הדרך. גם אם אתה חולק, או לא מבין את צעדיו. ואני באמת תוהה אם הרב נויבירט הרים טלפון בכדי לברר לפני שכתב דברי סטנה
6
חצוף
יהודי רגיל | 26-11-2015 14:23
אין לי מילה אחרת על הרב נויבירט חוץ מ'חצוף' איך אדם ברמתו מעיז לדבר כך על הרב דרוקמן מזקני רבני הדור.
7
הרבנים נויבירט ושרלו צודקים לגמרי!
חנוך | 26-11-2015 18:10
ישב פורום תקנה עם הרב ליטנשטין והרב שפירא ועוד, וכך הכריעו! אף אחד לא בדק כפי שהם בדקו.
8
ריח של קנאה...
מור | 29-11-2015 13:59
מישהו כנראה מקנאה או חושש מאוד... או פשוט צמא לעוד רכילות טיפשית וחסרת משמעות כדי לעורר גלים. עלה והצלח הרב אלון !
9
הרב דרוקמן
שמואל | 29-11-2015 19:05
צדיק גדול , שטועה היום בדרך עם הרב אלון
10
לקרא ולא להאמין, אולי בעצם כן
אני | 30-11-2015 12:49
מפלגה מבולבלת, מרבנים רציניים ועד קונסרבטיבים וקצת רפורמים. אין דרך סלולה, אין רבנים אחראיים. יש חילונים עם כיפות...כל אחד עושה את שעולה על רוחו ותמיד יש לו "רב" שיתיר... רחמנות!