אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סערת גל הירש: הנקודה שנעלמה מעיני כולנו

קשה להבחין בין אמת לשקר בין רכילות גסה לידיעה עיתונאית, ה"מועמד" הפך להיות ברגע אחד רכוש הכלל, אין לו משפחה, אין לו לב ורגשות, כל אחד הופך ל"קרוב" או מכר לשעבר ומחווה דעה "עניינית" על המינוי.

סערת גל הירש: הנקודה שנעלמה מעיני כולנו

מרגע שההודעה יצאה אני מנסה לגבש עמדה סביב המינוי של השר ארדן.

גל הירש היה מח"ט בנימין שאנחנו חווינו כילדים אינתיפאדה נוראית, לא הקמתי וועדת חקירה בנושא ואין לי דרך לבחון את התנהלותו באותה העת.
בכל מקרה, ישנן הרבה דעות בעד ונגד.

מתוך שלל הפרשניות אני רוצה לתת דגש על משהו קצת פחות בולט וזאת שוב מבלי להביע עמדה של בעד או נגד המינוי.

בשנים האחרונות כל מינוי למשרה ציבורית בכירה מלווה בעליהום ומחול שדים אליו שותפים התקשורת, בעלי עניין, אליטות ואחרים. אל תספרו לי סיפורים על דיון ציבורי ראוי, לא כך עושים זאת, דמו של המועמד הופך הפקר מרגע היותו מועמד, מותר לכתוב או להגיד הכל, הכל, בלי רסן, בלי אסמכתאות, הכל הולך. קשה להבחין בין אמת לשקר בין רכילות גסה לידיעה עיתונאית, ה"מועמד" הפך להיות ברגע אחד רכוש הכלל, אין לו משפחה, אין לו לב ורגשות, כל אחד הופך ל"קרוב" או מכר לשעבר ומחווה דעה "עניינית" על המינוי.

אולי כדאי שנעצור ונשאל את עצמנו: האם בפעם הבאה שתהיה משרה ציבורית חשובה על הפרק, אותם מועמדים ראויים, אותם האנשים שאנו רוצים שיובילו את המדינה הזאת ימהרו להגיש את מועמדותם נוכח המחשבה שמרגע שהגישו את קורות חייהם, טובים ככל שיהיו, הם הופכים לשק חבטות ציבורי שמלווה בביקורת חסרת רסן רק בשל היותם "מועמדים"?

האם אנחנו כמדינה באמת יכולים להרשות לעצמנו אנשים שהם לא הטובים ביותר באותן משרות ציבוריות משמעותיות רק בשל תופעות מעין אלו?

אני יודע את התשובה וברור לי אלו אנשים אני רוצה לראות במשרות הבכירות. בפעם הבאה לפני שמגיבים, לפני ש"חושפים", לפני שנותנים דעה מקצועית- חושבים.

(הכותב הוא ראש המטה של סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אתה צודק! אבל מה איש נבון כמוך עושה עם חוטובלי?
אל תדאג אני יודע שיש לה משפחה | 30-08-2015 23:12
לא אשמיץ אותה אף שאני כחבר לכוד מתנגד לה ורוצה לראותה מחוץ ללכוד. אתה בוודאי מכיר את המימרה "מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך"- ובכן מעשיה הרחיקו אותה והיא נכנסה בנס- אבל ניסים לא חוזרים - בוודאי לא כשיש כל כך הרבה חברי מפלגה שדואגים בפריימריס שהנס לא יחזור.