אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מועצת גדולי התורה אישרה ליעקב ליצמן לכהן כשר

כצפוי אישרה היום מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל את מינויו של יעקב ליצמן לשר בממשלה. בכך למעשה נשבר טאבו של כ-50 שנה בהן לא כיהן שר חרדי אשכנזי בממשלה

מועצת גדולי התורה אישרה לליצמן לכהן כשר
  יכול לכהן כשר. ליצמן (הדס פרוש/פלאש90)

לראשונה מזה למעלה מחמישים שנה יכהן נציג של החרדים האשכנזים כשר.

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התכנסה היום (ה') ואישרה ליעקב ליצמן לכהן כשר וזאת לאור דרישתו של בית המשפט העליון שקבע בשביתו כבג"צ כי ליצמן לא יוכל לכהן כסגן שר במשרד הבריאות על תקן שר.

לא כל האדמו"רים נכחו בישיבה, חלקם נעדרו ממנה ככל הנראה בשל ההחלטה הצפויה. בתחילת הישיבה נדונו סוגיות חילול השבת בחדרה, אשדוד וירושלים, ובחלק השני דנו האדמו"רים ואישרו כצפוי לליצמן לכהן כשר.

בשנות המדינה הראשונות כיהן יצחק-מאיר לוין כשר הסעד מטעם אגודת ישראל, אך מאז התפטרותו בשנות החמישים לא היה נציג חרדי-אשכנזי בממשלה. הטענה הרשמית הייתה חוסר רצון להיות אחראי מיניסטריאלי על חילול השבת במדינה, אך ברקע עמדה ההתנגדות לציונות ולמדינה.

ליצמן יחליף בממשלה את השר דני דנון שמונה לשגריר ישראל באו"ם, ובכך ישלים את מכסת 20 השרים. אופיר אקוניס מונה לשר המדע, הטכנולוגיה והחלל, צחי הנגבי ובני בגין שמחכים למינוי לשר ייאלצו להמתין לסבב הבא.

למרבה האירוניה מי שאחראי על שידרוגו של ליצמן לשר רשמי הוא יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד שהגיש את העתירה לבג"צ נגד תפקודו של ליצמן כסגן שר ובכך הביא להחלטת מועצת גדוה"ת.  ליצמן לא יוכל להגיד לו תודה, משום שהוא אינו מדבר איתו ואינו מתייחס אליו.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו