הבוקר שאחרי: עשרות יהודים הגיעו לתפילת שחרית במקום הרצח

עשרות יהודים הגיעו לתפילת שחרית ספונטנית במקום הפיגוע בו נרצחו אמש אהרון בינט הי"ד והרב נחמיה לביא הי"ד בעיר העתיקה בירושלים. במהלך הלילה פיגוע דקירה נוסף - המחבל חוסל

עשרות יהודים הגיעו לתפילת שחרית במקום הרצח
  צילום: סוכנות תצפית

עשרות יהודים הגיעו לתפילת שחרית ספונטנית במקום הפיגוע בו נרצחו אמש אהרון בינט הי"ד והרב נחמיה לביא הי"ד בעיר העתיקה בירושלים.

במשך כל הלילה נהרו אלפי יהודים לכותל המערבי, לאור קריאתו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף להמשיך ולפקוד את העיר העתיקה למרות המצב הבטחוני הגרוע. ראש הממשלה נתניהו עושה את דרכו מארה"ב לארץ, והוא צפוי לקיים התייעצויות בטחוניות עם נחיתתו בארץ.

הלילה התרחש עוד פיגוע דקירה בירושלים. צעיר יהודי נדקר בפלג גופו העליון בתחנת הדלק ברחוב דרך בר לב בסמוך לשער שכם בירושלים. מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'ירושלים' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני כשמצבו מוגדר בינוני. המחבל הערבי נורה על ידי שוטרי מג"ב למוות.

נחום ברנשטיין סגן ראש סניף ירושלים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בצעיר שנדקר בפלג גופו העליון ככה"נ על רקע לאומני. יחד עם מתנדבי איחוד הצלה מיחידת האופנועים ומתנדבים שגרים בבניינים הסמוכים הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני. הדוקר שנמלט נורה למוות ע"י כוחות הביטחון בסמוך לרחוב החומה השלישית. בשלב זה ככה"נ מוגדר פיגוע דקירה. נסיבות המקרה בבדיקה של משטרת ישראל".

תמונה3

תמונה2

בשעה 12:00 תתקיים הלוויתו של הרב נחמיה לביא הי"ד בבית העלמין בהר המנוחות בירושלים. אמש הבאנו את הספדו של הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת עטרת ירושלים בה למד ולימד הרב לביא הי"ד:

"על הרב נחמיה לביא אפשר לצטט את דברי המדרש, שהמלך דרייווש ביקש לפני מותו: אל תתאבלו עלי עד שאדם יבוא ויספר עלי רעה – ואף אחד לא בא. הצער הוא על המוות, הצער הוא על שאדם החמיץ את חייו. אבל על הרב נוכל לומר בביטחון מוחלט: לא יוכל לבוא אדם ולספר עליו דבר רע.

הוא היה אדם מורם מעם, חמוש במידות טובות, כולו חסד – ומעולם לא אמר דבר רע על אדם. אדם מעמיק בתורה, שקוד על התורה יומם ולילה באהבת השם ובאהבת עמל התורה."

הלוויתו של אהרון בינט הי"ד תתקיים בשעה 13:30 בבית העלמין בית המנוחות בירושלים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע