פרופ' לפילוסופיה ברשת ב': הרב אבינר שקרן, בור וטיפש - סרוגים

פרופ' לפילוסופיה ברשת ב': הרב אבינר שקרן, בור וטיפש

במהלך ראיון ביומן הצהרים של קול ישראל, יצא פרופ' יוסף אגסי מהכלים ואמר לרב שלמה אבינר בשידור חי: "מספיק שאתה בור מדאורייתא ועם הארץ מדרבנן אתה גם מבלבל את המוח בפוליטיקה." ח"כ אורי אורבך יצא להגנת הרב אבינר ואמר : "לדעתי מדובר במתחזה לפילוסוף."

author-image
פרופ' לפילוסופיה ברשת ב': הרב אבינר שקרן, בור וטיפש
  בור וטיפש. יוסף אגסי (ויקיפדיה)

במהלך ראיון שנערך אתמול (א') ב"יומן הצהרים" של קול ישראל, הראה הפרופ' לפילוסופיה יוסף אגסי, מה קורה כשפילוסוף יוצא מהכלים.

אגסי עלה לשידור כדי להתייחס לקריאת הרבנים שלא להשכיר דירות לערבים. את דבריו הוא פתח בכך שהרבנים הם שקרנים ויש לנדות אותם ולהוציא אותם מתוך הקהל.

בהמשך המשיך ותקף אגסי את הרבנים ואת הממשלה שנותנת גיבוי לרבנים.

אגסי, הוא בן למשפחה דתית-חרדית, שבגיל חמש עשרה פרק עול והצטרף לקבוצה מרקסיסטית, ממנה פרש לאחר מכן.

כתגובה לדברי אגסי, הועלה לשידור הרב שלמה אבינר, אחד מחותמי מכתב הרבנים. כשהוצג הרב אבינר, התפרץ אגסי ואמר: "לדעתי הוא לא רב".

הרב אבינר, כדרכו ענה בנחת ואמר לאגסי: "אני שמח מאוד על מה שהוא אומר, כיון שהוא רק משתמש בהתפרצויות סגנוניות ובסופרלטיבים בלי לנמק שום דבר, סימן שאין לו מה לומר לגופו של עניין."

בהמשך הסביר הרב אבינר, את דעתו על כך שיש להעדיף השכרת בתים ליהודים מאשר לערבים, בפרט כשחלק מערביי ישראל אינם נאמנים בהכרח למדינת ישראל. לדברי הרב, למרות שישנה אפשרות הלכתית למכור בתים ודירות לערבים, במצב הנוכחי, כדאי להמנע בצורה ממלכתית מהשכרת הבתים לערבים.

"לערבי פרטי, אין בעיה למכור, אבל כשמדובר על מגמה כללית של הזרמת מיליארדים כדי לקנות לאט לאט את כל אדמותינו, זו בעיה ברמה לאומית שהמדינה צריכה לטפל בה."

"אני חושב שהרבנים לא צריכים לעסוק בפוליטיקה" התפרץ אגסי לעבר הרב אבינר, "מספיק שאתה בור מדאורייתא ועם הארץ מדרבנן ונוסף על זה אתה מבלבל את המוח בפוליטיקה."

הרב אבינר שמר על שלוות רוחו והגיב בנחת לנאצות אלו במילים: "אני שמח מאוד על מה שאתה אומר. ואם אתה רק משתמש בהתפרצויות סגנוניות ובעלבונות, סימן שאין לך מה לומר בעניין, אז נקווה שתלמד תרבות דיבור, להתייחס לנימוקים של מי שעומד מולך ולא רק להעליב כמו אדם מהרחוב."

כאן ירד הרב אבינר מהשידור משום שנאלץ למהר לתפילת מנחה בישיבה.

לאחר מכן המשיך אגסי, בקללות ובנאצות נגד הרב אבינר בפרט ונגד הרבנים בפרט: "קודם כל הוא מדבר פוליטיקה, כאילו יש לו מושג בפוליטיקה. שנית הוא משקר כשהוא מצטט את ההלכה, אילו רב הונא ורב אשי היו יוצאים מקבריהם ושומעים אותו, הם היו חוזרים לקבר."

"מה יש לדבר עם אדם כזה? ההאשמה שלנו היא שאנחנו מכתירים אותו ונותנים לו משכורות כדי שיבלבל את המוח ויטיף שנאה." הוסיף אגסי ופנה לדבר על שאר הרבנים: "התלמוד קורא למצב הנוכחי 'פני הדור כפני הכלב', אנחנו במצב רע מאוד כי פנינו פני כלב."

"בשלושה דברים ניכרים בניו של אברהם אבינו, רחמנים, ביישנים וגומלי חסדים. האם האיש הטיפש הזה שדיבר כאן, הוא ביישן? הוא רחמן? הוא גומל חסדים?"

כאן כבר לא יכולה הייתה השדרית אסתי פרז, להמשיך ולשאת את הקללות ואמרה: "לי קצת מפריע, שאתה לא מתייחס לדעות אלא מכנה אותו בשמות והדיון יכול להיות ענייני גם כשלא מסכימים"

לדבריו אלו של אגסי הגיב ח"כ אורי אורבך, יו"ר סיעת הבית היהודי שאמר על אגסי:"לדעתי מדובר במתחזה לפילוסוף. דברים אלו לגופו של אדם, לא ראויים להשמע וראויים להקטע באיבם."

"סגנון כזה בלתי נסבל, שידבר על רב בישראל ואפילו על כל אדם לא מקובלים. לכן אני אומר שמדובר במתחזה, כי ככה פילוסוף לא מדבר."

אורבך הוסיף עקיצה נוספת כלפי אגסי כשהוא אומר: "אם היינו מוציאים את הקללות מדבריו של פרופ' אגסי, הייתה משתררת שתיקה בשידור."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
יוסף אגסי למד בצעירותו בישיבת מרכז הרב
משיב אש קוקניק | 27-12-2010 12:47
בימי הראי"ה קוק זצ"ל אצל הרב נתן רענן (חתנו של הרב זצ"ל),הוא מספר שרק הוא והרב שאר ישוב הכהן למדו אצלו אז בשיעור, מדובר בתחילת שנות ה30 במאה הקודמת למניינם, נקווה שיחזור בתשובה לקראת סוף ימיו.
2
הוא נולד בשנת 1927, לא סביר שהוא למד אצל הראי"ה, שנפטר
לקוקניק | 27-12-2010 15:28
בשנת תרצ"ה 1935. הוא לא למד בישיבת מרכז הרב בגיל 8...
3
פרופסור "נאור" גס רוח בשפל המדרגה
דב | 27-12-2010 16:23
אין צורך בתגובה. תלמידיו בפקולטה ילמדו מקרוב מיהו מורם החינוכי והפילוסופי. יישר כח לרב אבינר שלא נסחף לסגנון של הפרופסור והגיב בחכמה ודעת
4
אכן אתה צודק,סביר להניח זה קרה 3-4 שנים
ל2 | 27-12-2010 20:34
לאחר מכן,שכן בגיל 15 הוא כבר התפקר, http://www.e-mago.co.il/Editor/calt-3030.htm פרטים מהראיון איתו.
5
אגסי צודק בכל מילה!!!!
אני | 27-12-2010 21:34
6
פילוסוף חסר תקנה
משה | 29-12-2010 14:36
לא זו בלבד שהפילוסוף אגסי ביזה את הרב אבינר.אלא שדבריו היו ריקים מכל תוכן,ללא הנמקה או התייחסות לדברי הרב.פשוט דברים ריקניים.והגרוע מכל הוא שהמראיינת הנכבדה לא מצאה לנכון להעמידו על חומרת דבריו וריקנותם,
7
זעזוע מלשון הביבים של מתימר להיות איש אקדמיה
מאזין | 31-12-2010 10:52
שמעתי בתדהמה את הראיון; אני משתומם גם על תגובתה העלובה של השדרנית - כניראה שבעיניה מותר להעליב רב בישראל ; תעודת עניות למערכת הרדיו שלא העמידה אותה על מקומה יישר כוח לרב שלא נגרר ללשון הביבים וח"כ אורבך שהגיב -אם כי בלשון עדינה מדי לטעמי אותו פרופ שככל הניראה זיקנתו מבישת את בחרותו איבד לדעתי את שיקול הדעת עקב גילו - יליד 1927 וטוב היתה עושה מערכת הרדיו אם היתה מבררת את מצבו לפני הזמנתו לשידור; הרפש ששפך אינו ראוי להתיחסות (אולי של פסיכיאתר..)
8
נניח הוא צודק וזה פוליטיקה
| 04-01-2011 13:19
ממתי פרופסור מבין בפוליטיקה יותר מרב? ביזיון כזה. צריך לנדות אותו.
9
הבעיה היא שהיהדות...
שין דין | 21-08-2022 14:19
הבעיה היא שהיהדות כמו כל הדתות אבל היא הריאשונה, הן גזעניות במקורן וזה שורש כל רע. אף אחד מהמגיבים כאן לא התייחס לדברי הגיזענות של הרב היות וזה אתר של דתיים. תתביישו, גם לכם אין דרך ארץ