אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יחימוביץ' תוקפת: "במחנה הפוליטי שלי מתנהגים באופן אידיוטי"

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' יוצאת להגנתו של דני דיין ותוקפת את שלושת השגרירים שמנסים לטרפד את מינויו לשגריר ישראל בברזיל. "מה אתם רצים לממשלה זרה?"

"במחנה הפוליטי שלי מתנהגים באופן אידיוטי"
  (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

יו"ר מפלגת 'העבודה' לשעבר, חברת הכנסת שלי יחימוביץ', יוצא להגנתו של יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, בעקבות הנסיון לטרפד את מינויו לשגריר ישראל בברזיל.

"זה כל כך מרגיז ומקומם אותי כשבמחנה הפוליטי שלי מתנהגים באופן נפסד ומגונה, וגם, תסלחו לי, אידיוטי", כתבה יחימוביץ'.

לדבריה: "מה לעזאזל חשבו לעצמם "שלושת השגרירים לשעבר" כשפנו לממשלת ברזיל כדי שלא תסכים למינויו של ראש מועצת יש"ע לשעבר, ידידי (כן! ידידי!) דני דיין לשגרירנו בברזיל בגלל שהוא גר בהתנחלות?! קודם כל מה אתם רצים מייד לממשלת ברזיל? ולא תגידו בלית ברירה, בחרום, החלטה שדגל שחור מתנוסס מעליה. סתם החלטה. לגיטימית. גם לא נורא דרמטית".

יחימוביץ' פנתה לשלשות השגרירים שעל פי הדיווח פנו לממשלת ברזיל בכדי שזו תטרפד את המינוי וכתבה: "יש לכם בעיה עם זה שהוא איש ימין? שהוא מתגורר בהתנחלות? תרעישו עולמות ותעשו קמפיין כאן בישראל. נתווכח, נעלה טיעונים. מה אתם רצים לממשלה זרה שתסכל החלטה שלטונית של ממשלת ישראל?".

יחימוביץ' הבהירה כי היא תומכת במינויו של דיין על אף ש"תהום אידאולוגית פעורה ביני ובינו, אבל האיש – ראוי מאין כמותו. דובר ספרדית, קצין בצה"ל, יזם הייטק מוכשר, כלכלן, נבחר ציבור, איש ציבור מהמיומנים והנבונים והסובלניים ביותר, דוגמא ומופת להידברות אינטליגנטית בין ימין ושמאל ולאדם שכשצריך לא חוסך שבטו גם מהמחנה שלו עצמו".

"ואגב, לא שזה משנה משהו, אבל גם נצר למשפחה מאוד מעניינת ורבגונית פוליטית וציבורית, של לוחמי בריגדה, ומצביאים בצה"ל, וחברי כנסת, ומשוררים ועיתונאים ויוצרים (משה דיין, יונתן גפן, אילנה דיין ועוד רבים). ויש לי עוד משהו לגלות לכם, וזה יהיה כואב: ממשלת ימין מושלת בישראל. היא נבחרה באופן דמוקרטי בידי אזרחי מדינת ישראל. והיא ממנה שגרירים, חלקם מהסגל הדיפלומטי וחלקם כאלה שמשקפים את השקפת עולמה – בדיוק כשם שנהגו ממשלות קודמות בישראל".

יחימוביץ' ממשיכה במתקפה ומזכירה לשלושת השגרירים כי "עד לפני שניה היה לנו שר חוץ תושב התנחלות, נוקדים, ליברמן. ואם זכרוני אינו מטעני לא פסלתם אותו כלל וכלל כשותף קואליציוני אפשרי לממשלת מרכז שמאל שיחלנו כי תקום. ובדני דיין, להבדיל, לא דבק מעולם שום אבק של שחיתות. על דני דנון מצית המדורות שמאתגר את נתניהו מימין ומונה לשגריר באו"ם עברתם לסדר היום!
אז מה, מדובר בטהרנות סלקטיבית וגחמנית? מה קפץ עליכם? מה אתם חושבים לעצמכם? הרי ברור שהוא ראוי מאין כמותו, מאיזה צד שלא תהפכו את זה".

בסוף דבריה כתבה יחימוביץ': "יש לי בעיה אחת עם זה שהוא נוסע לברזיליה. שהוא כל כך יחסר לנו כאן, כמי שתורם כה רבות לשיח שפוי של כבוד הדדי בין ימין ושמאל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
וואו
יובל | 21-09-2015 19:43
בברזיל, המדינה החמישית בגודלה בעולם, מדברים פורטוגזית, לא ספרדית
2
שלי יחימוביץ' היא אשת אמת אמתית!!
| 22-09-2015 0:09
תוכן
3
שלי יחימוביץ
| 22-09-2015 8:40
אישה אמתית והוגנת.
4
מותר להסית רק נגד השמאל
אביתר | 23-09-2015 13:17
5
תגובה למינוי שגריר בברזיל
יוסי | 23-09-2015 18:30
כל שלי יחימוביץ אישה אמינה ואמיצה חבל שאת לא יו"ר מפלגת העבודה במקום הליצן חצר בוז'י
6
אפליה
חיים | 25-09-2015 18:53
יצור האפליה במדינת ישראל ,היה מאז ומתמיד,האפליה עדתית ספרדים,אשכנזים. היה ועדיין קיים. זה מוכיח שהנהגים בישראל אינם מבינים את מהות הדמוקרטיה. הרבה סלידה, חרם , נגד מדינת ישראל, אפילו יהודי ארצות הברית, ולראיה: התמיכה שלהם הסופית בעד ההסכם ללא הפעלת וטו של ברק אובמה הנשיא. זה הצונמי שמולו עומדת מדינת ישראל,כפי אמר פעם ראש הממשלה בדימוס, אהוד ברק.