אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הוסרה מועמדותו של גל הירש למפכ"ל

חודש לאחר מינויו המפתיע למפכ"ל, הודיע היום השר לבטחון פנים על הסרת מועמדותו של תא"ל במיל' גל הירש מהתפקיד, בשל התארכות "הבדיקה" של היועץ המשפטי לממשלה

הוסרה מועמדותו של גל הירש למפכ"ל
  לא יהיה מפכ"ל. הירש (יונתן זינדל/פלאש90)

חודש לאחר מינויו המפתיע למפכ"ל, הודיע היום השר לבטחון פנים על הסרת מועמדותו של תא"ל במיל' גל הירש מהתפקיד.

הסיבה להסרת המועמדות היא החקירה שפתח היועץ המשפטי לממשלה בעניינו של הירש, שאין לה תאריך סיום, כשבינתיים מתפקדת המשטרה ללא מפכ"ל מכהן בתקופה קשה של טרור ומהומות בירושלים.

עם צאת הצום פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו הודעה בה נכתב: "לפני כחודש נבחר תת אלוף במילואים גל הירש על ידי השר לביטחון פנים גלעד ארדן כמועמדו לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל.

הבעתי את שביעות רצוני מן המינוי ואת הערכתי הגדולה למועמד –  איש רב זכויות בעשייה לביטחון המדינה. גל הירש הוא האיש הנכון לתפקיד המפכ"ל – כך אז חשבתי וכך אני חושב גם היום. אלא שתהליך המינויים אצלנו הוא קשה, מתמשך, פוגעני וללא ספק ראוי לבחינה מחודשת.

כבר חודש ימים ששמו הטוב של גל הירש נפגע חדשות לבקרים. ועל מה? על כך שהסכים לעזוב עשייה מוצלחת ולהתייצב למשימה לאומית מאתגרת וחשובה לכל אזרחי המדינה.

הוא הסכים ללא היסוס וראו מה אירע: לשון הרע והשמצות. לא כך ראוי לנהוג במי שנכון להקריב את מיטב שנותיו, מרצו וכשרונו למען מדינת ישראל.הזמן המתמשך והעובדה שלא ניתן לקבל מסגרת זמנים קצובה למה שמכונה אצלנו "תהליך בדיקה", גרם לכך שהשר לבט"פ פנה אל תא"ל במילואים הירש- שהיה עודו נחוש ונכון לבצע המשימה, על אף הנזק הגדול שנגרם לו ולמשפחתו, והודיע לו שבשל כך הוא נאלץ לבקשו להסיר את מועמדותו.

אין לי ספק שעוד נשמע רבות על גל הירש, הייתי רוצה שעם ישראל עוד יפיק תועלת מכישוריו, ניסיונו ויכולותיו."

בעקבות הדברים הגיבו בתנועה למשילות ודמוקרטיה וקראו לנתניהו לצאת מעמדת הפרשן. "הליך המינויים והתערבותו הבוטה והשערורייתית של היועץ המשפטי לממשלה בכל מינוי שהוא, אינם גזירת גורל. הפארסה הנוכחית היא תוצאה ישירה מריכוז הסמכויות, שאין לו אח ורע, בידי היועץ המשפטי לממשלה. בידי הממשלה ובידי העומד בראשה נמצא המפתח לפיתרון. פיצול תפקיד היועץ המשפטי והפרדת התביעה הפלילית ממנו, היו מונעים את הפגיעה בתפקוד הממשלה והמשטרה.

היועץ המשפטי של התנועה, עו"ד שמחה דן רוטמן אמר כי "אנו חוזים בתוצאות העגומות של ריכוז סמכויות בידי פקיד שאינו נבחר ציבור ואינו חב דין וחשבון לאיש. אם בעבר נדרשה מניעה משפטית, ולאחר מכן הומצא המושג "מניעה ציבורית" הרי שכיום היועץ המשפטי אפילו לא צריך לנמק או להצדיק את עצמו, כאשר הוא כובל את ידי הדרג הנבחר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
לא הייתי רוצה את הירש כמפ״כל טוב שסולק
יואב | 23-09-2015 22:56
טוב שהירש סולק על המועמד הירש שנפסל מספרים שהיה קלגס כיבוש ברוטלי ! לא הייתי רוצה שקצין שכל חייו השתתף ברדיפה אחר האוכלוסיה הפלסטינית רדה ודיכא אותה ימונה לעמוד בראש המשטרה שאמורה לשרת ציבור אזרחי ! לא רק הנכבש מתעב כיבוש , הכובש בעל כורחו מסרב להיות כזה ומעדיף אזרח שיעמוד בראש אוכפי החוק ! טוב שהירש סולק ! הלאה הכיבוש !
2
חמור מאוד, לא יאומן. לאן הגענו. פוסלים אדם הגון על כלום
גדי | 24-09-2015 2:20
פשוט לא נתפס. מיזה בכלל ויינשטיין. למה מתייחסים ל 0 הזה זה מרתיח את הדם. אדם משכמו ומעלה, לא מצאו שום רבב פלילי או מוסרי בעברו, אבל הבדיקה לוקחת זמן ולכן הוא לא יכול להתמנות. זה לא הגיוני, אם ימצאו משהוא ודאי וחד משמעי, שיעכבו מינוי, לא על דברים באוויר. זה עצוב
3
מתי היועץ
ניסים | 24-09-2015 11:17
עם עצות אחיתופל מסיים את תפקידו?
4
מסע ההכפשה
Flavius G | 24-09-2015 11:55
לדעתי, נראה שמסע ההכפשה שנפל על תת אלוף הירש, התנהל כביכול על ידי השר הממונה (השר ארדן משפתן מנוסה צריך לומר) וזה מעורר דווקא אצלי סממנים פוליטיים פנים מפלגתי של מפלגת הליכוד עם מחיר collateral. הרי, המהלך ההכפשה מאפשר לצמרת הליכוד (שרואה לדעתי בתת אלוף במיל הירש יריב פוטנציאל רציני לעתיד לבוא בצמרת שלה) להרחיק אותו משדה הציבורי ולצאת נקייה מכל השמה. ההשמה בתרגיל זה נופלת על מערכת אכיפת החוק שמשתפת פעולה "באופן כל כך חוקי" ועל מספר גורמים אינטרסנטים לדברי גל הירש שלא נקט בשמם שחלקם הופיעו בפומבי. להערכתי הוא ער למהלך ובגלל זה לא נטש ראשון. השר ארדן לעמת זאת יצא מהסיפור די חובבני אבל זה היה המחיר שהשר שילם "באופן collateral" ומשרת את ראש הממשלה בהתמודדות הבאה. שלא לדבר על מפלגות האופוזיציה שכל טרמפ זה אסור לפספס. אין ספק שגל הירש הוא "איש" מבריק שרק להציץ במספר פעולות ותפקידים מיוחדים שהשתתף וניהל ושעושה עוד היום, בכדי לצפות שהוא ייצא "המנצח", זאת הייתה מבחינתו במסגרת ניסוי כלים. אני רק אומר לו בענווה גמורה מול איש כזה, שאין קיצורי דרך אבל מקומו במלגת הבית היהודי שעתיד להיות מפלת שלטון!!! ברוך הבא לגל הירש באמפיתיאטרון הפוליטי שכל "חבר" הוא "גלדיאטור" ויריב שלך. נחייה ונראה...הכל בידי שמיים.
5
מסע ההכפשה
georges | 24-09-2015 16:18
לדעתי, נראה שמסע ההכפשה שנפל על תת אלוף הירש, התנהל כביכול על ידי השר הממונה (השר ארדן משפתן מנוסה צריך לומר) וזה מעורר דווקא אצלי סממנים פוליטיים פנים מפלגתי של מפלגת הליכוד עם מחיר collateral. הרי, המהלך ההכפשה מאפשר לצמרת הליכוד (שרואה לדעתי בתת אלוף במיל הירש יריב פוטנציאל רציני לעתיד לבוא בצמרת שלה) להרחיק אותו משדה הציבורי ולצאת נקייה מכל השמה. ההשמה בתרגיל זה נופלת על מערכת אכיפת החוק שמשתפת פעולה "באופן כל כך חוקי" ועל מספר גורמים אינטרסנטים לדברי גל הירש שלא נקט בשמם שחלקם הופיעו בפומבי. להערכתי הוא ער למהלך ובגלל זה לא נטש ראשון. השר ארדן לעמת זאת יצא מהסיפור די חובבני אבל זה היה המחיר שהשר שילם "באופן collateral" ומשרת את ראש הממשלה בהתמודדות הבאה. שלא לדבר על מפלגות האופוזיציה שכל טרמפ כזה אסור לפספס. אין ספק שגל הירש הוא "איש" מבריק שרק להציץ במספר פעולות ותפקידים מיוחדים שהשתתף וניהל ושעושה עוד היום, בכדי לצפות שהוא ייצא "המנצח", זאת הייתה מבחינתו במסגרת ניסוי כלים. אני רק אומר לו בענווה גמורה מול איש כזה, שאין קיצורי דרך אבל מקומו במלגת הבית היהודי שעתיד להיות מפלת שלטון!!! ברוך הבא לגל הירש באמפיתיאטרון הפוליטי שכל "חבר" הוא "גלדיאטור"... ויריב שלך. נחייה ונראה...הכל בידי שמיים.
6
נושך שפתיים
חיים | 25-09-2015 17:10
לא הפסדת דבר ! אל תנשך שפתיים, כך נראה בכותרת של "ישראל השבוע" של היום. מדינה חולה, מתמודדת עם תפוחי אדמה לוהטים רבים. גם יהודי ארצות הברית מחרימים אותה...ונחכה לבאות . אם לא ניתן להוציא אינפורמציה של כל אזרח תוך 48 שעות, זה מוכיח על התנהלות , שאין לה אח ורע במהות הדמוקרטיה. עצם העובדה שעברו 48 שעות, זאת אפרה בוטה מכללי הדמוקרטיה. ..
7
גל הירש
| 29-09-2015 1:58