אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אבי נעים: יש טרור פלסטיני – אין טרור יהודי!

ראש מועצת בית אריה קובע כי אירועי 'תג מחיר' הם עבריינות, ואינם זהים לאלפי האירועים בהם מותקפים יהודים חפים מפשע באלימות ומתוך כוונה לפגוע ולהרוג כשיטה

אבי נעים: יש טרור פלסטיני – אין טרור יהודי!
  יש טרור ערבי. אין טרור יהודי. נעים (יח"צ)

כאשר לדיון הציבורי מתווסף מושג שנקרא "טרור יהודי" יש לבדוק את העובדות לאשורן לפני שהוא מתקבע בתודעה הישראלית והבינלאומית.

המושג טרור בהגדרה מתייחס לרצח ופגיעה בחפים מפשע באופן שיטתי, לאורך זמן ולרוב באופן מאורגן. הדבר בוודאי נכון לאירועי ירי, טרור מתאבדים, דריסה מכוונת של חפים מפשע, הסתה קבועה במסגדים כל יום שישי, סקילה בסלעים ואבנים של נשים וילדים לאורך הצירים ויידוי בקבוקי תבערה – זה טרור! זה טרור מובהק שבו יש להילחם בכל אמצעי וליצור הרתעה-  נכון להיום זה דווקא מאפיין את הטרור הפלסטיני נגד היהודים.

אולם כאשר מדובר בעשרות נערים פוחזים (ואולי מאות), לעיתים אף מתי מעט מבוגרים קיצוניים, שאין מחלוקת שפועלים באופן עברייני בניגוד לחוק, שמרססים כתובות גרפיטי, מתנחלים על גבעות שוממות, מתנגדים באלימות להרס של מבנים, עולבים בחיילי צה"ל, לעתים נדירות עוקרים עצים ואף לעתים רחוקות מיידים אבנים – מדובר בהתנהגות עבריינית פסולה שראויה לכל גינוי ויתכן שאת חלקם יש להושיבם מאחורי סורג ובריח.

אך האם מדובר בטרור? האם התנהגות דומה של הפלסטינים הייתה מוגדרת כטרור או שמא היא מוגדרת גם כיום כהפרות סדר (הפס"ד)? גם כאשר המחאה אלימה וכוללת גלגול של צמיגים בוערים, בלוני גז, יידוי של סלעים, הצבת מחסומי אבנים על הכבישים הבינעירוניים ופגיעה בחפים מפשע, נשים וילדים – זה מוגדר כהפרות סדר, שלרוב אף אינו זוכה לשום סיקור תקשורתי, לא בארץ ולא בחו"ל.

למה אנחנו חייבים להציב תמיד על המשוואה מול הטרור הפלסטיני מושג דומה שמתייחס ליהודים? למה התקשורת ממהרת לאמץ עולם מושגים שחוטא לאמת ולעובדות וכאשר חוזרים עליו חזור ושנה הוא הופך ל"אמת ועובדות"? האם זה נובע מאג'נדה פוליטית או בשל הרצון הלא ברור לנסות ולרצות את הצד השני?

אני מגנה באופן פומבי כל אלימות או עבירה על החוק – גם כאשר מדובר במתיישבים יהודיים. הרצח וההצתה בכפר דומא (מי ביצע?) וגם רצח הנער בירושלים מהווים חרפה מוסרית ואות קין על מבצעי הפיגועים וזכו לגינויים רחבים בציבוריות הישראלית, אך יש לומר בקול רם מדובר באירועים חריגים, בודדים וקיצונים.

אך מה קורה בצד השני? היכן הגינויים? היכן המחאה נגד האלימות? היכן "שלום עכשיו" במתכונת הפלסטינית? אני קובע שלהבדיל מאלפי האירועים בהם מותקפים יהודים חפים מפשע באלימות קיצונית ומתוך כוונה לפגוע ולהרוג כשיטה, אין זה המצב בצד הישראלי.

רוב המתיישבים היהודים ביו"ש חיים בדו קיום עם שכניהם ומדובר באוכלוסייה שומרת חוק. אין טרור יהודי (ברוך השם), אך יחד עם זאת על כולנו מוטלת החובה לדאוג שחלילה לא נגיע לשם על ידי פעולות של מניעה בידי גורמי הביטחון האמונים על כך.

אסור בשם ה"איזון" להכניס לדיון הציבורי מושג שחוטא לאמת ולעובדות אך פוגע בכולנו פגיעה אנושה. מנגד – קיים טרור (לא הפרות סדר) של סכינאות, בקבוקי תבערה, סקילה באבנים ובסלעים – נגד חפים מפשע על הצירים, שלא זוכה לגינוי מהצד השני ולא זוכה לסיקור ראוי, ובזה יש להילחם במלוא העוז. יש טרור פלסטיני – אין טרור יהודי – נכון לעכשיו !

==

אבי נעים הוא ראש מועצת בית אריה ויו"ר וועדת הביטחון במרכז השלטון המקומי

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
להקל על עצמך
כמה קל | 19-08-2015 7:46
באמצעות הסתרה והכחשה. הם , אותם מאות, טרוריסטים לכל דבר, מטרתם מקדשת את האמצעים ואין אמצעים פסולים = טרור . נוח לך לראות זאת כ"עבריינות" שאולי (מה אולי) צריך לשבת בכלא בגינה. אין אולי וזו לא עבריינות, זהו טרור על כל המרכיבים הנדרשים לשם טרור ווודאי שיש לשבת בגין התפרעויות אלה, בין אם הן טרור ובין אם הן עבריינות
א ת ה ושאר המגיבים השמאלנים פה ובאתרים אחרים
אוראור | 13-02-2017 12:14
מקילים על עצמכם - תכף תטענו גם שעלילות הדם באירופה בימי הביניים היו נכונות - ושהפרוטוקולים של זקני ציון היו אמיתיים ובאמת חשפו את היהודי המכוער - וגם שמה שהיטלר והנאצים טענו היה נכון ולא שקרי או מטעה... כמה אתם יכולים לשנוא את העם שלכם , כמה?
2
תגיד את זה להורים של הנער הערבי מירושלים ולמשפחה מדומא
שי | 19-08-2015 11:47
3
איזה מאמר ילדותי:"אמא אל תאשימי אותי - הם יותר גרועים"
ציוני | 19-08-2015 20:20
אבל לא סתם ילדותי - גם חסר אחריות, וסלחני כלפי רוצחים. מה לעשות? נכתב ע"י ראש המתנחבלים!
4
אבי נעים, זה לא הקצין המתחזה מבית אריה?
לב בית אריה | 28-09-2015 21:43
אין כבר מקורות פחות באושים להתייחס אליהם?אבי נעים? זה לא המתחזה שבית משפט קבע שהוא שקרן? כן. זהו.