אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שוויון בנטל: נסיעות חינם גם לתלמידות מדרשה

אחרי שאתמול פורסם בסרוגים כי תלמידי ישיבות ההסדר והמכינות יהנו מנסיעות חינם בתחבורה הציבורית, היום מתברר כי גם תלמידות המדרשות המשלבות שירות צבאי יזכו להטבה

שוויון בנטל: נסיעות חינם גם לתלמידות מדרשה
  גם הן זכאיות לנסיעה חינם. תלמידות מדרשה (נתי שוחט/פלאש90)

לא רק הסדרניקים, גם תלמידות מדרשות יזכו לנסיעות חינם באוטובוסים.

אתמול (ב') פרסמנו בסרוגים, כי החל מעוד שבועיים תלמידי ישיבות ההסדר הנמצאים בשל"ת ותלמידי המכינות קדם צבאיות, יוכלו להנות מנסיעה חינם בתחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ – בנסיעות עירוניות ובין עירוניות.

עם פרסום ההטבה עלתה השאלה מה קורה עם תלמידות המדרשות לבנות, שנמצאות גם במסלול תורני לפני גיוס לצה"ל. בעקבות פניית סרוגים, הבהיר הרב אוהד טהרלב, ראש התכניות הישראליות במדרשת לינדנבאום של רשת אור תורה סטון, כי ההסדר החדש יחול גם על בנות דתיות אשר לומדות במסלולי המדרשות המשלבות לימוד תורה עם שירות צבאי.

"החלת ההטבה על בנות המדרשות היא הדבר הנכון והראוי, וודאי לאור השקעתן ותרומתן הרבה למדינת ישראל" מציין הרב טהרלב ומוסיף: "תודה גדולה לאודי דרור מהאגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון אשר עמל רבות על מנת שתלמידי ישיבות ההסדר והמכינות הקדם צבאיות בכלל ובנות המדרשות בפרט יזכו ליהנות מההטבה".

בדומה לישיבות בהן הישיבות הגבוהות לא יזכו בהטבה, גם אצל הבנות, רק אלה המשלבות שירות צבאי יזכו לנסיעות חינם. מסלולי המדרשות בצבא פועלים באופן המשלב לימוד תורה עם שירות צבאי כגרעין נח"ל. ככלל, הבנות יוצאות למסלול של 32 חודש – שנת לימוד תורה ושנתיים שירות בצבא. ההטבה תחול בזמן היותן בתקופת של"ת – כלומר בזמן הלימוד במדרשה.

כרגע מתנהל דיון, האם הן יקבלו את ההטבה רק מזמן החיול, או כבר מכניסתן למדרשה (וההטבה תחול השנה בעוד שבועיים – בראשון לדצמבר).

נזכיר כי כדי לקבל את ההטבה "על החניכים לגשת בתאריך ה-1 בדצמבר ואילך לאחת מעמדות 'על הקו' הפרושות ברחבי הארץ בצירוף מכתב האישור ותעודת זהות על מנת לעדכן את פרופיל ההנחה בכרטיס ה'רב-קו'. על חיילים במעמד של"ת להציג את תעודת השל"ת שלהם לעדכון פרופיל ההנחה בכרטיס ה'רב קו'."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אוכלות ואוכלי חינם על חשבון משלם המיסים שילדיו משרתים
| 17-11-2015 16:17
שירות מלא בלי סידורים והסדרים
2
"חוק הגיוס הוא מס גולגולת כמו בימי הצאר"
| 17-11-2015 22:35
"חוק הגיוס הוא מס גולגולת כמו בימי הצאר" גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר, אין שום מקום לחרדים בצבא הטמאה הניעוף והשמד. וידוע שתיקון חוק הגיוס מדובר בחוק המכשיר גיוס חרדים לצה"ל בפועל איזה בלוף, הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי- החרדקי"ם. אפילו ח"כ מנחם אליעזר מוזס מיהדות התורה השווה בין סעיף הסנקציות הפליליות לבין גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר. "אם לא יהיו 5,300 גולגולת מהחרדים ואני אומר בכוונה גולגלות כדי להשוות את זה למה שהיה בימי הצאר ניקולאי כשכל עיירה הייתה צריכה להביא מס כך וכך. ואם לא תביא את המספר הזה תהיה סנקציה על השאר. תיקון חוג הגיוס השמד והזימה, מדובר בחוק גרוע מאד, גומזיק ליהדות החרדית וכל עולם התורה והחסידות. למעשה הח"כים "המשומדים" אישרו ללא הצדקה חוק גיוס בפועל לכל בני הישיבות ר"ל, החוק פוגע בעולם התורה והישיבות של החרדים וכו' וזאת למרות דעתם של מרנן ורבנן מנהיגי הדור של הערב רב והעמלקים. היום זה יותר חמור מירבעם בן נבט, ע"פ חז"ל "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" תיקון חוק הגיוס עלול לפגוע ביכלתו קיומו של עולם התורה. הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי. "תיקון חוק הגיוס", התלוי בנפשו של עולם התורה, מסור בידי שלוחי דרבנן המקלקלים את חיי החרדים שרוצים לחיות ע"פ תורתינו הקדושה. זה עלול ח"ו לפגוע ביכולת קיומו של עולם התורה כנגד הקמים עליהם. "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" אני בשם התורה הק' מבקש למחות כנגד חוק הגיוס שוב הועבר בכנס הטמאה, למגינת ליבנו, אין שינוי מהותי מחוק הגיוס שיזם לפיד. זכרו אנשי בני ברקים שלא מטופלים יגרום נזק רוחני ועלות תרופות לכל הסובבים אותו.