אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מזוז והרב אליהו קוראים לחיילים ושוטרים לסרב פקודה

בכירי הרבנים בציונות הדתית ובציבור החרדי קוראים לחיילים ושוטרים לסרב פקודה ולא לפנות את בית הכנסת 'איילת השחר': "גם בני עמים אחרים יזכו לברכה מאת אלוקי אברהם"

הרב מזוז והרב אליהו קוראים לחיילים ושוטרים לסרב פקודה
  (צילום: דוברות מפלגת 'יחד')

בצל החשש הכבד להרס בית הכנסת 'איילת השחר' בגבעת זאב בשל פסיקת בג"ץ, מתפרסמת קריאת רבנים חסרת תקדים לשוטרים וחיילים שלא ליטול חלק בהרס בית הכנסת.

על הקריאה, שארגנה תנועת 'דרך חיים' הפועלת למימוש חייו הציבוריים של עם ישראל על פי התורה, חתמו רבנים בכירים מקצוות הקשת ובהם בכירי הרבנים הספרדים: הרב מאיר מאזוז ראש ישיבת כסא רחמים, הרב שלום כהן נשיא מועצת גדולי התורה של מפלגת ש"ס וראש ישיבת פורת יוסף, הרב שלום ארוש ראש מוסדות 'חוט של חסד', הרב בן ציון מוצפי ראש מוסדות 'בני ציון', המקובלים הרב דוד בצרי ראש ישיבת השלום והרב בניהו שמואלי ראש ישיבת המקובלים 'נהר שלום', והרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית.

בנוסף חתמו על הקריאה הרב יצחק גינזבורג ראש תנועת 'דרך חיים' ומוסדות 'גל עיניי', הרב אביגדור נבנצאל רב הרובע היהודי והרב דוד חי הכהן ראש מוסדות 'אורות התורה' בבת ים.

"בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב עומד בפני חורבן", כתבו הרבנים. "זהו מעשה האסור על פי תורתינו הקדושה, "לא תעשון כן לה' אלוקיכם", בכל מקום וכל שכן בבית כנסת השוכן בארץ ישראל".

"גם החלטת מלכות ושלטון אינה משנה איסור תורה חמור זה שיש בו גם חילול ה', כהלכה פסוקה שאם גזר המלך לעבור על מצוה אין שומעים לו".

אנו קוראים לכל מי שלב יהודי בקרבו – חוסו על נפשותיכם ואל תגעו לרעה בבית הכנסת! וכל הפורש מן העבירה החמורה הזו תבוא עליו ברכת טוב ויצליח בכל דרכיו".

הרבנים פונים גם לשוטרים שאינם יהודים: "גם בני עמים אחרים העובדים במשטרה שימנעו מפגיעה בקדשי ישראל – יזכו לברכה מאת אלוקי אברהם, אב המון גויים".

יש לציין כי בעבר נשמעו קריאות מרבנים רבים שלא ליטול חלק בגירוש יהודים והרס בתי יהודים, אך לקריאה הנוכחית שותפים רבנים בכירים שטרם התבטאו עד היום בסוגיה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מי לה'
| 11-11-2015 8:52
2
בושה לרב אליהו...
| 11-11-2015 9:15
הרב אליהו אמור להבין שצריך לשמור על החוק. מזל שהוא לא נבחר להיות הרב הראשי.
3
באמת אם היה נבחר מצבנו לא היה
נחום | 11-11-2015 9:24
כ"כ טוב. בלשון עדינה..
4
ואם יפנו בהסכמה בתמורה לכסף ומבנה חדש???
גבעת הולפנה בית אל לא נשכח ולא נסלח | 11-11-2015 10:45
למה שם כל הרבנים שתקו שסגרו דיל על הריסה ופינוי בתמורה לכסף לעמותות ובניין ישיבה חדש? פחדו מערוץ התקשורת שלו? רבנים יודעים לצאת בקריאות רק שנוח להם? הרי באותו בוקר הרב של הישיבה שהאולפנה שייכת לה ביקש מכולם לבוא למסור את הנפש על הגבעה ולאחר שהבין שיש לו פה הזדמנות כלכלית שינה דעתו לפינוי ללא התנגדות בתמורה לכסף? איפה היו שאר הרבנים? זו תורה? מה יבינו הנערים שרק בתמורה לכסף מותר לפנות ולהרוס בתים בארץ ישראל
5
אשרי הרב שיראתו קודמת לחכמתו
יאיר | 11-11-2015 12:06
והארה לאתר, שימו את רבותינו בתחילה, די בכך שהחרדים דוחקים אותם לפינה
6
מוחה על ביזוי תלמיד חכם בתגובות 2 ו 3.
אריאל | 11-11-2015 15:19
בושה לכם ולהוריכם ומוריכם שחינכו אתכם.
7
בזכות רבנים כאלו תבוא הגאולה
אליהו | 11-11-2015 15:45
אסור לתת למדינה להיות מעל התורה. לצערינו הרב כמעט בכל סוגיה ציבורית, אנשים בשם המדינה מרשים לעצמם לפגוע בקב"ה ובכל נושא של קדושה. מי ייתן והקדושה תחזור לעמינו ונעשה רצונו של הקב"ה
8
כבוד הרבנים
ניסים | 12-11-2015 8:59
אתם טועים ומטעים את עם ישראל היו לא תהייה ואלי ישי לימדו אותנו שגם רבנים טועים ובגדול