אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרבנים אחרי ביקור בבית הכנסת בגבעת זאב "לא יתכן לתת יד לגזירת ההריסה"

רבני הציונות הדתית יוצאים הבוקר בקריאה התוקפת את החלטת בג"צ וקוראים כי אין לתת יד להריסה "החלטת הבג"ץ שגויה ומוטעית - לא יתכן שאדם מישראל יתן את ידו חס ושלום לעבירה חמורה ואיומה שכזו"

הרבנים בקריאה "לא יתכן לתת יד לגזירת ההריסה"

בית הכנסת בגבעת זאב. בעקבות ההרס הצפוי בבית הכנסת איילת השחר, ובעקבות התבטאויות של גורמים בציבור הדתי שיש לכבד את פסיקת בג"צ, יוצאים הבוקר (ו') זקני רבני הציונות הדתית במכתב חריף התוקף קשות את החלטת בג"צ אשר הורה על ההריסה ובקריאה לכל מי שבידו לפעול כנגד ההריסה הצפויה שיפעל לביטול הגזירה.

ראש ישיבות בני עקיבא וראש ישיבת אור עציון הרב חיים דרוקמן רבה לשעבר של קרית ארבע וחברון הרב דב ליאור, הרב זלמן ברוך מלמד ראש ישיבת בית אל, הרב דוד חי הכהן מבת ים, ראש ישיבת 'ניר' בקרית ארבע הרב אליעזר וולדמן וראש רשת 'צביה' הרב איתן איזמן אשר חתומים על הקריאה הוסיפו כי לא יתכן שאדם מישראל יתן יד לביצוע ההריסה.

רבנים 2 - קרדיט מתפללי בית הכנסת

הרב חיים דרוקמן מגיע לבית הכנסת בגבעת זאב (באדיבות המצלם)

 

"בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב שהוא מקום לתפילה ותורה למאות אנשים הקיים כבר 15 שנה, נגזר עליו על ידי הבג"ץ גזירת הריסה, החלטת הבג"ץ שגויה ומוטעית ופוגעת פגיעה איומה בכל מי שכבוד האומה יקר לו, איסור תורה להרוס בית כנסת ויש בזה חילול ה' ועל חילול ה' אומרים חכמים אחד שוגג ואחד מזיד בחילול ה' ואין מקיפין בחילול ה'" כתבו הרבנים.

לסיום הוסיפו הרבנים קריאה כי על כל אדם מישראל להימנע מלתת יד להרס "אנו קוראים לכל מי שבידו, לפעול לביטול הגזירה ולא יתכן שאדם מישראל יתן את ידו חס ושלום לעבירה חמורה ואיומה שכזו".

רבנים 5  - קרדיט מתפללי בית הכנסת

הרבנים עם הגבאים וחברי המועצה בבית הכנסת בגבעת זאב (באדיבות המצלם)

 

נזכיר כי אמש השתתפו חלק מהרבנים ורבנים נוספים בפגישה ובכינוס חיזוק בבית הכנסת.  בכניסה לפגישה סיפר הרב דרוקמן על שהביא אותו למקום "הגענו למקום כי עומדים להרוס כאן בית הכנסת והתחושות קשות", הרב זלמן מלמד הוסיף כי "אנחנו לא יכולים לקבל את זה שבית הכנסת הזה יהרס".

Document-page-001

קריאת הרבנים מצטרפת לקריאת רבנים דומה שיצאה השבוע, בקריאה עליה חתמו הרבנים הספרדים: הרב מאיר מאזוז, הרב שמואל אליהו ועוד קראו הרבנים לשוטרים ולחיילים לחוס על נפשם ולא לגעת בבית הכנסת "אנו קוראים לכל מי שלב יהודי בקרבו – חוסו על נפשותיכם ואל תגעו לרעה בבית הכנסת! וכל הפורש מן העבירה החמורה הזו תבוא עליו ברכת טוב ויצליח בכל דרכיו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
איך הרב זלמן מלמד לא מתבייש לדבר???
גבעת האולפנה לא נשכח ולא נסלח | 13-11-2015 11:52
שזה היה אצלו הוא העדיף כסף וישיבה חדשה בתמורה לפינוי בהסכמה אז להם הוא אומר להתנגד? מעניין שבבית אל לא היה כינוס רבנים אלא הוא החליט בעצמו בלי אף אחד
2
שיסגרו דיל עם המדינה כמו שעשה הרב זלמן מלמד באולפנה
גרשון | 13-11-2015 12:18
שיתנו לפנות ולהרוס ובתמורה יקבלו בית כנסת חדש ומבני סגל לאברכים שלומדים שם, בבית אל עשו מזה יופי של קופה למוסדות הישיבה קיבלו בתים ישיבה חדשה וכספים יודעי דבר אומרים שקיבלו הטבות בשויי של מעל 150 מליון ש"ח גם בגבעת זאב זו בעיה משפטית בהחלטת בג"ץ ואם לו היה מותר להסכים להריסת הבתים בתמורה להטבות למוסדותיו אז שלא יבוא להטיף להם שהם צריכים להתנגד
3
למה בגבעת האולפנה הרב מלמד נתן ידו להרס ולפינוי?
השוחד יעוור עיני חכמים | 13-11-2015 12:56
שאלה לרב מלמד: ואם מדינת ישראל תציע להרוס את בית הכנסת ובתמורה לבנות בית כנסת חדש ובתים אז יהיה מותר להרוס ולפנות את בית הכנסת? ודי לחכימא ברמיזא