אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בן דהן: "מכאן יצמחו מנהיגים רוחניים חדשים שילכו בדרכו של הרב קוק"

ישיבת ההסדר בבית שאן חנכה אמש בית מדרש חדש שישמש את הישיבה ואת הגרעין התורני בעיר. סגן השר בן דהן: "מכאן יצמחו מנהיגים רוחניים חדשים שילכו בדרכו של הרב קוק"

הישן יתחדש: בית מדרש חדש לישיבה בבית שאן

אמש התכנסו כ-500 מרבני, תלמידי ובוגרי ישיבת ההסדר בבית שאן כדי לחנוך את מבנה בית המדרש החדש והמפואר שישמש הן את הישיבה והן את פעילות הגרעין החינוכי חברתי של הישיבה והכשרת רבני ומובילי קהילות בעיר בית שאן ובסביבתה.

עוד כיבדו בנוכחותם את האירוע: רבה של בית אל, הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת ההסדר בית שאן, הרב שלמה שושן, ראש העיר בית שאן, רפאל בן שטרית., הרב שלמה רוזנפלד הרב האזורי, הרב שלמה אזואלס הרב האזורי, יו"ר הבית היהודי בבית שאן מוריס מיארה וח"כ מוטי יוגב.

ישיבת ההסדר בית שאן, שהוקמה בשנת תשס"ז ע"י הרב שלמה שושן, ראש הישיבה ואב"ד בבית הדין במחוז צפון, המתינה בסבלנות במשך תשע שנים על מנת להגיע לאירוע חנוכת בית המדרש החדש שנערך אמש.

הרבנים הראשיים שנבצר מהם להשתתף באירוע שלחו את ברכתם בסרט שהוקרן בבית המדרש, באירוע הוסר הלוט מעל שלט הישיבה ושלטי בית המדרש ע"י משפחות התורמים, וכן נקבעה מזוזה.

ראש הישיבה הרב שלמה שושן אמר: "זהו יום מרגש עבורנו. בניית בית המדרש היא כמו מקדש מעט, שכמו שבמקדש כל אחד היה שותף במלאכות השונות, כך גם הרגשנו בבניית בית המדרש בעיר, למשימה היו שותפים אנשים רבים . תורמים גדולים לצד אנשים טובים באמצע הדרך שכולם רצו להטות כתף ולקחת חלק בבניה"

ראש העיר אמר כי בית שאן שמחה וגאה בהיותה מקום שאותו ייעדה ובחרה הישיבה לבנות את בית המדרש שלה ולחנך בתוכה נערים לתורה, למצוות ולמעשים טובים. "חנוכת המבנה החדש, הגדול והמרווח של ישיבת ההסדר מבטאת וממחישה את תהליך העמקת השורשים שלה בתוכנו. העובדה שהישיבה מהווה מקור משיכה לתלמידים שמגיעים אליה מכל רחבי הארץ היא אות וסימן לאיכותה. אנחנו רואים בישיבה, אשר זה מכבר הפכה לחלק בלתי נפרד מבית שאן, תוספת חשובה, מבורכת ומוערכת להון האנושי ולרקמת החיים היפה, שבה דתיים וחילוניים חיים יחד בסובלנות ובכבוד הדדי", ציין ראש העיר .

הרב מלמד פנה בדבריו לראש העיר ואמר לו "כראש עיר עליך לדעת שהישיבה היא המפתח להצלחת העיר כולה והגדלתה היא שתביא עוד ברכה למקום"

ראשי הישיבה הודו לכל המשתתפים באירוע חנוכת הישיבה והשקת הספר, שהיו שותפים בבניין הישיבה והרמת קרן התורה בעיר בית שאן. מאז הקמתה, הישיבה שמה לה למטרה לחזק ולהקים עולה של "תורת ארץ ישראל" בעיר בית שאן ובעמק המעיינות. תורת ארץ ישראל באה לידי ביטוי בישיבה בכל דרכיה, הלימודיות המעשיות והחברתיות: הן בסגנון לימוד הגמרא המשלב ומאחד בין העולם ההלכתי-למדני ובין עולם הרוח האמונה ויסודות החיים, ובלימוד אמונה מעמיק ושיטתי. גם במובן החברתי עובדים בישיבה על חיבור חברתי שמתחיל בבית המדרש: לימוד בחברותות עם תושבי העיר, חוג תורני לתלמידי בתי הספר, וממשיך אל מחוץ לבית המדרש דרך פעילות הגרעין החברתי של הישיבה ברחבי העיר: בגני הילדים, במרכזי למידה בבתי הספר ובמתנ"ס נווה-הנחל (שיכון ד'), בתיכונים המקיפים, במרכז המשפחה ובבתי הכנסת

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אמר באירוע כי: ״אני מקווה שהמבנה החדש והתנאים הנפלאים ללימוד תורה, יצמיחו מנהיגים רוחניים חדשים בעם ישראל שילכו בדרכו של הרב קוק ויובילו את עם ישראל. זכיתי ובכהונתי סגן השר לשירותי דת יזמתי את מודל רבני הקהילות בישראל שבמסגרתו יוכלו מאות רבני לקדש שם שמיים ברחבי מדינת ישראל ואני מקווה שההנהגה הנוכחית של המשרד תשכיל להשתמש בהון האנושי המצוין שישיבה זו תצמיח.״

ישיבת ההסדר 2

כמו כן הוסיף סגן השר התייחסות ליום פטירתו של הראי"ה קוק: "היום, ג' באלול, אנו מציינים 80 שנה לפטירתו של הרב קוק זצ"ל, ראש וראשון לרבני ארץ ישראל בתקופת שיבת ציון בדורנו. אני עומד כאן במבנה החדש של בית המדרש, ונזכר באימרתו המפורסמת של הרב קוק זצ"ל, שביטאה את כל השקפת עולמו, השקפת עולמה של הציונות-הדתית: "הישן יתחדש והחדש יתקדש". העולם, גם התורני, אינו קופא על שמריו, הוא חייב להתחדש כל העת, אבל גם החידושים חייבים שיינקו מהשורשים, מהקודש."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
הכיפות הסרוגות שנואים ודחויים בעיר
פנחס הראל | 20-08-2015 10:53
כל תושבי בית אן רואים בציונות הדתית רפורמים בעלי רוח קרירה ביהדות ובעלי רדידות רוחנית. חשוב שהקוראים יידעו שמדובר בקומץ נהנהתן שהגיע רק לסחוט תקציבים וג'ובים ומנותק מתושבי העיר לגמרי
נכון מאוד
חביבה | 21-12-2017 0:24
לצערי הרב מסכימה איתך. למרות שיש בבית שאן אנשים טובים שלא מזוהים עם זרמים פוליטיים. (ראה הציונות הדתית- הבית היהודי)
קשקוש אחד גדול
מבינה | 21-12-2017 0:20
מבנה ענק ל20 תלמידים.. רבנים גדולים? הצחקתם אותי. תורה אמיתית נלמדת בצניעות ובדוחק. אפילו להגיב זו טרחה גדולה אבל כל כך הרבה ממה שנאמר כאן זה שקר אז קשה לעבור על זה בשתיקה