אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה: בית הוראה של רבנים חרדים וסרוגים

הסטוריה בירושלים: בית ההוראה הראשון לרבנים חרדים וסרוגים, הוקם על ידי הרב אריה שטרן ובראשו עומד תלמידו המובהק של הרב אלישיב, הרב בן ציון הכהן קוק

לראשונה: בית הוראה של רבנים חרדים וסרוגים

רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, הקים בימים האחרונים בית הוראה חדש בהשתתפות רבנים מכל החוגים והזרמים אשר ייתן מענה לשאלות הלכתיות עבור תושבי העיר.

בית ההוראה הוקם בעקבות ריבוי שאלות שהצטברו על שולחנו של רבה של ירושלים לקראת יום הכיפורים וחג הסוכות. הנהלת בית-ההוראה הקימה מוקד הלכה טלפוני הפועל בכל שעות היום, באמצעותו מופנים המתקשרים לשיחה עם מורה-הוראה, לפי אחת משש השפות אותה יבחרו: עברית, אנגלית, יידיש, צרפתית, ספרדית, ופורטוגזית.

זו הפעם הראשונה בה מוקם בית הוראה בהשתתפות רבנים מהציבור החרדי והדתי לאומי כאשר בנשיאותו עומד רבה של ירושלים המשתייך לציבור הדתי-לאומי ובראשו עומד הרב בן ציון הכהן קוק, אשר מוכר בציבור כתלמידו המובהק של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל ועומד מאחורי שורה של ספרים הלכתיים נחשבים.

רבה של ירושלים הגר"א שטרן הסביר בכינוס כי הציבור בירושלים צמא לשמוע את קולם של הרבנים וזקוק לתשובות הלכתיות בנושאים רבים אשר עומדים על סדר יומו. "יש היום ציבור רחב שמחפש תשובות ואין לו למי לפנות או שאינו מוצא רבנים זמינים. אנחנו כאן כדי לתת לאנשים תשובות מיידיות, בעיקר בתקופת החגים בה השאלות רבות. התורה וההלכה לא מבדילה בין מפלגות חרדיות, דתיות וחילוניות, וכך גם כאן בבית ההוראה אנחנו כולנו יחד כדי להעביר את דבר ה' ולהסביר את דבר ה'".

ראש בית הוראה הכללי, הגאון רבי בן ציון הכהן קוק, נשא בפני מורי-ההוראה דברים אודות האחריות הכבדה המוטלת עליהם בהוראת הלכה, ובפרט בבית-הוראה זה, באשר הוא פונה גם לתושבי השכונות החילוניות. "עלינו לנצל את הכלים גם כדי לקרב את הרחוקים ולגרום להם לשאול שאלות גם אחרי החגים", אמר הרב.

בבית הוראה הכללי – ירושלים חברים חשובי המו"צים ממגוון הקהילות והעדות בירושלים, ובהם הגאונים הרבנים שליט"א הדיין רבי יאיר בן מנחם, רבי מרדכי הלפרין, רבי אוריאל רוטנברג, רבי יעקב אהרן סקוצ'ילס, רבי שלום קליין, רבי יצחק דור, רבי דוד שלם ועוד.

יצוין, כי רבני בית ההוראה גם מקבלים קהל ומשיבים לשאלות בענייני ארבעת המינים בימים אלו בשווקי ארבעת המינים בקניון רב שפע ובשוק מחנה יהודה בירושלים, בשיתוף פעולה עם בית דין שערי משפט בראשות הגאון רבי מרדכי הלפרין.

1

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
יישר כח לרב שטרן שפועל לאחדות ישראל
| 20-09-2015 19:54
2
למה כולם "רבי" ולא "הרב"?
תלמיד | 20-09-2015 20:06
מה עומד מאחורי זה? מי הוא העיתונאי גיא עזרה שאינו יכל לכנות את תלמידי החכמים בתואר המקובל "הרב" ?
3
קידוש ה' גדול
יישר כח | 20-09-2015 22:15
ככה יבוא המשיח.
4
תשובה ל2
חיים | 20-09-2015 22:42
אם היית מבין קצת במנהגי עדות המזרח המקוריים היית יודע שכל הרבנים מכונים בתואר 'רבי' - ואין בזה שום פחיתות כבוד
5
מה המספר לשאלות?
| 21-09-2015 8:56
מה המספר?
6
למגיב 2
ליבנה | 21-09-2015 11:33
זה פשוט העתקה חלקית מאתר כיכר השבת שפועלים בשיתוף עם אתר סרוגים. גם על הרב שטרן כתוב הגר״א שטרן