אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בג"צ הקפיא את הריסת בתי רוצחי הזוג הנקין הי"ד

אפס משילות. הקבינט שנבחר על ידי האזרחים נתן הוראה אבל, כתב חדשות10 מדווח כי בג"צ עוצר את הריסת בתי המחבלים שרצחו את בני הזוג הנקין, דני גונן ומלאכי רוזנפלד הי"ד

בג"צ הקפיא את הריסת בתי רוצחי הזוג הנקין הי"ד

בית המשפט העליון עוצר את החלטת הקבינט להרוס את בתי המחבלים הרוצחים, בגל הפיגועים האחרון.

כשופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן הוציא צו מניעה המקפיא עד לדיון בעניין את הריסות בתי המחבלים שרצחו את בני הזוג הנקין, דני גונן ומלאכי רוזנפלד הי"ד.

ההחלטה התקבלה בישיבת הקבינט המדיני בטחוני לפני שבוע, הביצוע היה אמור להתקיים היום אחרי שכבר נשלחו מכתבי אזהרה בעניין. אך השופט פוגלמן הוציא צו מניעה זמני על הפעולה, בעקבות עתירה של משפחות המחבלים נגד המהלך.

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה להחלטת בג"צ שלא להרוס את בתי המחבלים: "הקרן החדשה לישראל הגיעה לשיא חדש של שנאת ישראל באמצעות עוד אחד מארגוניה שהגישו את הבגצ. עצוב שהם אלה האנשים שמנהלים את חיינו.  בגצ חייב להבין שחיי אדם תלויים מנגד, זו לא עת לפוליטיקה."

חבר הקבינט, שר העליה והקליטה זאב אלקין מסר לסרוגים: ״אני קורא לבג״ץ לא לגרור רגליים ולקיים באופן מיידי את הדיונים לגבי הריסת בתי מחבלים שבג״ץ עצר היום. גם שופטי בג״ץ צריכים להבין שאנחנו במלחמה נגד הטרור, ודמוקרטיה שלא יודעת להגן על עצמה לא תוכל לנצח במלחמה הזאת. מניעת הפיגוע הבא על ידי יצירת הרתעה בהריסת בתי מחבלים זה צו השעה ולא יכול להיות שבג״ץ יתקע מקלות בגלגלים של החלטות הקבינט.״

שלשום הרס צה"ל את את ביתו של המחבל מאהר חמדי זוהיר רשדי אלהשלמון בחברון, שצח בפיגוע דריסה ודקירה לפני כשנה את דליה למקוס הי"ד ופצע שניים נוספים. המחבל חוסל בפיגוע, אך ביתו נותר על תילו עד השבוע.

כאמור, הקבינט כבר הורה על הריסת בתי המחבלים, אך בסרוגים פרסמנו כי בתיהם של רוצחי בני משפחת פוגל הי"ד בכפר עוורתא עדיין עומד על תילו למרות החלטת ממשלה בעניין. הרב יהודה בן ישי אמר בכאב כי כבר ארבע שנים וחצי מחכים להריסת בתי המחבלים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
את הבית של ברוך גולדשטיין לא הרסו עד היום
| 22-10-2015 15:38
ומה אתה משווה? עוד שמאלני נודניק.
אוראור | 18-01-2017 21:41
2
להלחם בטרור בידים כבולות כשדם יהודי נשפך כמים
חיים | 22-10-2015 19:50
מזמן איבדנו את כוח ההרתעה.בנט הבטיח לפני הבחירות,שבנושאים בטחוניים הוא יעביר חקיקה ,שבג"צ לא יהיה מוסמך להתערב.בפועל דבר לא נעשה.
3
שופטי עמי בחרו בדרך הטרור
!!!! | 23-10-2015 6:38
(מדוע אתם מפחדים לפרסם את התגובה הזו?)
4
למה ציפינו משופטי גבנ"ץ? שיילכו לישון....
אוראור | 18-01-2017 21:41
5
אני הייתי מופתעת יותר אם הייתי שומעת
אוראור | 18-04-2017 11:24
שבהאג מתנגדים לזה - הרי שופטי גבנץ נהיו כבר ממש עוכרי ישראל.