אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מאמצים רבים למנוע טרפוד מינויו של דיין

חכי"ם ואישי ציבור, מהשמאל ומהימין, פועלים למנוע את טרפוד מינויו של דני דיין לשגריר ישראל בברזיל. לפני מספר ימים העביר נתניהו מסרים לממשלת ברזיל לפיהם יד לשקדם את המינוי

מאמצים רבים למנוע טרפוד מינויו של דיין
  (צילום: פלאש90)

הימין והשמאל לצידו של דני דיין.

חברי כנסת מהימין בתגבורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מפעילים מאמצים רבים בכדי למנוע את טרפוד מינויו של דני דיין לשגריר ישראל בברזיל.

על פי הדיווח ברשת ב', גורמים בירושלים ממשיכים לפעול למינויו של דיין על פי התכנון ועל פי התהליך שקדם להודעתה של נשיאת ברזיל לפיה דעתה אינה נוחה ממינויו של דיין.

עוד עולה מהדיווח, כי בימים האחרונים העביר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסרים לממשלת ברזיל ובהם ביקש לקדם את המינוי ולא לטרפד אותו.

מי שעוד פועל למען מינויו של דיין הוא שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון. וכך עשו גם לא מעט פוליטיקאים ואישי ציבור.

יעלון מצידו שוחח עם מקבילו הברזילאי וסיפר לו על מעלותיו של דיין ואמר כי הוא איש ראוי ומוערך בישראל מכל קצות הקשת הפוליטית וכי דיין הוא בחירה אישית של ראש הממשלה, צעד המעיד על החשיבות שמייחס ראש הממשלה לברזיל.

בתחילת השבוע, העבירה נשיאת ברזיל, דילמה רוסף, מסרים לישראל לפיהם דעתה אינה נוחה ממינויו של ראש מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, לשגריר ישראל במדינתה.

הסיבה העיקרית של התנגדותה של רוסף למינויו של דיין היא עצם היותו מנהיג המתנחלים. עובדה שצפויה להתפרש כתמיכה של ברזיל במפעל ההתנחלויות.

מי שעוד תקפה בחריפות את הנסיון לטרפד את מינויו של דיין, היא יו"ר מפלגת 'העבודה' לשעבר, חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שכתבה כי "זה כל כך מרגיז ומקומם אותי כשבמחנה הפוליטי שלי מתנהגים באופן נפסד ומגונה, וגם, תסלחו לי, אידיוטי".

לדבריה: "מה לעזאזל חשבו לעצמם "שלושת השגרירים לשעבר" כשפנו לממשלת ברזיל כדי שלא תסכים למינויו של ראש מועצת יש"ע לשעבר, ידידי (כן! ידידי!) דני דיין לשגרירנו בברזיל בגלל שהוא גר בהתנחלות?! קודם כל מה אתם רצים מייד לממשלת ברזיל? ולא תגידו בלית ברירה, בחרום, החלטה שדגל שחור מתנוסס מעליה. סתם החלטה. לגיטימית. גם לא נורא דרמטית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו