אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מרדכי אליהו זצ"ל, מספר על המברק המפתיע שקיבל מרבין לאחר מלחמת ששת הימים

בשיעור משנת תשנ"ח מספר הרב מרדכי אליהו זצ"ל על מברק שקיבל מהרמטכ"ל יצחק רבין מיד לאחר מלחמת ששת הימים בו כתב: "מאת ה' היתה זאת היא נפלאת בעינינו". צפו

צפו: הרב מרדכי אליהו מספר על המברק המפתיע מרבין
  הרב אליהו ורבין (זיו קורן, אוסף התצלומים הלאומי)

עשרים שנה לרצח רבין. היום מתפרסם תיעוד מתוך שיעורו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל, בה הוא מספר על שבחיו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

בהקלטה משנת תשנ"ח (98'), שלוש שנים אחרי הרצח, נשמע הרב אליהו זצ"ל אומר: "היום מדברים על שנת היובל יזכירו את רבין או לא יזכירו את רבין, ידברו עליו או לא ידברו עליו? אני אדבר עליו! אם לא מדברים עליו, אני אדבר עליו!", פתח הרב.

"לפני מספר שנים יהודי בשם  יצחק נחום הביא לי מברק שהוא הזמין את רבין אחרי מלחמת ששת הימים שיבוא למכון הרמב"ם בתל אביב. ואז לא היה יכול יצחק רבין להגיע למכון. אמר לו יצחק נחום לרבין, טוב, תכתוב לי משהו על מלחמת ששת הימים, תגיד לי משהו.

אז הוא חשב שיכתוב לו "ניצחנו וכבשנו…". ושמה רבין חותם, כפי החתימה שלו "רב אלוף יצחק רבין" שהיה אז הרמטכ"ל, והוא כותב כך: "מאת ה' היתה זאת היא נפלאת בעינינו".

(צילום: אתר harav.org)

זה המברק שלו!  רבין אומר שבמלחמת ששת הימים נצחנו בזכות הסייעתא דשמייא… נכון שאומר הרב גורן שהיה נשק, נכון שהיה נשק, אבל כמה הוא היה ביחס לגויים שהיו מסביבנו?, הרי היה הכל מוכן ואמר שהוא מתכונן לשתות קפה בתל אביב… סגרו את המצרים וגמרנו! ועם ישראל היו במצב קשה מאוד! ברוך ה' התפללו, התפללו, והתפללנו בצומות ובזעקות, וה' שמע את התפילה, מאת ה' היתה זאת – הוא אומר בעצמו – היא נפלאת בעינינו, ונכון הוא! זה מאת ה' היתה זאת וזה פלא בעינינו איך שה' עזר לנו." מעיד הרב זצ"ל.

אנו חיים בחסד

"ואני מזכיר עוד דבר על רבין", ממשיך הרב ומספר, "הרב הראשי של חיפה היה הרב שאר ישוב הכהן שהזמין את רבין באמריקה לדינר של הישיבה, הוא הזמין אותו לפני חצי שנה שנה בתקופת הסקאדים, ונגמרו הסקאדים ועשו דינר כי צריכים כסף לישיבה וביקש מרבין לבוא, ואמר להם רבין במעמד הזה, אני רוצה להגיד לכם שמלחמת הסקאדים שהיתה נגד עם ישראל, מה שתכננו הגויים לעשות לנו זה נס מהשמים!

אז, רבותי, מותר להזכיר דברים טובים עליו, למה לא? אבל ללמוד – מאת ה' היתה זאת, ויתבוננו חסדי ה', ה' עושה עמנו חסדים, חסד ועוד חסד ועוד חסד ועוד חסד. כל רגע ורגע, כל נשימה ונשימה אנו חיים בחסד. אויבים מבפנים ואויבים מבחוץ והם לוחצים ועושים לנו צרות, וברוך ה', וברוך ה' עם ישראל חי וקיים, ברוך ה' ישיבות מתרבות, עוד לא היתה תקופה בארץ ישראל שהיה בה תורה כמו שיש בתקופה הזאת."

"ברוך ה', יש בני תורה, יש ישיבות שהולכים ומתרבים, מדברים! שידברו נגד בני הישיבות, הם ידברו, "וכאשר יענו ואתו כן יפרה וכן יפרוץ, עוד ישיבה ועוד ישיבה ועוד ישיבה. להוסיף עוד ללימוד התורה.  וברוך ה' יש בעלי בתים שלומדים תורה, הכל בחסדי ה' יתברך שמו ויתעלה. כמה אויבים מתכננים נגד עם ישראל ובחסדי ה' יתברך שמו ויתעלה אנחנו חיים וקיימי, ויתבוננו חסדי ה', מספיק התקופה של הסקאדים, כמה שאיימו עלינו, כמה שרצו להפחיד אותנו, כמה שרקדו על הגגות לשמוח במפלה של ח"ו אויבי ישראל, וברוך ה' קלקלת את עצתם והשובת את מחשבתם, ולא עשה ידיהם תושיה וקשתותם תשברנה. "

"בשמואל הנביא, היו התותחים נמצאים שמה. מי שהיום הולך בשמואל הנביא יראה את כל ירושלים פרוסה תחת כנפי ההר הזה של שמואל הנביא ברמה. והם היו נמצאים למעלה ואנחנו נמצאים למטה, וברוך ה' יתברך שמו ויתעלה, ביום הפטירה, ביום ההילולא של שמואל הנביא – הכל עשה עמנו הקב"ה ניסים ונפלאות. צריכים לדעת שהכל בניסי ה' יתברך שמו ויתעלה. ועל זאת אומר דוד המלך: "ויתבוננו חסדי ה'".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
שהרב שרקי יקשיב טוב. התפללנו!
נחום | 26-10-2015 14:42
2
מרגש לראות את מרן הרב זצוק"ל.
בנימין | 26-10-2015 15:44
תודה ששיתפתם.
3
לעג לרב - רבין מדבר בלשונו ועושה הפוך!
מאיר | 26-10-2015 16:40
אם "מאת ה' היתה זאת" כפי שרבין כתב לרב, כשהוא מוכן למסור את השטחים שכבשנו ומפתחון הר הבית וואקף, הוא כופר בעיקר. המברק הזה אינו לשבחו אלא כתב אישום.
4
רבין והרב אליהו
ארניל | 27-10-2015 11:45
אפשר למצוא פסוק לכל מלחמה. רבין היה אתיאיסט השם או בעל או בל כולם אותם אלים. אילולי צהל שום השם לא היה עוזר. איך היא עזר ב-1939? הוא לא היה שם. כנראה שגם הרב ישן.
5
לימוד זכות
יוסי | 27-10-2015 14:49
זה לא חידוש שהצדיקים הכי גדוליםמלמדים זכות על הרשעים הכי גדולים אחרת מי יוציא אותם מהגהינום?