ברוך דיין האמת: הרב נפתלי וייסבלום זצ"ל

הרב נפתלי וייסבלום, מי שכיהן יותר מיובל שנים כרבה של שכונת נווה שאנן בחיפה נפטר בשבת לאחר מאבק במחלה. הלוויתו תצא מחר בשעה 08:00 מבית הכנסת המרכזי בשכונה

ברוך דיין האמת: הרב נפתלי וייסבלום זצ"ל
  הרב נפתלי וייסבלום זצ"ל (צילום: משה וייסבלום)

ברוך דיין האמת, רבה של שכונת נווה שאנן בחיפה, הרב חיים נפתלי וייסבלום נפטר בשבת בגיל 83.

הרב אושפז במהלך השבת ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק ובשבת החזיר נשמתו לבוראו לאחר מאבק במחלה קשה.

משפחתו היא בעלת שורשים בחסידות גור, ומצאצאי רבי אלימלך מליז'נסק. הרב וייסבלום כיהן כרב המושב וראש הישיבה בשדה יעקב ומשנת תשכ"ד משמש כרב שכונת נווה שאנן וכממונה על העירוב והמקוואות מטעם המועצה הדתית בחיפה. היה בעל תפילה מרומם ומרגש כאחד ובעל קריאה בתורה מדוייק ונעים. בכל מפקדי שבת האירגון בנוה שאנן היה הרב וייסבלום ראשון המברכים, ברכה מכל הלב ברגש רב וכמו כן היה פותח את חגיגות יום העצמאות בבית הכנסת המרכזי.

יו"ר המועצה הדתית בחיפה, דוד מצגר ספד לו: "נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש. הרב חיים נפתלי ויסבלום זצ״ל היווה בחייו סמל ואב טיפוס לדמות של רב בארץ ובעולם,עלה לגנזי מרום בש״ק פרשת ״האזינו״,בה מוזכרת פטירתו של משה רבנו ע״ה.

הרב הינו נצר למשפחת רבנים.אביו כיהן כרב בשכונת הדר הכרמל והם מיוצ״ח של רבי אלימלך מליז׳נסק בעל ״נועם אלימלך״. הרב היה ענו, צנוע, צדיק, ת״ח גדול ופוסק חד וחלק. רבים רבים כיבדוהו, העריצוהו ונועצו בו, מגדולי הרבנים והאדמו״רים ועד תושבי שכונת נוה שאנן, ביניהם מבוגרים,אברכים,סטודנטים ובני נוער.

הרב גדל והתחנך בחיפה,למד בבי״ס ״יבנה-נצח ישראל״ ומשם פנה והמשיך ללמוד בישיבה גבוהה (פוניבז׳). את משרת הרבנות הראשונה הגשים במושב שדה יעקב שבעמק יזרעאל, שם ייסד את הישיבה התיכונית ״תקות יעקב״. הרב ויסבלום זצ״ל הוזמן לכהן פאר כרבה של נו״ש לפני כ-50 שנה, שם התמיד בתפילות במנין קבוע בביכנ״ס ״רמב״ם״ ובנועם קולו ריגש את המתפללים בתפילותיו לפני העמוד בימים הנוראים, בקריאת התורה והמגילות, ספירת העומר ובמועדים. כ״כ העביר מידי יום שעורי תורה, גמרא, רמב״ם ומשנה ברורה.

הרב זצ״ל הקפיד להיות מעורה במעגלי החיים של תושבי השכונה, ביקר חולים, ניחם אבלים והשתתף בארועים ציבוריים ובשמחות בני קהילתו. הרב דבק במידתו של אהרן הכהן,היה אוהב שלום ורודף שלום.הרב נמנע ממחלוקות והשתדל בכל מאודו להשכין שלום בית ושלום בין איש לרעהו.

הרב הקים את המקוה בשכונה,ראה בו מפעל חיים, ביקר בו יום יום ויחד עם הרבנית תבל״א חיזקו את המודעות לטהרת המשפחה ודאגו לתפעולו השוטף ואחזקתו של המקוה. הסתלקותו של הרב ויסבלום הותירה חלל גדול בעולם הרבנות בכלל ובחיפה בפרט. חבל על דאבדין ולא משתכחין.

CP26iDtUYAAqmHs

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ברוך דיין האמת,חבל על דאבדין ולא משתכחין.
אילן | 26-09-2015 23:08
2
קבלו סרטון נדיר על זה
| 26-09-2015 23:39
https://www.youtube.com/watch?v=iq2IsyrEIV4