אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפתרון של צה"ל לטרור: לחמש את הפלסטינים

ההמלצות של צה"ל לדרג המדיני כדי לצמצם את גל הטרור הן שורה של הקלות לפלסטינים אם ישמרו על השקט, בין השר מדובר על אישור לאספקת נשק ותחמושת למנגנונים, שחרור אסירים והקלות כלכליות במעבר סחורות

הפתרון של צה"ל לטרור: לחמש את הפלסטינים
  (וואסים נאסאר/פלאש90)

הערב פרסם ארגון מד"א כי מאז ראש השנה בו נרצח אלכסנדר לבלוביץ', בגל הטרור הנוכחי נמנו 22 הרוגים וכ-230 פצועים. בצה"ל כבר מעלים שלב ומכנים את גל הטרור בשם "התקוממות מוגבלת".

קצין בכיר בצה"ל מצוטט הערב באתר ynet, כשהוא מעריך כי גל הטרור יימשך עוד חודשים. לפי אותו דיווח, ההמלצות של צה"ל לדרג המדיני הן שורה של הקלות לפלסטינים אם ישמרו על השקט, בהן אישור לאספקת נשק ותחמושת למנגנונים, שחרור אסירים, מתן יותר היתרי עבודה לפלסטינים והקלות כלכליות במעבר סחורות. "המערכת הפלסטינית חותרת לשינוי המצב", אמר הקצין.

אותו קצין הוסיף "להערכתי, חודש של שקט יכול להביא לדעיכה אל האופציה השנייה, שהיא התפרצות מחודשת, שתוביל אותנו להתקוממות נרחבת. אנחנו כעת בממוצע של 15 מוקדי הפרות סדר ביום חול ו-40 בסופי שבוע, שבכל אחד מהם יש בין עשרות למאות מפגינים. אבל זה יכול להפוך ל-20 או ל-200 אלף מפגינים".

הקצין הודה כי המדיניות של צה"ל היא לצמצם ככל הניתן את כמות ההרוגים הפלסטינים באירועים השונים, שעומדת כעת על כ-90 במהלך כל תקופת הטרור האחרונה, כאשר כעשרה מהם נהרגו בהפרות סדר. "למדנו לקח משתי האינתיפאדות – הרוגים פלסטינים יביאו להתפרצות אלימה", אמר. "הוראות הפתיחה באש שלנו יותר מאפשרות מאשר מגבילות, אבל היכן שנערה רועדת עם מספריים ביד לא צריך 'לחורר' אותה בעשרה כדורים. אפשר לבעוט בה או לירות לה ברגל".

המלצות נוספות שגיבשו בצה"ל כוללות שחרור עשרות אסירים, בהם אסירים מנהליים, והקלה כלכלית שלפיה סחורות מהרשות הפלסטינית ללקוחות בישראל יועברו אחרי בידוק ביטחוני באופן ישיר יותר ולא דרך מחסומים במנגנון בידוק חדש. הקצין הבכיר לא פסל אפשרות שבהסלמה נרחבת תהיה "אנרכיה". "נראה גם את הרעיונות של דעאש עולים. זה לא מדע בדיוני", חידד.

ח"כ ואל"מ במיל' מוטי יוגב הגיב על הדברים: "את דברי הקצין הבכיר שהתפרסמו הערב על יהודה ושומרון צריך לחלק לשני חלקים.
החלק העוסק בחיזוק מירקם החיים של האוכלוסיה הפלשתינית על כל מרכיביו, חיוני וחשוב.

בדבריו על חימוש נוסף לרשות הפלשתינית המסיתה לטרור ולרצח יהודים, כך גם בדבריו על שחרור אסירים, יש חוסר הפקת לקחים מאירועים שלא הוסיפו חיים אלא המיתו מוות על ישראלים. דברים אלו חסרי אחריות ומהווים פרס לגל הטרור. אלו דברים שראוי שדוברם יטופל על ידי שר הביטחון.

העם בחר בממשלת נתניהו, לא בכדי לחזור לתהליך הדמים של אוסלו, אלא בכדי לשנות כוון ולחזק את שליטתנו הביטחונית ואחיזתנו ההתיישבותית ביהודה ושומרון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
איפה הם חיים??!?!
| 25-11-2015 23:42
חשבתי שהם מתחילים להבין נכון את המצב..מסתבר שממש לא..איך קצין בכיר בצהל לא מכיר את הגיזרה וככ אטום ממש לא מבין...
2
יש תכנית מכוונת לחסל את המדינה
מאיר | 26-11-2015 23:39
הבעיה שאין אנו יודעים מאיפה היא נכפת עלינו.