אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כצל'ה יצא לבדוק איך מכשירים עובדי בניה ישראלים

היום סייר יו"ר הוועדה לעובדים זרים בכנסת ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) יחד עם נציגי בנק ישראל בשני אתרי בניה ובביה"ס להכשרת פועלי בניה ישראלים. לדבריו הממשלה חייבת לפעול כדי שיהיה דיור בר השגה לכל זוג צעיר: "גם אם מחר ישחררו מאות דונמים נוספים של קרקע לבנייה – אין מי שיבנה אותה"

כצל'ה יצא לבדוק איך מכשירים עובדי בניה ישראלים
  כצל'ה באתר הבניה (יח"צ)

היום (א') סייר יו"ר הוועדה לעובדים זרים בכנסת ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) יחד עם נציגי בנק ישראל בשני אתרי בניה ובביה"ס להכשרת פועלי בניה ישראלים.
 
לאחר שהממשלה הוציאה את מירב העובדים הזרים (סיניים) בענף הבניה החיש כצל'ה את משרדי הממשלה לקדם יוזמות של פתיחת קורסים להכשרת ישראלים לעבודות "רטובות" בענף מכל המגזרים. לשם כך פעל יחד עם גרומים ממשלתיים, ההסתדרות וגורמים נוספים למתן מענקים לחיילם משוחררים שישתתפו בקורסים וישתלבו בענף.

בסיור נפגש כצל'ה על הפיגומים באתר בניה של  חברת "דניה סיבוס" ברמלה ובאתר בניה של חברת "א. דורי" בתל-אביב ושוחח עם הקבלנים ועם הפועלים הישראלים שנקלטו לאחר שעברו את הכשרת הקורסים.

הסיור נחתם בביקור נוסף של יו"ר הוועדה בביה"ס מלט"ב בחולון בו מתקיימים הקורסים מטעם משרד התמ"ת.

בכל אחד מן האתרים התגלעו ויכוחים קשים בין כצל'ה המגובה בקבלנים לבין נציגי בנק ישראל באשר להחלטת הממשלה להמשיך במתווה הפוחת ולהוציא בתוך שנה את כל הפועלים הסיניים שעוד נותרו בענף.

כצל'ה  התריע, כי בעוד כל ראש הממשלה, שר האוצר ואנשי בנק ישראל מדברים על הצורך בדיור בר השגה, הרי שצמצום מספר העובדים הזרים בענף פוגע קשות בלוח הזמנים של הקמת הפרויקטים, מאט את קצב הבנייה ומייקר ביצוע פרויקטים רבים.

"ביבי לא מבין שהמטרה כרגע חייבת להיות דיור בר השגה לכל זוג צעיר. התיאוריות המורכבות לפיהן אם נגביל את מכסת העובדים הזרים יעלה מחיר שעת עבודה לעובדים ישראלים בבניין והמוני ישראלים ינהרו לעבוד בבניין – מתנפצות למול המציאות. הרי גם אם מחר ישחררו מאות דונמים נוספים של קרקע לבנייה – אין מי שיבנה אותה" אמר כצל'ה והוסיף "צמצום העובדים הזרים יכול להיות אמצעי אבל היעד חייב להיות דיור בר השגה. ביבי חייב להתעשת ולגזור את האמצעים מהיעד ולא להיפך."

כצל'ה בוחן את אתר הבנייה (יח"צ)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו