אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ברוך מרזל: 25 שנה לרצח הרב כהנא ושום דבר לא השתנה

הרב כהנא היה היחיד, אשר לא זע ולא חת מפני השמאל והתקשורת, מפני מערכת המשפט ושאר המוסדות המנוהלים בידי יפי-הנפש, וקרא בקול ברור – "אני יהודי, ואני רוצה מדינה יהודית"

מרזל: 25 שנה לרצח הרב כהנא וכלום לא השתנה
  (צילום: מאיר שי/פלאש90)

בשבת הקרובה נציין 25 שנה לרצח הרב מאיר כהנא זצוק"ל הי"ד. רבבות יהודים מכל הסוגים נוצרים בליבם את זכרו, ומתגעגעים לאותו מנהיג דגול. וראוי באמת לעיין, מה היה בו, ברב כהנא, שהופך אותו למושג, לאגדה, כפי שהיה עוד בחייו. הרי במונחים המקובלים של "הצלחה פוליטית" רבים הם אלו שהשיגו יותר, ואף אחד אינו זוכר אותם.

אולם גדלותו של הרב כהנא אינה מתבטאת במה שכותרות העיתונים והרחוב רואים בו הצלחה (לפי הפרמטרים של הנ"ל גם אברהם אבינו לא הצליח). גדלותו מתבטאת בכך שיותר מכל אחד אחר, ידע לשים את האצבע על השאלות האמיתיות, ובכנותו המוחלטת חשף את השקר שמאחורי המילים הנבובות על "מדינה יהודית-דמוקרטית". הוא לא לקח שוחד מהשלטון ולא זילזל באויב, ולכן יכל לקבוע שהערבי הממוצע לא ישלים עם קיום המדינה היהודית ולעולם ינסה להשמיד אותה!

הרב כהנא ידע בהגיון חד כתער ובנאמנות לאמת שאינה יודעת עיקולים ופיתולים להניח בפני הקשת הפוליטית לאורכה ולרחבה את שאלת השאלות, אשר מאיימת על עם קיומנו – האם לערביי ישראל ישנה זכות להפוך לרוב במדינה ובדרכים דמוקרטיות בלתי-אלימות להפוך את ישראל לפלשתין? שאלה פשוטה, שיכולות להיות לה רק שתי תשובות – כן או לא. מי שיענה כן הרי הוא דמוקרט למופת, אולם הוא מוכן לראות בחורבן המדינה. פרוש הדבר בשפה פשוטה קץ למדינת היהודים. מי שיענה לא – הרי הוא כהניסט!

כמה שהיו רוצים כל הפוליטיקאים להתחמק מההכרעה. כמה הם מלהגים על "מדינה יהודית-דמוקרטית" על-אף שבליבם הם יודעים שהמונח טומן בחובו סתירה פנימית שאינה ניתנת לישוב. וכמה חשוב להם שהציבור לא יהיה מודע לאותה שאלת השאלות, השאלה היחידה שבאמת רלוונטית בשיח הפוליטי אודות הסכסוך היהודי-ערבי בארץ-ישראל.

השמאל משלה את עצמו שמדינה פלשתינאית ביש"ע תפתור את הבעיה הדמוגרפית, או לפחות שהערבים יוותרו על אדמות שייח מוניס ואדמות רוב הקיבוצים.

ציפי לבני חוזרת על השקר הזה שוב ושוב. אולם בליבה פנימה היא יודעת, שלא תהיה בכך אלא דחיה של כעשרים שנה, עד שהבעיה תשוב ותאיים עלינו בתוך המדינה המצומקת בעלת הגבולות המטורפים שהיא רוצה. הימין, מאידך, משלה את עצמו ש"יהיה בסדר", ואין מה לחשוש מהבעיה הדמוגרפית. אפילו ח"כית מ"הבית היהודי" אמרה שצריך להעניק תעודות זהות ל"פלשתינאים" ביו"ש. 13 מחבלים בכנסת לא מספיקים לה, כנראה, היא רוצה 50. אולם לאמיתו של דבר, אין לה בררה. כאשת ימין, היא אינה רוצה לוותר על שטחי ארץ-ישראל, אולם בהיותה שבויה בידי ערכי המערב הדמוקרטיים ובחוסר נכונותה לבכר על-פניהם את ההלכה היהודית ואת השכל הישר, היא חייבת להציע את אותה הצעה הזויה.

25 שנים חלפו, והפוליטיקאים השונים ממשיכים להסתחרר במעגלים סביב הביצה הטובענית שיצרו לעצמם. הרב כהנא היה היחיד, אשר לא זע ולא חת מפני השמאל והתקשורת, מפני מערכת המשפט ושאר המוסדות המנוהלים בידי יפי-הנפש, וקרא בקול ברור – "אני יהודי, ואני רוצה מדינה יהודית. ואת המדינה היהודית אינני מוכן לאבד לא בשל הזיותיו של השמאל ולא בשל העיוורון של הימין. ארץ-ישראל שייכת רק לעם ישראל, ואויבינו הערבים אינם אלא מסיגי גבול, שאין מקומם כאן". 25 שנים, ודבר לא השתנה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
אשריו מנהיג ולוחם!!!
שמעון | 27-10-2015 18:20
2
יאלה כולם באים לעצרת ראשון הזה חי חשוון
אשריך | 27-10-2015 18:49
18:00בהיכל דוד ברחוב אהליאב14 בירושלים
3
חזק ואמץ מאוד!
שמואל | 27-10-2015 19:09
מו"ר חי וקיים! מול האוייב הערבי והאוייב המערבי נאמר בקול גדול: יבושו ויסוגו אחור כל שונאי ציון. ויהי רצון שנזכה לנקום דמו הקדוש ולשפוך דם האוייב.
4
זכרו לברכה!
| 27-10-2015 20:09
!
5
כמו הרצי"ה גם אני אני מעריץ
אורן | 27-10-2015 21:11
של הרב כהנא "בהסתייגות מוחלטת מחלק מדעותיו", אבל לומר שניתוח המציאות שלו היה נכון? רק הוא השכיל להבין שיהודית זה הההפך מדמוקרטית? הוא טעה!!! ככל שאנחנו יותר
6
כמו הרציה גם אני מעריץ של הרב כהנא
אורן | 27-10-2015 21:17
"בהסתייגות מוחלטת מחלק מדעותיו". אבל לומר שהרב כהנא הבין נכון את המציאות? שיהדות זה ההפך מדמוקרטיה? רח"ל מהאי דעתא. ככל שהמדינה יותר יהודית כך היא יותר דמוקרטית," יהדות שווה חירות". כנגד אהרון ברק שאומר שהמדינה יהודית כי היא דמוקרטית. הקונטרסט לרבין שמרזל מנסה להציג בתור הרב כהנא איננו נכון. בר הפלוגתא, מי שהתנגד להסכמי אוסלו ומוביל קו שיטתי נגדה מן השורש עד התוצאה הסופית זה פייגלין.
7
פשיסטים
כולכם | 27-10-2015 22:26
הדמוקרטיה היא בדיחה בשבילכם? המערב הוא השטן בשבילכם? מוזר שאתם כותבים הכל באינטרנט, שאוי ויי זמיר המציאו הגויים! לולא מדינה דמוקרטית גם אתם הייתם חיים מתחת לאדמה. מעניין שאתם דואגים למדינה, למרות שאתם מפרקים את הסיכוי היחיד של עם ישראל להתקיים בארץ ישראל. רק מקדמים חורבן והסתה!
8
הגיע הזמן להבין שהרב כהנא היה אחד מהרבנים הגדולים
חלק מהתגובות פה בושה | 28-10-2015 8:17
שהיו פה בשנים האחרונות. גדולי ישראל הספידו אותו, ובחייו אף העריכו אותו מאוד. הרב אליהו, הרב צבי יהודה, ועוד ועוד גדולים ועצומים. אז מי אנחנו שנבוא ונדבר עליו כאילו הוא שווה אלינו או פחות ללא שום כבוד?? אפשר לא להסכים ולחלוק כמו רבנים גדולים, אך בהבנת המציאות הוא צדק. הפיתרון? נראה מה יוליד יום...
9
הרב מאיר כהנא - חוזה מדינת יהודה
מאיר | 28-10-2015 9:25
שתבוא לאחר חורבנה של מדינת ישראל קרי מדינת ירבעם בן נבט.
10
אברהם אבינו הצליח בכל קנה מידה.
עמית | 28-10-2015 14:25
"נשיא אלוקים אתה בתוכנו", "אלוקים עמך בכל אשר אתה עושה", רש"י על גורן האטד ועל סעודת הגמל את יצחק וכו' וכו' וכו'
11
להזכירכם
רוחמה | 04-11-2015 9:28
מאיר כהנא לא נרצח בישראל... אלא במכורתו ארה"ב. מרזל הוא מסית ועבריין סדרתי בעצמו ושלטון החוק הוא רק המלצה עבורו וכך גם האספסוף שהם מטיפים לו. מרזל שוכח שללא מדינת ישראל וחיילינו האמיצים - הוא היה ממשיך לחטוף סטירות בדרך מהישיבה הביתה. הוא גיבור גדול היום בלהתעמת עם שוטרים וחיילים יהודים.... מי שמקשיב לו - מגיע לו.
12
דבר לא השתנה כי כולם קיצונים
יפה יוסף | 07-11-2015 23:06
לכאן ולכאן.נחלק את השטח בצדק בלי התלהמויות.היהודים יחלקו בצדק ויהיו שתי מדינות דמוקרטיות עם צהל .כל אדם בארץ צריך להיות אזרח עם כל הזכויות. אזרחי המדינה היהודית ואזרחי הרשות הפלסטינית. אין דבר כזה תושב . תושבים גורמים להתנגדות. כך היה וכך יהיה כשיש מעמדות.והכל רק בעזרת השם הגדול הגיבור והנורא.
13
הרב מאיר כהנא זצוק"ל-נ נ לעולם ועד
Daniyel hanasav | 27-05-2018 0:58
נ נ נחמ נחמ מאומן