הרב זיני: לעורכי משפחה אין חלק לעולם הבא

הרב אליהו זייני מגיב לטור הקורא לערבים לא לרצוח חרדים, "יש לפרסם שעורכי עיתון משוקץ זה וכל המסכים עם תוכן זה שהם גזרו על עצמם דין של כופרים בעיקר, בה' בתורה ובעמו, ואין להם חלק לעולם הבא"

הרב זיני: לעורכי משפחה אין חלק לעולם הבא
  להקיא ולהוקיע אותם. הרב זייני (אסף מילר)

ראש ישיבת ההסדר אור וישועה בחיפה, הרב אליהו זייני תוקף במילים קשות את הטור שמתפרסם היום בעיתון 'משפחה', וקובע כי יש להוקיע אותם ולהקיא אותם.

הבוקר פרסמנו בסרוגים, על טור בשם "היהודי הנצחי" (כשם סרט תעמולה נאצי), בו כותב סגן עורך העיתון אריה ארליך טור הפותח בערבית, בה הוא פונה למחבלים וכותב: "אנו הציבור החרדי, אין לנו שום עניין בעליה להר הבית בזמן הזה. אנחנו מתנגדים לכך בתוקף. יותר מזה: ההלכה היהודית רואה בכך איסור חמור – איסור כרת. לפיכך, לעולם לא תראו חרדים שמטפסים בהר, למעט משפחה אחת, בודדת שפועלת על דעת עצמה וזוכה להוקעה על מעשיה." נכתב בטקסט בערבית, שאחר כך גם תורגם לעברית, ואז ישנה פנייה כלפי הרוצחים:

"אז גם אם יש בידיכם מידע מוצק על רצון ישראלי לשנות את הסטטוס-קוו בכיפת הסלע – מה שאל נכון למיטב ידיעתנו – לציבור החרדי אין לכך כל קשר. אז אנא הפסיקו לרצוח אותנו".

AmtjxQuL3Yqyo3hs3x3NrrIBPFBbz_n52t0OKwCWlIga

בעקבות הדברים, פרסם הרב זייני, קול קורא בו כתב: "לאור הפירסום המגועל הזה, בו יהודים המתיימרים להיות יראי ה' פונים לאויבי עם ה' ומודיעים להם שאינם שייכים לכלל ישראל, מודעה שהיא במיטב המסורת הגלותית הבזויה.

יש לא רק להוקיע אותם, אלא אף להקיא אותם ולפרסם שעורכי עיתון משוקץ זה וכל המסכים עם תוכן זה שהם גזרו על עצמם דין של כופרים בעיקר, בה' בתורה ובעמו, ואין להם חלק לעולם הבא."

יש לציין כי גינויים כמעט מכל גווני הקשת הדתית והחרדית נשמעו לטור. כתב הרדיו החרדי 'קול ברמה' נעם זיגמן צייץ: "אחד השבועונים החרדיים חשב איך עושים יח"צ מבלי להביא סקופ או סיפור מעניין והחליט לכתוב כמה שורות בערבית בפנייה למחבלים. זו לא עיתונות!"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
15 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
אין חלקי לא עם עורכי משפחה אך גם לא עם העולים להר הבית!
חרדי ימני | 29-10-2015 10:42
2
לציבור החרדי
יואל | 29-10-2015 11:05
מחילה מראש מכל גדולי הדור ומכל הגאונים בציבור החרדי, לומדים , אברכים, יראי השם... אבל אתם חייבים שם לעשות חשבון נפש ובדק בית עמוק עמוק ורציני.
3
ל1: גם לרב מאזוז ולרבבות גדולי ישראל אין חלק לעה"ב?
חיים | 29-10-2015 11:08
יש מחלוקת בעניין עליה להר הבית. אך אל תשכח שיש רבנים גדולי הדור תומכים בעליה להר הבית. תיזהר בדבריך.
4
ליואל [תגובה 2]. הציבור החרדי לא צריך לעשות חשבון נפש
יוסי | 29-10-2015 11:31
וזאת מכיוון שהציבור החרדי לא אחראי למעשיו של כל אידיוט שכותב בבטאון השמאל החרדי משפחה.
5
ופעם הבא תגיד: מי שאוסר לעלות להר הבית אין לו חלק לעולם
מ. | 29-10-2015 11:38
ופעם הבא תגיד: מי שאוסר לעלות להר הבית אין לו חלק לעולם הבא???!! למה הקיצוניות הזו? אצל הרב זיני והרבה אחרים,הדעות פוליטיות מכתיבים את הלכה פסק הלכה לא קשור לביטחון או פוליטיקה איך אנשים מעיזים ללכת נגד פסק של הרב עובדיה,הרב אלישיב,הרב מרדכי אליהו,הרב שפירא ועוד הרבה גדולים וענקיים אתם חושבים שכל הרבנים האלו אוסרים בגלל הפחד או פוליטיקה??? אם כן אתם כפורים בתורה שנמסרה לחכמים! כל במומו במומו פוסל, האנשים שנותנים ביקורת על הרבנים אוסרים עליה להר הבית בגלל פוליטיקה, הם דווקה מדברים מתוך שוחד של הדעות קיצוניות שלהם ורוצים לעקום את ההלכה להתאים להם!
6
הידים שלך מלאות בדם של חרדים שנרצו!!!!
חייל דוס | 29-10-2015 12:05
כן אתה זה שעלה להר הבית ... אם כ"כ חשוב לכם להראות ריבונות לכו תכפו את חוקי הבניה בשכונות הערביות או תנסו לגבות מהם ארנונה
7
לשש וכל שאר המגיבים כאן
דוקטור סוס | 29-10-2015 15:06
אתה מערבב סוגיות של דת ומדינה. אין קשר לסוגיית הריבונות הדתית על הר הבית לבין ריבונות חוקתית במזרח ירושלים. 2. אי אפשר להאשים אף אחד באכזריות המוסלמית שפוגעת ביהודים כל פעם בתירוץ שונה. 3. האם היהודים ברעננה ןבעפולה חשודים על עלייה להר הבית, מעטים עולים והערבים יודעים זאת. מה שאתה אומר הוא לא נכון מבחינה מציאותית.
8
מרן הרב זיני - עורה למה תישן?
בבא קמא | 29-10-2015 15:19
לפי הסגנון המתלהם של מרן הרב זיני, בפעם הבאה הוא הולך לבצע "קנאין פוגעין" במתנגדיו, בסכין, למשל.אוי לנו מעלבונה של תורה.
9
למה החרדים צריכים
אני | 29-10-2015 15:24
לשלם את המחיר של אלו שעולים באיסור להר הבית ???
10
המיזרוחניקים רודפים את כל עם ישראל
נתאי | 30-10-2015 0:58
על ידי עלייתם להר. אז בבקשה שלא יטיפו מוסר לחרדים ששומרים את גדרי ההלכה ולא עולים ח"ו להר.
11
לאלי מהפייסבוק
צופה מהצד | 30-10-2015 9:23
אף חרדי לא היה היודנראט ,החילונים והציונים כן.
12
לכל המתלהמים - דברי הרב הם הלכה מפורשת!
שיודע לצטט | 30-10-2015 15:27
הַפּוֹרֵשׁ מִדַּרְכֵי צִבּוּר - אַף עַל פִּי שֶׁלֹּא עָבַר עֲבֵרוֹת,אֶלָּא נִבְדַּל מֵעֲדַת יִשְׂרָאֵל, - פרוש: מתבדל מכלל ישראל, מצהיר שהוא שונה מהם.וְאֵינוֹ עוֹשֶׂה מִצְווֹת בִּכְלָלָן - אלא יש לו בתי תפילה משלו, ומקדש משלו.וְלֹא נִכְנָס בְּצָרָתָן - אלא צועק אני לא מהם אל תפגעו בי.וְלֹא מִתְעַנֶּה בְּתַעֲנִיתָן, - הצרות שלהם לא מעניינות אותו, רק אם פוגעים בו הוא זועק,אֶלָּא הוֹלֵךְ בְּדַרְכּוֹ כְּאֶחָד מִגּוֹיֵי הָאָרֶץ, וּכְאִלּוּ אֵינוֹ מֵהֶן - אני חרדים אני לא יהודי,פוסק הרמב"ם להלכה:אֵין לוֹ חֵלֶק לָעוֹלָם הַבָּא.
13
אנחנו לא בשר התותחים להזיות שלכם
חרדי | 31-10-2015 20:55
רוצים להתאבד, שיהיה לכם לבריאות, אנחנו רוצים לחיות. ובכל מקרה למי שעולה להר הבית יש דין 'רודף'.
14
דין רודף????
| 08-11-2015 8:18
פשוט טינופת.. צפו פניה למשטרה על עניין דין רודף..
15
עליה להר הבית
צ"רלי פ | 17-11-2015 18:26
כל החוכמולוגים שיש לנו במדינה הזאת שמנסים לעלות להר הבית על דעת עצמם אלה אנשים בדרך כלל שאין להם שום יראת שמיים למרות הדמות החיצונית שלהם ועוד יותר מיזה שהם עוברים על אחת מישלוש שבועות שהושבענו על ידיי בורא עולם ! שנאמר אל תיתגרו בגויים כך שהם מיתנהגים כאילו שהם מנסים לקרב את הגאולה !ברור שהם עושים ההפך וכל זה נובע אצלם מיתוך כפירה בדרכיי התורה הקדושה האמיתית אז פשוט שיגשו להיתבודדות ויעשו תשובה על מעשה טיפשי זה ואיסור מוחלט ה" ירחם עליהם ועלינו שלא ניתפס בעוונם תודה !!