אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דוד חי הכהן הצטרף לתומכים בעליה להר הבית

ראש ישיבת 'אורות התורה' בבת ים, הרב דוד חי הכהן צירף את חתימתו למכתב הרבנים המחזקים את השר אורי אריאל בעלייתו להר הבית וזאת לאור האפליה ורמיסת הזכויות במקום הקודש

הרב דוד חי הכהן הצטרף לתומכים בעליה להר הבית
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

ראש ישיבת אורות התורה בבת-ים הרב דוד חי הכהן צירף את חתימתו למכתב התמיכה של רבנים בציונות הדתית לשר אורי אריאל בעקבות עלייתו להר הבית.

במודעות התמיכה שפורסמו בסוף השבוע מעודדים הרבנים וראשי ישיבות את שר החקלאות לעליות להר הבית כשר בממשלת ישראל. "הדבר מבטא באופן ממלכתי את היות 'הר הבית' המקום המקודש ביותר לעם ישראל". כתבו לו הרבנים.

"לנוכח התערבות בין לאומית במתרחש בחצרות הר קודשנו, האפליה ורמיסת זכויות בסיסיות במקום הקדוש". כותבים הרבנים לשר אריאל "אל תירא ואל תחת".

המודעה שפורסמה בשבועון עולם קטן, מהווה צעד נוסף ורשמי של עידוד העליה להר הבית של הרב חי הכהן. בשבוע האחרון עלו להר הבית תלמידיו של הרב חי הכהן מישיבתו אורות התורה, לאחר שקיבלו את עידודו של ראש הישיבה. תלמידיו מספרים שהרב התבטא בבכאב ובחריפות נגד ההתייחסות השלילית של גורמים ברבנות הראשית לענין הר הבית.

Document-page-001
אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד
| 25-10-2015 14:41
ירבו רבנים כמוך בישראל
2
בואו ללמוד את נושא העלייה להר הבית ברצינות!
אלישע | 25-10-2015 14:42
בואו ללמוד את נושא העלייה להר הבית ברצינות! האם מותר היום לעלות להר הבית? כיצד פסקו גדולי ישראל לאורך הדורות בשאלה גדולה זו? האם נכון להשאיר את הר הבית בידי הגויים מחמת התקנה לאסור כניסה להר? מהי שיטתו של הרב קוק וכיצד מורים תלמידיו? איזו משמעות יש לעובדה ששבנו להר הבית עוד לפני בניין בית המקדש? בימים אלו יוצאת לאור חוברת חדשה העוסקת בבירור הלכתי מקיף בנושא העלייה להר הבית, עם הסכמות מגדולי הפוסקים. לקבלת החוברת חינם במייל או להזמנתה בדואר בעלות של 10₪ בלבד לחצו על הקישור והזמינו! https://www.shoresh.org.il/pay/members/har-habayit/mai.aspx
3
אני חרדי ומולה על דברייך
להדסה מהפייסבוק | 25-10-2015 16:31
את לא חרדית. את מסובבת על כל הראש. כנראה הייתי ד"לית ועכשיו את מנסה להיות יותר קיצונית מקיצונית. אני גם לא עולה להר הבית אבל מכאן ועד זילזול ברבנים המרחק עצום. נ.ב. אני תושב בת ים ומכיר את הרב דוד חי והלוואי והיו הרבה חרדים עם גדלות נפש וענווה כמו שלו.
4
"תלמיד" של הרצי"ה
חזור בך | 25-10-2015 16:32
5
הרב דוד חי הכהן
מיכאל | 25-10-2015 16:51
כל מי שמכיר אותו יודע שהוא צדיק ואיש אמת. הדסה מנחם תתביישי לך על ביזוי ת"ח! זה שאת בורה ולא מכירה אף לא אחד מהרבנים הגדולים שחתומים לא מרשה לך לנבל את פיך. שה' יסלח לך.
6
האם הרב הכהן לא כתב שאסור לעלות?
חיים | 25-10-2015 17:26
תלמיד מובהק של הרצי“ה הוא הרב דוד חי הכהן, רב שכונה בבת ים, מרבני הציונות הדתית, אמר בשם הרצי“ה תנאי להיתר עלייה, ולא סתם השערה או הערכה, וז“ל: ”אינני מתיר עלייה להר הבית כיוון שמו“ר הרצי“ה אסר, וכן אמר שהיתר תלוי בהסכמת הרבנות הראשית“. (תשובה שהובאה באתר ”ישיבה“ מתאריך י“ז מרחשון התשע“ה)
7
הדסה
יוסי | 25-10-2015 17:27
הדסה את פשוט מסכנה, אני מרחם עלייך. הרב דוד חי אחד הרבנים הכי ענווים שיש לנו בדור למרות היותו ענק רוח. מקווה בשבילך שתתעשתו ותביני את גודל הטעות שעשית.
8
הרה"ג דוד חי הכהן פוסק עצום. יר"ש וירא חטא.
אליהו | 25-10-2015 18:05
גאון וגדול בתורה. ביראת שמים וגמילות חסדים. היה ראוי להיות הראשון לציון.לצערינו מסיבות פוליטיות ובשל היותו משוייך לציונות הדתית לא זכה למינוי כלשהו
9
מבכירי תלמידי הרצי"ה
אליעזר | 25-10-2015 23:45
תמיכתו מעלה שאלות רבות על הר' טאו והר' אבינר שטוענים השכם והערב שמו"ר הרצבי"ה זצ"ל לא היה מתיר עליה להר בשום מצב.
10
תתחילו לסנן
למה אתם נותנים מקום לגסות רוח בתגובות? | 26-10-2015 12:54
* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה דיבה ולשון הרע
11
ל 9: מי קבע שכבודו הוא מ״בכירי״? הרב דב ליאורמתירמזמן
| 27-10-2015 10:49
אף אחד לא אומר גם שהוא לא מבכירי..מה שבטוח כבוד הרב צבי ישראל טאו שליטא הוא בכיר תלמידי הרציה ואם כבוד גאון הגאונים הרב יוסף קלנר שליטא מתבטל אליו כמו שלל בכירי תלמידי הרציה מי יאמר אחרת... לגבי העליה להר הבית:אבל זה לא דעת הרציה זיעא הרב דוד חי שליטאממשיך הרציה כמו הרב טאו שליטא ? נראה לי שהוא גם צעיר ממנו בהרבה וגם במנין.זה לגבי מי מביא את ד ע ת ה ר צ י ה . אם כבוד הרב הצדיק הרב דוד חי שליטא טוען שצריך לעלות יש לו תסיבות שלו אולי ריבונות. בזמננו יכול להיות שמדין כיבוש כך היה מורה הרציה. אז 9 תרגע ואל תקפוץ מעבר למדרגה שלך מקנאות לגאוה שלך שעל כן אתה מגדיל את הרב שלך או את הדעה של מי שחושב כמוך, ואל תדרג לי פה רבנים ובצורה לא נכונה על מנת לקבוע תקפה של דעה. תשמע את שיחת הרב פעלים חכם אלי׳ סדן שליטא הידועה על הציונות הדתית שם מדבר מעט על הרציה זיעא ולהבלח דבקות תלמידו והרב טאו שליטא ותבין
12
רבנים
תקוה | 03-09-2019 11:10
רבנים משלו בנו פורק אין מידם. דעתם תואמת את מזג האויר .אי אפשר לקחת אותם ברצינות .